Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy így beszélne...

Az normális, hogy így beszélnek egy 5 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Van egy testvérem aki 5 éves. Anya mindig dolgozik, apa meg nem foglakozik velünk. Ha a tesóm valami rosszat csinál vagy anyát idegeli anya ilyeneket mond neki: kussolj már, fogd be a pofádat, beleverem a fejedet a falba, megfojtalak stb...

Multkor én is kimentem kaját csinálni. És épp dolgozott. Mondtam neki, hogy segítsen, mert nem találom a kést. Ő nem szólt semmit. Mire én: gyere már kérlek szépen, mert elkések a suliból. Ő meg elkezdett kiabálni, hogy mi csak kihasználjuk stb. Én teljesen nyugodt hangon elkezdtem mondani neki: Most miért kiabálsz velem? Én csak megkértelek, hogy segíts, mert nem találom sehol, de nem akarom lekésni a buszt. mire ő üvöltve: Mit képzelsz te magadról ne játszad az agyad! Igen aztán így tovább én végig nyugodtan kedvesen beszéltem vele ő meg annál idegesebb lett, ha én is kiabálok vele akkor még rosszabb. Reggelente is üvölteni szokott amikor viszi tesómat a suliba és ő még nincs felöltözve. Mindig ezt hallom: Vegyed már a kabátodat, mert elkésünk, haladjál már. Faszom ki van veled megint, minek kellett neked megszületni. és ez még a szebb változat. Hétvégén is reggel 8-kor ezt csinálja. Mikor kimegyek, hogy légyszíves halkabban már elkezd üvölteni mint egy vadállat, hogy már 8-kor fellehet kelni. Igen fellehet csak én mindennap suli után még elszoktam menni dolgozni, mert otthon több millió forintos hitelünk van és nem telik nagyon semmire.Így magamnak a saját pénzemből vásárolok. Sajnos ilyen. A nagyobbik tesóm aki 8 éves fiú, annak csak úgy engedik, hogy bármivel játszon a neten. Múltkor ilyen morbid játékkal játszott, ahol szétkellett verrni az ember fejét. Érdekes. Amikor kimentem ma is inni. Ott ült a földön. És ránéztem és mosolyogtam, mert már jelmezben volt. Ő meg: Fejezd már be (ilyen ideges morbid, ilyesztő hangon) Amikor összeveszünk és mondom neki, hogy te hülye vagy, akkor ő elkezd sírni és idegbeteg lesz elkezd nekem rohannis tb.. Ennek köze van anyám viselkedéséhez? Apámról nem is írok, mer tő jelentéktelen, csak arra jó, hogy piszkáljon. Mikor én vigyáztam a 2 tesómra és már veszekedtek meg kiabáltak. Oda mentem anyához, hogy segítsen, mert nem bírom, apa meg aki a gép előtt ült, elkezdte nekem: Belehetne fejezni. Mondom azért mert én vigyázok a testvéreimre? Sajnos nem nagyon merek szembeszállni vele, mert mindig úgy mond mindent, hogy neki legyen igaza, anya soha nem áll ki mellettem, pedig sokszor szidja, hogy nem segít neki. De ilyen a szerelem. hozzá ér ő meg elolvad. Kihasználja anyámat és tönkreteszi az egész családot. Erre mit mondtok? Már egyáltalán nem bírom.Miközben írok anyám hangát hallom, hogy üvöltözik... 16/L


2012. febr. 17. 20:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%

Anyukád besokalt a gyerekneveléstől.

Idegroncs lett és boldogtalan. Valószínű, hogy tanulatlan is, munkájában sem találja önmagát. Fusztrált.

Orvosi eset. Apáddal nem boldog. Szar helyzet.

3 életet nyomorít meg.

Se pénze, se jövője

2012. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
67%
:(
2012. febr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
49%

Te jó ég!Ilyen szülők is vannak!

Olyan sokszor megfordul a fejemben hogy rossz anya vagyok ha nem tudok leülni a gyerekekkel kicsit játszani vagy ha nincs annyi időm rájuk mert sok a dolgom!


Akkor az ilyen anyát minekk nevezzük?

Nagyon sajnálom h 16 évesen ilyen életed van!

Szegény gyeekek nem kivánkoztak a világra,minek szül az ilyen!

Irták itt hogy gámügy meg stb...

Hát nem tudom ott jobb lenne e!?

Szerintem ilyet egy 16 éves lánynak ne tanácsoljunk!

Nincs nagyszülő vagy vaalmi rokon aki tudna segíteni!?

2012. febr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Sajnos a nagyszülő is olyan mint anya. Mindig egymásnak adnak igazat anyával. Aki ellenük van azzal mindig kiabálnak, meg gonoszak velük, ezért senki sem próbálkozik. Papát is mindig piszkálják amikor segítene. Múltkor leszidta anyáékat utána anya bejött hozzám a szobámba és elkezdett velem üvöltözni, hogy büszke lehetek magamra. Elmondanám papától félnek, mert mikor gyerekek voltak ő sem volt minta apa, mert minden este részegen jött haza, de ez már 13 éve megváltozott. Mikor kicsi voltam mindig vele voltam, mindig vitt mindenhova, mivel akkor még ott éltünk. Utána elköltöztünk és a tesóimnak már teljesen más a helyzet =( A keresztanyámnak szoktam mindent elmondani, de ő sem tud tenni semmit. Őt már alapból utálják, mert már megmondta a véleményét. Sajnos senki szava nem hat anyára..
2012. febr. 18. 10:25
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyádék nem százasok. Kérj segítséged valakitől egy tanártól szomszédtól gyámügytől mert ez nem mehet így tovább. Tönkre teszik az életeteket.
2012. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. miért pontozál le? Talán nincs igazam vagy épp beletrafáltam????
2012. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le.
2012. febr. 18. 18:37
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyád idegroncs. Miért? Segíteni nem lehetne rajta? Ha segítő szándékkal közeledne hozzá valaki a rokonságból, veled? Velem is történt hasonló, én az anya vagyok, és mondtam ilyet. Úgy történt,hogy a férjem háztartásbeliként itthagyott a gyerekekkel.Nekem senkim nem volt rajta és a gyerekeken kívül. Teljesen belerokkantam, idegbeteg lettem. Utána persze, ettől a mondattól még mélyebbre süllyedtem, mekkora sz.r vagyok. Akárkitől kértem segítséget, csak a gyerekeket vették volna el. Talán már mászok ki a gödörből, bocsánatot kértem persze a gyerekektől(de a nyoma ott marad :( )remélem rendbe jövök. De mikor ott tartottam, egy jó szó egész napokra helyrerázott! Próbáljátok meg, megérheti.
2012. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Már nagyon sokszor próbáltam. Nem csak én hanem más is. Beszélgettek vele, hogy talán nem így kéne, de ő csak arra hivatkozott, hogy nagyon rosszak és nem tud mit tenni. Már mondtam neki, hogy szedjen valami gyógyszert, de csak sértésnek vette, hiába kedvesen mondom neki =(
2012. febr. 18. 22:03
 20/27 anonim ***** válasza:

Muterom nekem is idegbeteg csöppet.

Nem kell vele foglalkozni és kész.

Inkább keress egy normális pasit és foglalkozz vele.

Pl itt vagyok én :)

21/F

2012. febr. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!