Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy így beszélne...

Az normális, hogy így beszélnek egy 5 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Van egy testvérem aki 5 éves. Anya mindig dolgozik, apa meg nem foglakozik velünk. Ha a tesóm valami rosszat csinál vagy anyát idegeli anya ilyeneket mond neki: kussolj már, fogd be a pofádat, beleverem a fejedet a falba, megfojtalak stb...

Multkor én is kimentem kaját csinálni. És épp dolgozott. Mondtam neki, hogy segítsen, mert nem találom a kést. Ő nem szólt semmit. Mire én: gyere már kérlek szépen, mert elkések a suliból. Ő meg elkezdett kiabálni, hogy mi csak kihasználjuk stb. Én teljesen nyugodt hangon elkezdtem mondani neki: Most miért kiabálsz velem? Én csak megkértelek, hogy segíts, mert nem találom sehol, de nem akarom lekésni a buszt. mire ő üvöltve: Mit képzelsz te magadról ne játszad az agyad! Igen aztán így tovább én végig nyugodtan kedvesen beszéltem vele ő meg annál idegesebb lett, ha én is kiabálok vele akkor még rosszabb. Reggelente is üvölteni szokott amikor viszi tesómat a suliba és ő még nincs felöltözve. Mindig ezt hallom: Vegyed már a kabátodat, mert elkésünk, haladjál már. Faszom ki van veled megint, minek kellett neked megszületni. és ez még a szebb változat. Hétvégén is reggel 8-kor ezt csinálja. Mikor kimegyek, hogy légyszíves halkabban már elkezd üvölteni mint egy vadállat, hogy már 8-kor fellehet kelni. Igen fellehet csak én mindennap suli után még elszoktam menni dolgozni, mert otthon több millió forintos hitelünk van és nem telik nagyon semmire.Így magamnak a saját pénzemből vásárolok. Sajnos ilyen. A nagyobbik tesóm aki 8 éves fiú, annak csak úgy engedik, hogy bármivel játszon a neten. Múltkor ilyen morbid játékkal játszott, ahol szétkellett verrni az ember fejét. Érdekes. Amikor kimentem ma is inni. Ott ült a földön. És ránéztem és mosolyogtam, mert már jelmezben volt. Ő meg: Fejezd már be (ilyen ideges morbid, ilyesztő hangon) Amikor összeveszünk és mondom neki, hogy te hülye vagy, akkor ő elkezd sírni és idegbeteg lesz elkezd nekem rohannis tb.. Ennek köze van anyám viselkedéséhez? Apámról nem is írok, mer tő jelentéktelen, csak arra jó, hogy piszkáljon. Mikor én vigyáztam a 2 tesómra és már veszekedtek meg kiabáltak. Oda mentem anyához, hogy segítsen, mert nem bírom, apa meg aki a gép előtt ült, elkezdte nekem: Belehetne fejezni. Mondom azért mert én vigyázok a testvéreimre? Sajnos nem nagyon merek szembeszállni vele, mert mindig úgy mond mindent, hogy neki legyen igaza, anya soha nem áll ki mellettem, pedig sokszor szidja, hogy nem segít neki. De ilyen a szerelem. hozzá ér ő meg elolvad. Kihasználja anyámat és tönkreteszi az egész családot. Erre mit mondtok? Már egyáltalán nem bírom.Miközben írok anyám hangát hallom, hogy üvöltözik... 16/L


