Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi helyzetről?

Figyelt kérdés

Már korábban is írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban, a helyzet azonban csak tovább durvult. A húgomról lenne szó.

16 éves gimnazista. 13 évesen már volt egy afférja, úgy bepiált egy barátnőjével, akkor detoxba került, amiért természetesen semmit nem kapott. Azóta is folytatta a mocskos kis életvitelét. Lerontotta a jegyeit a gimiben, félévkor már megbukott egy tárgyból, háromból meg épp, hogy kapott egy kegyelem kettest (úgy, hogy valamiből szinte csak egyese volt). Szilveszter előtt pedig elkapták drogkereskedelemért és drogfogyasztásért (extasy). Azóta is több tekercs papírt találtunk nála, amit többek szerint is fűhöz szoktak használni betekeréshez. Ezenkívül már többtízezer Ft-nyi cigit találtunk nála (többségében Marlborot szív) és tucatnyi piásüveg díszeleg az íróasztalán: vodka, tequila, whiskey, stb. A szüleim ezt mind-mind eltűrik és egy sima lecseszéssel el van intézve a dolog, aztán minden megy ugyanúgy tovább. Nemrég derült ki, hogy 2 ellenőrzőt tart, az egyiket viszi az iskolába, a másikba beírja a megszépített jegyeket és azt mutatja be itthon (okirathamisítás, a pecsétet, aláírásokat gépen szerkeszti át). Lop is itthonról, anyámnak az elmúlt egy hétben 15ezer Ft-ja tűnt el (de volt olyan hét is, mikor 80ezer eltűnt), ezenkívül lopja az ékszereket, az én ruháimat (eladja őket az intézetes, csürhe barátainak). Ha ez még nem volt elég, minden hétvégén totál részeg természetesen, és egész nappal itthon döglik, cigitől, piától bűzölögve, és egy kézmozdítást nem csinál, míg mi anyámmal takarítunk. Aztán ahogy jön az éjszaka, ismét megy... néha még hétköznap sem jön haza.

A drogügyleteiből rendőrségi ügy lett, lebuktak. Azonban egy elvonón kívül valószínűleg semmit nem fog kapni, mivel kiskorú. A lopkodás miatt már az összes értékünket el kell dugnunk, folyamatos stresszben élünk, hogy vajon mikor mit lop el, hisz már tízezrekről, lassan százezrekről van szó, emlékekről, régi értékekről (pl az én ballagási csokromon volt pénz, direkt megtartottam emlékbe, erre lelopta róla a pénzt!). A szüleim folyton ki vannak készülve tőle, de nem tesznek semmit, és sajnos a stressz, a kikészültség rajtam is kijön, hisz én is itt élek és én is áldozat vagyok. Még 2 évem van az egyetemből, de egyre inkább nem bírom, és a legrosszabb, hogy a szüleim mindent eltűrnek és nincsenek tekintettel még rám sem, hogy ezzel nem csak magukat teszik tönkre, de engem is. Senki nem mer már a húgomnak szólni, mert egy nagydarab behemót, egy agresszív állat, akinek még szépen sem szabad szólni, ha valami gond van vele, mert egyből üt, engem és anyámat is! Ma is nekemjött, mert összevérezte az egész wc-t és szóltam neki szépen, hogy takarítsa el onnan, órákig csak feküdt másnaposan, majd bementem és bedobtam neki egy zacskó új szivacsot. 5 perc múlva átjött hozzám, majdnem kiszabta az ajtót és üvöltözni kezdett, ezt mondta: "lánygyerek, k*rva gyorsan állítsd le magad, különben elintézlek!". Annyira volt ez a reakció, hogy szó nélkül bedobtam a szivacsot. Erre mondtam, hogy jó lenne, ha rendet tanulna, meg különben is, így az utolsó cigányok viselkednek, erre nekemjött, összeverekedtünk. Az 1 éves telefonját úgy szétcseszte, hogy szét van esve és nem működik már, most az én egyik telefonomat használja hetek óta (persze mikor kell neki valami, akkor nyal), de nem merem visszakérni, mert erre is verekedés lesz a válasz és a szüleink mindig ő védik. Én eltakarítanám már az útból ezt a szörnyeteget, csak megkeseríti mindannyiunk életét, folyamatos veszekedésnek, verekedésnek, szorongásnak vagyunk kitéve, de a szüleim gyávák bármit is tenni, mert hát "mégiscsak a gyerekünk". -.- Ezért tönkreteszik inkább az egész családot...

Mit gondoltok erről az egészről? Mit lehetne tenni? Gondoltam rá, hogy fel kellene venni, ahogy lop, és akkor bizonyítékom lesz ellene, de azzal is mihez kezdjek? A szüleim nem fogják beköpni sehol sem, még az iskolának sem mondják meg a okirathamisításait, sőt mindenhol fedezik.

Mit tudnátok tanácsolni? Én tehetek egyáltalán valamit azon kívül, hogy amint lehet, elhúzok innen és többet vissza sem nézek?

Bocsánat, hogy kissé hosszú lett.


