Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek így a lányotokat?...

Engednétek így a lányotokat? Mivel tudnék hatni anyura?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy (ha minden összejön), jövőre megyek Pestre egyetemre. Mivel 200km-re lakunk onnan, mindenképpen kollégiumba vagy albérletbe kéne mennem. Bő egy éve összejöttem a barátommal, aki nagyrészt miattam jön Pestre (egyébként is ment volna egyetemre, csak ő beérte volna a közelebbi vidékivel. mivel a pesti állítólag színvonalasabb oktatást nyújt, ezért a szülei sem nagyon húzták emiatt a szájukat). Miután otthon közölte ezt a szándékát, a szülei elkezdtek lakás után nézni, és nemrégiben kapott egy (igaz nem túl nagy, de) komfortos, közlekedés szempontjából teljesen jó helyen és jó környéken lévő lakást. Úgy terveztük, hogy majd ott összeköltözünk, és bár éreztem, hogy a dolog nem fair, nem nagyon ellenkeztem, mert tudom, hogy úgysem hagynák, hogy albérletet fizessek nekik, meg a mi pénztárcánknak sem tenne jót.

A múltkor említettem anyának, hogy a barátomnak megvettek egy szép lakást Pesten, és jövőre szeretnénk odaköltözni együtt (az összeköltözési szándékunkról tudnak, meg úgy kb. az egész közös jövőtervünket végigmondtam már anyának, mert egyébként nagyon jó a viszonyunk). Erre anya közölte, hogy azért inkább albérletbe menjek. Azt hittem, leesek a székről. Kérdeztem, hogy miért, erre az volt a válasz, hogy hát az nem úgy megy, hogy ő kap egy lakást, én meg ingyen és bérmentve odaköltözök és élősködök. De mondom a rezsit egyértelmű, hogy felesben fizetnénk. Hát de az nem úgy megy akkor sem, meg a kolesz olcsóbban is kijönne (utánakérdeztem, havi 20ból kijönnénk fejenként a rezsivel, és a kolesz is ott van 15000 ft). És akkor még én lettem leszidva, hogy nem látom rendesen a dolgokat.

Tényleg élősködő lennék, ha odaköltöznék? A barátom azért jön Pestre, hogy velem legyen.. És én nem kértem, hogy lakást kapjon.

Mivel tudnék anyura hatni?

Mi lenne a reális ebben a helyzetben?


2012. febr. 24. 12:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja hoppá, anya azt mondta h inkább menjek koleszba (véletlen fent albérletet írtam)
2012. febr. 24. 12:44
 2/14 fúróferkó ***** válasza:
66%

Ebben a helyzetben az lenne a (talán)helyes,ha mérlegelnétek kettőtök kapcsolatát.A "bő egy év"kapcsolat nagyon kevésnek tűnik ahhoz ,hogy minden eljegyzés és egymásnak tett igéret nélkül egy lakásban,ráadásul a barátod lakásában lakjatok.

Itt nem csak a rezsi feléről van szó,hanem a elsősorban a te női becsületedről.

Édesanyád éppen ezért félt.

Menjél csak eső időben albérletbe és ne akaszkodjál rá az egy éves ismeretségre!

2012. febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy a barátod szülei hogyan állnak hozzá. Velük beszéltél már erről, akár közösen a barátoddal? Ha nekik oké a dolog (mert ugye azzal nekik csak könnyebb lenne, ha nem az egész rezsit kellene a fiuk után fizetni, csak a felét), akkor szerintem össze kellene hozni egy találkozót a két szülőpár részvételével:) Hiszen igazából a pénz szempontjából ők döntenek, lévén önálló keresetetek - úgy vettem ki a kérdésedből - nincsen. Ők négyen szerintem már könnyebben vergődnek zöld ágra. Persze ti is legyetek ott a beszélgetésnél, de csak mint mediátorok:) Ha sikerült összehozni, várjuk a fejleményeket:)
2012. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 fúróferkó ***** válasza:
100%

Ja hoppá!

Akkor menjél koleszba ,ha megfelelsz az anyagi feltételeknek.Csak bizonyos jövedelemszint alatt kapsz koleszt az első félévben.

Így megmarad a függetlenséged ,mert ha a tanulásba akadályok lesznek senki nem mossa le rólad,hogy az összebútorozás miatt van.

2012. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
18 évesen még nincs értelme eljegyeznünk egymást, ugyanis nem szeretnék a szüleim pénzén esküvőt. egyébként pedig tervben van (amint lesz pénzünk), akármilyen furcsán hangzik is. imádjuk egymást, mindent megteszünk egymásért, mint mondtam, miattam jön fel pestre. szóval szerintem nem "minden egymásnak tett ígéret nélkül" történne a dolog:)
2012. febr. 24. 12:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lakj együtt a barátoddal nyugodtan, a rezsit felezzétek. Nincs itt semmi gond, ha a barátod egy rendes ember. nem lennél élősködő, ez hülyeség.

Ráadásul a kollégium... az kollégium, tanulni is jobban lehet, ha nem zsinatolnak körülötted.

Ha nem sikerül az együtt lakás, még mindig mehetsz kollégiumba bármikor.

2012. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

igen, a szülői kupaktanácsot össze fogjuk hozni, de csak majd ha már biztos lesz hogy mindkettőnket felvettek.

az ő szüleiről annyit, hogy (a beszélgetéseinkből ítélve) alapnak veszik, hogy odamegyek:)

2012. febr. 24. 12:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni mész, az összeköltözés lehetősége csak praktikus okokból merült fel. Talán először leszel ilyen sokáig távol a családodtól, ráadásul az egyetemen sokkal inkább magadnak kell majd beosztanod az idődet. Valahogy én is azt érezném helyesnek, hogy legalább egy fél évet legyetek még önállóak, menj koleszba vagy ilyesmi és utána költözzetek össze, ha még mindig úgy gondoljátok. A sok új ismerős közt még meg is gondolhatjátok magatokat és sokkal nehezebb lenne utána koleszba menned.
2012. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Elettársammal és gyermekével lakunk a lakásomban, közösen fizetjük a rezsit. Akkor Ő is élősködő? Kérjek Tőle albérleti díjat?
2012. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

4 éve kolis vagyok, 2 hetente járok haza:) meg ő is. szóval önállóság megvan szerintem.

és tudom, milyen a kolesz, azért (is) nem akarok oda menni. ráadásul az egyetemi koliban még annyi fegyelem sincs, mint a gimisben, pedig itt is lehetetlen tanulni.

2012. febr. 24. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!