2012. febr. 17. 20:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális dolog, de rengeteg családban sajnos ugyanez minden napos jelenség.A szülőket a munkahelyükön túlhajszolják, ráadásul cserébe még fizetést sem kapnak a munkahelyi, otthoni túlhajtottság, az anyagiak miatti stressz kihozhatja az emberekből a legnegatívabb oldalukat is, ha nem képesek ezt tudatosan felismerni és kezelni.Bizonyára szeretnek titeket, még ha nem is azt mutatják.Ha könnyebb lenne az életük, biztos, hogy normálisabban viselkednének.Esetleg nyugodtabb, vidámabb napjukon el kéne velük beszélgetned ezekről a dolgokról.Még mondhatnám azt is, hogy menjetek családsegítőbe, de nem tudom, jó lenne-e?Nem szállna-e rátok a gyámhivatal?Esetleg pszichológustól(iskolai)is kérhetnél tanácsot.Bár a pszichológiai kezelés inkább a szüleidnek kéne, de szerintem jobb, ha ezt nekik inkább nem mondod...
2012. febr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Papához, vagy keresztanyádhoz nem költözhetnétek gyerekek?

Persze úgy, hogy szüleitek fizetik a költségeket?

Kitartás, még 2-3 év és ha ügyes vagy, el tudsz költözni, akár albérletbe, de még úgy is jobb lenne szerintem, mint velük.

2012. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Valószínű, hogy tanulatlan is"


Miért, tanult emberek között nincs ideges??

2012. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Anyukád arra hivatkozik, hogy rosszak a gyerekek?

Hát, addig nem is fognak megjavulni, amíg a szülők így viselkednek.A szüleidnek meg kéne érteniük, hogy előbb nekik kell lehiggadniuk, jó példát mutatniuk, ahhoz, hogy a gyerekek is nyugodtabbá váljanak, csak lehet, már késő, mert ezek a negatív reakciók rögzülhetnek, tehát , ha ebben nőnek fel, könnyen ilyenek is maradhatnak, hiába javulnak meg közben a szülők.Szóval, az ilyesmi nem játék, nem olyan dolog, hogy "jóvá teszem úgyis, ha akarom",mert egy idő után már jóvátehetetlen.Nem beszélve arról, hogy a sok, veszekedéssel elpazarolt időt semmi sem hozza már vissza és a rossz emlékek is megmaradnak.

2012. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Valahogy meg kell oldani ezt a problémát, mert ez a viselkedés nagy torést fog okozni egész életére.
2012. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nem normális,de nem sok mindent tehetsz ellene . Szerintem az a megoldás ,hogy próbáld meg kivonni magadat és a testvéreidet a "kellemes" családi légkörből.

Ha van lehetőségetek minél kevesebbet otthon lenni az jó lenne..esetleg menjetek el játszótérre,parkba,sétálni. Ezen kívül beszélgess is a tesóiddal, mondd el,hogy nem tettek semmi rosszat(főleg a kicsi) csak a szüleid most nehéz időszakon mennek keresztül .(ami megjegyzem kvára nem jogosítja fel őket ,hogy így beszéljenek csak sajnos nagyon sokszor a gyerekeken csattan az ostor,rajtuk vezetik le a feszültséget)

Tehát ne adj okot anyukádnak,hogy ordítozzon,ne is szólj hozzá! Legalábbis addig amíg nem képes normális hangnemben válaszolni.

A nagyobbik tesódat szerintem ne hagyd ilyenekkel játszani,természetesen ennek köze van anyukád viselkedéséhez.Hiszen a szülő a példa és ha mindig csak ordítozást,erőszakosságot hall otthon...

Legyél nagyon kedves a tesóiddal és legyél velük minnél többet,ne hagyd hogy anyukád az idegbetegségével "mérgezze" őket!

Nagyon rosszat tesz anyukád,olyan sebeket ejthet egy ilyen kicsi gyereken amik talán soha sem gyógyulnak be,vagy nagyon nehezen. Ilyen kiskorban csak annyit fog fel belőle,hogy kiabálnak vele és azt érzni,hogy valami rosszat tett.Pedig teljesen másról van szó. Beszéj legalább az öcséddel ha anyukáddal nem lehet!

Az ilyen embereknek nem szabadna gyereket vállalnia...

2012. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
5 évesen hogy-hogy suliba jár?
2017. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!