Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogja fel, mit akarok! Ez...

Nem fogja fel, mit akarok! Ez akkor most válóok?

Figyelt kérdés

Egy iszonyatosan piszlicsáré, apróság, hülyeségről van szó.


A téma a konyha. Főszabály szerint én (a nő) használja, én főzök, én mosogatok. Direkt megs szoktam kérdezni, mit enne, azt főzök, általában 2-3 napra, hogy ne kelljen minden nap. Azokból csipegetünk (tehát minimum 2 féle kaja szokott lenni készen, a hűtőben), ám ez a rendszer elég régóta nem működik.


Arra hivatkozva, hogy "neki ahhoz nem volt kedve" mindig csinál valamit, ami nagy pepeccsel jár, és otthagyja a koszt maga után. Amíg finoman csinálta, elnéztem (pl tojást akart, a tányérját hagyta ott, meg 1 db serpenyőt).

Aztán jöttek az egyéb finomságok... A tegnapi nap volt konkrétan a kiakadásom csúcspontja.


Fokhagymás hús krumplival: 3 tányér, amit csak a hússal kent össze, a sajtreszelő a fokhagymának, a krumplinak friss oljat öntött, gondolom fedő nélkül sütve, mert még a nappali is olajos, külön seprenyő a húsnak, evéshez is 3 tányért használt (uborka, krumpli, hús). És konkrétan minden úgy volt hagyva, ahogy végzett a kajával. A fokhagymás dolgok rászáradtak a tányérokra, a maradék uborka megposhadva... A slussz pojén, hogy a tűzhelyen volt egy piszkos edény beáztatva, azt betette a sütőbe, hogy "jobban elférjen sütés közben" majd éjszaka begyújtotta a sütőt, hogy melegebb legyen.


Ő azzal érvel, hogy annyira fáradt, hogy miután megcsinálta a kaját, olyan fáradt, hogy nem tud elpakolni, egyébként meg ő csinál kaját, én pakoljak el - ez csak ott sántít, hogy ezek a kaják csak 1 személyre készülnek.


Ma reggel kért kávét, amikor bementem kávét főzni, akkor szembesültem az éjszakai lakomája maradványaival. Konkrétan a fején szét tudtam volna törni az összes tányért, úgy felment a pumpa... De persze a gyerek miatt higgadtnak kell maradnom. Így szimplán közöltem, nem tudok kávét csinálni, mert a mocsoktól nem férek be a konyhába. Erre még ő sértődött meg.


Az ő unszolására beiratkoztam egyetemre, van 1 lányunk, és persze dolgozom is, mint mindenki más, és lassan gyomoridegem van, mire kell hazajönnöm... Nem bírom tovább.


Mégis mi a megoldás?


2012. febr. 19. 12:40
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút megtudlak érteni kérdező. Vagy csináljon neked is kaját vagy pakoljon el maga után. Ez nálunk mindig így ment itthon, sosem gondoltuk másképp, jött magától és egyébként elég egyértelmű, hogy ha kupit csinálok, akkor elpakolok magam után. Az sem kifogás, hogy fáradt, el tudom képzelni, hogy te milyen fáradsz lehetsz a suli, munka, gyerek miatt.

Viszont ne ez legyen a válóok. Mindenképpen beszélj vele higgadtan, ész érvékkel, és ne csak úgy letámadd, hanem szépen gondold át, hogy mit is akarsz neki mondani. Ha emberből van akkor meg kell értenie, hogy ez nem úgy megy, hogy a feleség kiszolgálja a férjét. Ez már a 21. század, ahol nem új dolog, hogy bizony a nő IS dolgozik és lehet ugyanolyan fáradt, mint a férfi. Magyarázd el neki, hogy ne csináljon neked plusz melót, mert nem fogod eltakarítani. Egyébként én a helyedben kipróbálnám azt a megoldást, hogy egy hétig nem pakolsz el ő utána. Kíváncsi vagyok mit fog szólni, mikor már nem lesz egy tiszta edény sem, amiben főzhet, vagy amiből ehet.

2012. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Azért itt ennyire nem durva a helyzet, ha a szobába csinál kupit, rászólok, és húzza a száját ugyan, de megcsinálja. A kislánnyal is sokat foglalkozik, játszik vele, most éppen sétálni vitte, azért jutottam géphez :)
2012. febr. 19. 13:53
 23/41 anonim ***** válasza:
97%

"nem igaz, hogy ennyire hülye vagy és még a férjedet sem tudod tolerálni."


Tolerálni? És ő nem tudja tolerálni, hogy a felesége is fáradt és nem akarja órákig ganajozni a konyhát, hanem munka után leülne, pihenne vagy játszana a gyerekkel?

2012. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
75%

23-mas!

Még, ha nem is értesz egyet a kérdezővel, lehet kulturált stílusban is kifejteni az ellenvéleményed. Ezzel most csak magadat minősítetted, gratulálok.

2012. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

A véleménnyilvánítás minősége inteligencia kérdése.

Más is volt, aki nem értett egyet a problémámmal, mégis le tudta írni normális formában, trágárkodás nélkül.


Egyébként aki már volt hasonló helyzetben (egyszerre dolgozott, tanult, gyereket nevelt, háztartást vezetett) megértheti, mitől borultam ki.

2012. febr. 19. 15:07
 26/41 anonim ***** válasza:
93%
Vegyetek egy mosogató gépet!!!!!!!Harcold ki a mosogatógépet és kész!
2012. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%

Te meg megérthetnéd, hogy hiába hisztizel attól a férjed még nem fogja megcsinálni. Esetleg elmondhatnád neki szépen.

Bár amilyen egoista stílusban írsz, kizárva ez a lehetőség..

2012. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
A mosógatógép jó ötlet, de nem megoldott, iszonyatosan pici a konyhánk (meg az egész lakásunk is).
2012. febr. 19. 15:13
 29/41 A kérdező kommentje:
Ha végigolvasnád a kérdést, és a válaszokat, nagyon hamar rájönnél, nem vagyok egoista.
2012. febr. 19. 15:22
 30/41 anonim ***** válasza:
72%

24-es: én vagyok a 23-as válaszoló. Nem vetted észre, hogy egy másik válaszadót idéztem, és épp arra a mondatára reagáltam, amiben a kérdezőre mondta hogy hisztizik és inkább tolerálja a férjét?

Az idézőjelet ismered?

2012. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!