Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogja fel, mit akarok! Ez...

Nem fogja fel, mit akarok! Ez akkor most válóok?

Figyelt kérdés

Egy iszonyatosan piszlicsáré, apróság, hülyeségről van szó.


A téma a konyha. Főszabály szerint én (a nő) használja, én főzök, én mosogatok. Direkt megs szoktam kérdezni, mit enne, azt főzök, általában 2-3 napra, hogy ne kelljen minden nap. Azokból csipegetünk (tehát minimum 2 féle kaja szokott lenni készen, a hűtőben), ám ez a rendszer elég régóta nem működik.


Arra hivatkozva, hogy "neki ahhoz nem volt kedve" mindig csinál valamit, ami nagy pepeccsel jár, és otthagyja a koszt maga után. Amíg finoman csinálta, elnéztem (pl tojást akart, a tányérját hagyta ott, meg 1 db serpenyőt).

Aztán jöttek az egyéb finomságok... A tegnapi nap volt konkrétan a kiakadásom csúcspontja.


Fokhagymás hús krumplival: 3 tányér, amit csak a hússal kent össze, a sajtreszelő a fokhagymának, a krumplinak friss oljat öntött, gondolom fedő nélkül sütve, mert még a nappali is olajos, külön seprenyő a húsnak, evéshez is 3 tányért használt (uborka, krumpli, hús). És konkrétan minden úgy volt hagyva, ahogy végzett a kajával. A fokhagymás dolgok rászáradtak a tányérokra, a maradék uborka megposhadva... A slussz pojén, hogy a tűzhelyen volt egy piszkos edény beáztatva, azt betette a sütőbe, hogy "jobban elférjen sütés közben" majd éjszaka begyújtotta a sütőt, hogy melegebb legyen.


Ő azzal érvel, hogy annyira fáradt, hogy miután megcsinálta a kaját, olyan fáradt, hogy nem tud elpakolni, egyébként meg ő csinál kaját, én pakoljak el - ez csak ott sántít, hogy ezek a kaják csak 1 személyre készülnek.


Ma reggel kért kávét, amikor bementem kávét főzni, akkor szembesültem az éjszakai lakomája maradványaival. Konkrétan a fején szét tudtam volna törni az összes tányért, úgy felment a pumpa... De persze a gyerek miatt higgadtnak kell maradnom. Így szimplán közöltem, nem tudok kávét csinálni, mert a mocsoktól nem férek be a konyhába. Erre még ő sértődött meg.


Az ő unszolására beiratkoztam egyetemre, van 1 lányunk, és persze dolgozom is, mint mindenki más, és lassan gyomoridegem van, mire kell hazajönnöm... Nem bírom tovább.


Mégis mi a megoldás?


2012. febr. 19. 12:40
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
12%

Te hülye vagy kérdező :D


Fsznak anyáskodsz, jobb dolgod nincs?


Miféle főszabály? Hol van az leírva? Hol élsz te?

2012. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
96%

Add át neki az egész főzést,mert úgy látom ez a megoldás,viszont Tied a konyha "újracsempézése"

Nálunk is így van.Csak én hálás vagyok,hogy leveszi a főzést a nyakamról.Viszont kupis a konyha.

Valamit valamiért.

2012. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
10%

Ne haragudj, de szerintem egy cseppet hisztis vagy.

És ezt nőként mondom.

2012. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
8%
Az én voltomnak pont az ellenkezője nem tettszett. Azért van most az anyjával. Szóval ti rajatatok nőkön csak az úthenger megyen el.
2012. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
77%
Abban igaza van hogy mi az hogy csak magára csinál kaját a pasi ő meg takarítson utána, ez elég undorító dolog, mert akkor már 2 emberre csináljon...a megoldás meg az hogy megpróbálsz mindennap főzni, nem olyan egetrengető és hosszú időbe tellő dolog 2 emberre meg 1 gyerekre kaját csinálni és akkor nem mocskolja össze a konyhát.
2012. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha fárasztja-ne főzzön. Jómagam is szoktam amiatt főzőcskézni, hogy egyszerűen nincs kedvem 2-3 napig ugyanazt az ételt enni. Csakhogy a már "leszerepelt" edény, vagy eszköz puszta jelenléte is idegesít, sőt, sokszor akadályoz, úgyhogy amire nincs már szükség, szépen elmosom, és el is törölgetem.

Így mire végére érek a sütés-főzésnek, koszos edény nincs, vagy csak egy-kettő van a konyhában, azokkal meg étkezés után végzem.

Igenis tétess vele rendet, alaposan. Ha egyszer főzöget, tudjon rendet is tenni maga után. Ez alap.

F/42

2012. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
12%

Am elbsztad a dolgokat vastagon, dobáld kia sok felesleges edényt elég 2-2 tányér 2 lábas, meg 2 kanál és 2 villa.


Aztán főzzön mindenki magára!

Ha meg jót akar enni ott a vendéglő!

Ha meg nincs rá pénze érje be a sós vízben főzött kajával.


Én is csinálgattam ezta főzöcskézést aztán csak idegesített, meg vitte a pénzt!


Lemegyek a sarokra abdullhoz megveszem a gyrost vagy a pizzát, vagy kinaiba a kaját vagy ami csak tetszik aztán nem megy el a fél napom meg a fél fizetésem a baromságra.

2012. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Munkamegosztás. Meg kell tanítanod a férjed mosogatni. A főszabály már megbukott, úgyhogy neki is dolgoznia kell a konyhában. Állíts fel új szabályt.

"A konyha mindig legyen tiszta" ... ez mindig annak a felelőssége aki utoljára ott volt. Ennyi.

A férfiak nem rajonganak a takarításért... de sehol sincs kőbe vésve, hogy a nőnek kell mindent csinálni otthon. Szóval hagyd koszosan a konyház, ha nem csinálja meg. Főzz csak magadnak és a gyereknek. Hagyd őt egy pár napig szenvedni, aztán majd rájön, hogy mi a dörgés, ha a szép szóból nem ért.

2012. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Hiba volt ezt a kérdést kiírni, tudtam, hogy a sok primitív, buta embertől megkapom, mekkora hisztis vagyok, mert 12 óra munka/tanulás után hazajövök, és nem biztos, hogy az atomrobbantott konyhát akarom kigányolni, ami szándékosan úgy van hagyva, lustaságból...


Egyébként pedig tanácsot kértem, nem pedig kioktatást.


Köszönöm az értelmes válaszokat, azokra küldök zöld kezet.

2012. febr. 19. 13:02
 10/41 anonim ***** válasza:
97%

nem értem a többieket akkor én is selejt vagyok mert amit leirtál én se viselném el. mi az hogy fáradt elpakolni maga után?te nem vagy eléggé fáradt???

meg mi az hogy nincs kedve ahoz a kajához? ilyen finynás pasival nem élnék együtt. volt egy két ilyen finynás pasim. nem tudta eldönteni akar e reggelit vagy nem.

én csináltam neki erre lecsesz hogy ö nem kért.

vagy ha nem csináltam akkor meg azért mert hogy ö éhes és miért nem csináltam neki is... ezektöl idegbajt kapok....

én konkrétan nem pakolnék el utána.tudom hogy szar mert ott a gyerek és kéne fözni neki is valamit,de ha megszokja hogy te ugyis elpakolsz utána akkor minek törje magát?


apám is ez... ö jaj dolgozik szerzi a pénz a maradék idöt a vaterán tölti,anyám melozik, gyereket nevel, elviszi suliba, bevásárol föz mos takarit, apám szerint meg egész nap nem csinál semmit....

most akkor ez normális?? na ne már...

2012. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!