2012. febr. 18. 11:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

látom tudod te a megoldást, húzz el a manóba, az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni

bizz abban, hogy elöbb kerül börtönbe, mint, hogy anyukádnak valami baja esne

amig meg nincs jobb tényleg mindent zárjatok el

ha csak igy lopkodja a 10-100 ezreket akkor javaslom vegyetek egy trezort

az hogy takaritani kell utánna azzal már ne is foglalkozz, én a helyedben lefényképeznék egy két ilyen dolgot

és felraknám netre :) ilyen hugom után a wc, igy fekszik mánaposan ugyanabban a ruhában, igy hagyja szét a cuccait, ilyen amikor zabál, ez az ellenörzöje, ez a birosági idézése

nem tudom, lehet, hogy a megszégyenités kicsit hasznos lenne, de nem értek hozzá igazándibol remélem a többi válaszolo tud segiteni

2012. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte választ vársz? Jó akkor készülj fel rá mert kemény lesz.


Mindenről a szüleid tehetnek hogy idáig elfajulhattak a dolgok! Látszik hogy sosem volt nevelve, teljesen szabadjára volt engedve a húgod, akkor mégis mit vársz mitől javulna meg?

Ha eddig úgy élte az életét hogy nem voltak korlátok, akkor most mégis hogyan tartana be bármiféle szabályt?

Elcseszték a szüleid nagyon és ennek a levét isszák.

Hogy te mit tehetsz? Azon kívül hogy elköltözöl onnan és éled a saját életedet, semmit.

És a húgod? Élete végéig ott fog élni a szüleidnél, mert képtelen lesz önállóságra, valószínű soha nem lesz munkahelye, de a gyerekeket azt lehet odapotyogtatja majd. És a végén mindegyik gyereke más apától lesz. A gyerekeit ütni verni fogja mert nem tudja magát kontrollálni, piás és drogos kis k..a lesz egész életében.

Mert soha nem volt senki aki a helyes irányba terelte volna, soha nem volt igazán szülője aki megnevelte volna.

2012. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, adtál egy jó ötletet! Megvan a két külön ellenőrző fénymásolata, talán elküldhetném az osztályfőnökének... :)
2012. febr. 18. 11:46
 14/23 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom, hogy a szüleim a hibásak. Mikor óvodásként ellopkodta a cuccaim, és én sírtam nekik, hogy tegyenek vele valamit, csak az arcomba nevettek, hogy egy tutyimutyi hülyegyerek vagyok. Most az ő pénzüket is lopja...
2012. febr. 18. 11:50
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

1-2 év túl sok idő, bele fogsz rokkanni addig. Nincs nagyszülőd, akihez mehetnél? Vagy keresztszülő, nagybácsi, unokatestvér, bárki?!

Azzal pedig ne foglalkozz, hogy mit gondolnának rólad, ha lelépnél. És azt se sajnáld, hogy nem fognak támogatni... ilyen szülőktől én el sem fogadnék semmit sem.

2012. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

menj el mielöbb, ha félted az örökséget akkor meg nézz vissza néha

vagy ha tényleg otthon akarsz maradni még picit, keress egy pasit aki megvéd ( na jo ez annyira nem egyszerü, de hatásos lenne egy izmos vadállat)

ja és még javaslom nézd meg a Huligánok vagy Futball Huligánok cimü filmet, attól megjön a verekedhetnéked :)

2012. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Pasim van, bár nem egy izmos vadállat, de néha megkérem, hogy védjen már meg. Mióta 1-2x megvédett az agresszív, verekedős húgom ellen, azóta a húgom mindenáron ki akarja túrni a családból, ócsárolja őt a szüleim előtt...
2012. febr. 18. 13:02
 18/23 anonim ***** válasza:

Húzz el onnan, amilyen gyorsan tudsz, és vissza se nézz!

Ez nem egy segítő környezet, ami előrevinne, hanem ha hagyod, akkor mindig vissza fog húzni.

Sokkal jobb lesz, ha a magad ura leszel, és utána már feléjük se akarsz nézni.


Mondjuk neked is érdekes stiklid van, pénzt emlékbe elrakni?

2012. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
A csokron volt egy plüssmaci, díszek, és volt némi pénz is feltűzdelve rá. Így gondoltam, meghagyom egészben a csokrot. Ki gondolta volna, hogy a saját hőgom le fogja lopni róla a pénzt?!
2012. febr. 18. 14:01
 20/23 A kérdező kommentje:
Amúgy a szüleim szinte semmiben nem hajlandóak támogatni, his a húgomnak kell fizetgetniük a drogokra, a piára, a Marlborora, minden éven megy sítáborba vagy valami nagy gimis kirándulásra: Anglia, Franciaország stb. Így rám sajnálják már azt a kis pénzt, ami megmarad mellette. Viszont havi 20-30 ezer Ft-ból, amit így is össze tudok szedni, többet nem tudok kihozni, ennyiből nem fogok egyedül megélni, sem koliban, sem albérletben. Ezért nem léptem még le, mert éhezni nem akarok a vadállat húgom miatt (ráadásul lisztérzékeny vagyok, méregdrága a diétám).
2012. febr. 18. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!