Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy így beszélne...

Az normális, hogy így beszélnek egy 5 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Van egy testvérem aki 5 éves. Anya mindig dolgozik, apa meg nem foglakozik velünk. Ha a tesóm valami rosszat csinál vagy anyát idegeli anya ilyeneket mond neki: kussolj már, fogd be a pofádat, beleverem a fejedet a falba, megfojtalak stb...

Multkor én is kimentem kaját csinálni. És épp dolgozott. Mondtam neki, hogy segítsen, mert nem találom a kést. Ő nem szólt semmit. Mire én: gyere már kérlek szépen, mert elkések a suliból. Ő meg elkezdett kiabálni, hogy mi csak kihasználjuk stb. Én teljesen nyugodt hangon elkezdtem mondani neki: Most miért kiabálsz velem? Én csak megkértelek, hogy segíts, mert nem találom sehol, de nem akarom lekésni a buszt. mire ő üvöltve: Mit képzelsz te magadról ne játszad az agyad! Igen aztán így tovább én végig nyugodtan kedvesen beszéltem vele ő meg annál idegesebb lett, ha én is kiabálok vele akkor még rosszabb. Reggelente is üvölteni szokott amikor viszi tesómat a suliba és ő még nincs felöltözve. Mindig ezt hallom: Vegyed már a kabátodat, mert elkésünk, haladjál már. Faszom ki van veled megint, minek kellett neked megszületni. és ez még a szebb változat. Hétvégén is reggel 8-kor ezt csinálja. Mikor kimegyek, hogy légyszíves halkabban már elkezd üvölteni mint egy vadállat, hogy már 8-kor fellehet kelni. Igen fellehet csak én mindennap suli után még elszoktam menni dolgozni, mert otthon több millió forintos hitelünk van és nem telik nagyon semmire.Így magamnak a saját pénzemből vásárolok. Sajnos ilyen. A nagyobbik tesóm aki 8 éves fiú, annak csak úgy engedik, hogy bármivel játszon a neten. Múltkor ilyen morbid játékkal játszott, ahol szétkellett verrni az ember fejét. Érdekes. Amikor kimentem ma is inni. Ott ült a földön. És ránéztem és mosolyogtam, mert már jelmezben volt. Ő meg: Fejezd már be (ilyen ideges morbid, ilyesztő hangon) Amikor összeveszünk és mondom neki, hogy te hülye vagy, akkor ő elkezd sírni és idegbeteg lesz elkezd nekem rohannis tb.. Ennek köze van anyám viselkedéséhez? Apámról nem is írok, mer tő jelentéktelen, csak arra jó, hogy piszkáljon. Mikor én vigyáztam a 2 tesómra és már veszekedtek meg kiabáltak. Oda mentem anyához, hogy segítsen, mert nem bírom, apa meg aki a gép előtt ült, elkezdte nekem: Belehetne fejezni. Mondom azért mert én vigyázok a testvéreimre? Sajnos nem nagyon merek szembeszállni vele, mert mindig úgy mond mindent, hogy neki legyen igaza, anya soha nem áll ki mellettem, pedig sokszor szidja, hogy nem segít neki. De ilyen a szerelem. hozzá ér ő meg elolvad. Kihasználja anyámat és tönkreteszi az egész családot. Erre mit mondtok? Már egyáltalán nem bírom.Miközben írok anyám hangát hallom, hogy üvöltözik... 16/L


2012. febr. 17. 20:46
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért, de nagyon ideges vagyok! =(
2012. febr. 17. 20:46
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem, ez egyáltalán nem normális dolog!
2012. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem, természetesen nem normális.

" Faszom ki van veled megint, minek kellett neked megszületni"

Na, ilyenért vágnám szájba a saját anyámat, ha hallanám, hogy ilyet mond a pici tesómnak! Mit képzel? Hát az a pici gyerek kérte, hogy szülessen meg? Ha ők nem voltak képesek védekezni, vagy idejében tenni ellene, vállalták, hogy megszülessen, akkor hogy merészel ilyet mondani? Pofám lesül, milyen embereknek van gyerekük...

2012. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
76%

Az ilyennek minek gyerek? Sajnos az ilyen semmirekellő, nyomorék szülőktől nem veszik el a gyerekeket. Pedig mindenkinek főleg a gyereknek jobb lenne ha normális családban élne.

Nem tudom, hogy a családsegítő szolgálat vagy egyéb tud-e tenni valamit. Vagy már csak akkor, hogy ha valami komoly baj történik.

2012. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

gyámügy, ha a testvéreiden is szeretnél segíteni, egy otthon sem leány álom, de sztem ennél talán még az is jobb

ha szted ez nem jo megoldás akkor magadon annyiban tudsz segíteni, hogy fogod magad sulit váltasz egy másik városba mész koliba, a középsulis koli ingyenes csak a kajáért kell fizetni nem vészes kb 700 ft/nap 3 gyerekesek esetén meg a fele, és dolgozni is járhatsz, minden városban van lehetöség diákmunkára,

hogy ne szítsd a viszályt, valami olyan ürüggyel menj el, hogy ott jobb az oktatás, vagy csak ott van lehetöség valamire mittom én valami küzdösportra vagy emeltkémiára vagy valami idiotaságot talaj ki, tény ként adagod, ugy, hogy azt az érzést temesd el bennük, hogy nem szolhatnak bele

sok sikert és kitartást

2012. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Uhh átérzem a helyzetedet nem lehet könnyű.Én nem láthatom,hogy mégis,hogy zajlik le mindez amit el mondtál,de akármi is a kiváltó oka édesanyád viselkedésének ez egyáltalán nem normális.Mit tud még az a kis teremtés a világról.Nem érdemli ezt a bánásmódot.Sajnos én is viszályok közt nőttem fel és tudom milyen érzés ez.Amiket felsoroltál azok nagyon durva dolgok.Gondolom nem könnyű ezt átvészelni.Már az is nyugtató,hogy ezt ide kiöntötted a lelkedből.Van valaki egy ismerős,rokon esetleg egy barát akivel ezeket meg tudod beszélni?-Segíteni akarok.
2012. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
91%
Nem ez nem normális .... a tesóidnak is nehéz lehet hogy ez van . Próbálj meg a tesóiddal leülni és beszélgetni vagy társasozni mutasd meg neki hogy tényleg érdekel téged.A szüleidnek meg nagyon srtesszes lehet az életünk a hitel miatt meg minden úgyhogy nem tudsz mitcsinálni tudom h nehéz de segítened kell (amiben csak tudsz a szüleidnek)... Mondtad h tönkreteszi a családot ezért szervez közös programot a tesóiddal és késöbb a szüleiddel pl.: egy jó filmet nézzetek meg,játszatok együtt...(ezek nem kerülnek semmibe)16 éves vagy gondolom ez is nehéz mert ilyenkor a szülö gyerek viszony mindig rossz/rosszabb... A 8 éves testvérednek mutass olyan játékot ami a korosztályának megfelelő (tudom ajánlani az Angry Birds-öt) . MOndtad hogy ott a suli meg a munka de mindent megkell próbálnod mert még nem látszik de a testvéreidnek most fejlődnek ki azok a tulajdonságai amik később nagy hatással lesznek az életére...Rem,élem tudtam segíteni és sok sikert a /jobb/ családi légkör megteremtéséhez
2012. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen megértelek, nálunk is ugyanez volt, annyi különbséggel, hogy ketten vagyunk testvérek, nővérem már nem lakott otthon, apum állandóan dolgozott, tehát tanúm nem volt rá, azt hittem, mindenhol így megy. Szörnyű gyerekkorom volt. Utólag kiderült, hogy akkoriban apu csalta anyumat, plusz akkor volt anyukám változókorban, és rajtam vezette le a feszültséget. Azóta pedig egy tünemény, 180 fokos fordulatot vett az évek múlásával. Lehet nálatok is hasonló a gond, csak az a baj, hogy ezzel gyerekfejjel nem tudsz mit kezdeni. Nincs esetleg valami rokon, barátnő, aki tud rá hatni?
2012. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Nem normális. Mindenkinek ismernie kéne a határait.

Anyukádon nagy a teher, dolgozik, háztartást vezet, ott van neki 3 gyerek és a férj. Elhiszem, hogy nehéz. De nem ti tehettek arról, hogy megszülettetek. Nem rajtatok kéne csattannia az ostornak.

Mindenkinek tudnia kéne hol a saját határa, hány gyereket vállal stb.


Tanácsot nem tudok adni, de nagyon szégyellhetik magukat.

2012. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

Én is ilyen légkörben nőttem fel,de nekem nem volt testvérem.Amikor így beszéltek velem a szüleim,én visszabeszéltem,vagy elmentem otthonról.

Elég kiszolgáltatott helyzetben vagy,nem könnyű,de ha más nincs,én azt mondom,hogy 2 év múlva 18 vagy és akkor már szabad leszel.Kitartás!

2012. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!