Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás: mi szól...

Gyerekvállalás: mi szól mellette és mi ellene?

Figyelt kérdés

Ki mit mérlegelt mielőtt belevágott?

Mérlegelt egyáltalán vagy csak úgy jött a baba?

Köszönöm a "segítséget" előre is!


2009. jún. 4. 11:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
80%
13.29-nek. Szerintem minden normális szülő arra törekszik, hogy a gyerekének még jobb legyen mint neki volt. Te is kimondtad, felnőtt fejjel már nem zavar, hogy neked nem volt menyasszony barbied, vagy divatos ruháid stb. De egy gyerek ezt másképp éli meg. Lehet neked az a célod, hogy a gyereked elküld a levágott orrú tornacipőben, de attól még aki ennél többet szeretne adni a gyerekének az nem feltétlen rossz és anyagias.
2009. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
96%

Mi meggondoltuk, hogy mikor jöjjön a kicsi. Bár még nincs velünk, de törekszünk rá. :-) Elég zűrös időszak volt mindkettőnk számára, mikor összeköltöztünk. Rossz munkahely, kevés fizetés, lepukkant lakás. De hatalmas szerencsével 3 év alatt megfordult minden. Felújíttattuk a lakásunkat, mindketten találtunk magunknak másik munkahelyet, ahol végre megbecsülnek és jól keresünk. Ezért tavaly eldöntöttük, hogy most már jöhet őfelsége! A párom persze még most is aggódik, hogy mi lesz, ha tényleg velünk lesz, miből fogunk megélni, stb. de én már tudom, hogy nincs értelme tovább várni. Megteremtettünk mindent, ami kell. Nem lesz ugyan márkás ruhácskája és játékai, mert felesleges, amíg hetente kell cserélni a ruhatárat, de szükséget sem fog szenvedni semmiben.

És igen, a szeretet nem elég egy gyermek neveléséhez, de ha az nincs, a világ minden pénze is kevés...

2009. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
86%

Szia!Sok lemondás,rengeteg türelem,és havi 50-60 ezer ft csak a gyerekre!

Nekünk még az is meg keseríti,hogy a nagyival folyton vita van,mert magának akarja kicsit,és mindig bele köp a levesünkbe kever-kavar.Nekem ez is komoly érzelmi válsággal jár.7 hós baba édesanyja

2009. jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
82%

Az első vagyok. Szerintem nem vagyok szélsőséges, tapasztalatom meg azért van, mert hatan vagyunk testvérek, és szegények voltunk, mikor gyerek voltam. Én akkor ezt nem tudatosítottam így, ez volt a természetes!


Volt olyan, hogy elfogyott a pénz szerdán, és csak hétfőn jött legközelebb. Anyukám játékosra vette, és azt mondta: most mindenki nézze meg az ágy mögött, asztal alatt, szőnyeg alatt, stb., hátha talál. És összejött a kenyérre-tejre való. Néha rossz volt, hogy az adománycuccokban jártunk, de soha nem cseréltem volna a gazdagabb csalások gyerekeivel - sok boldogtalan volt köztük.

Én nem a felelőtlenség mellett és az anyagi biztonság ellen kardoskodom. lehet felelőtlenül sokat/keveset, felelősen sokat/keveset szülni, de tény, hogy nagyon kevesen élnének ma, ha ez lett volna a felfogás régen is.


Én egyszerűen hiszek benne, hogy ha gyerekem lesz, akkor boldog gyerekkort tudok neki biztosítani akkor is, ha jelenleg saját lakásom sincs.

És remélem, sosem nyávogna értelmetlenül a szirénázós autóért, de ha igen, akkor megtanulná, hogy az élet nem terülj-terülj asztalkám, hanem annál több.


Örülök, hogy én nem azért születtem meg, mert anyagilag tökéletesen megengedhették maguknak a szüleim.

2009. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
75%
Nahàt eddig bele se gondoltam, hogy mi lesz ha jön a baba!Titeket olvasva el is bizonytalanodtam picit! Igaz hogy se lakàsunk, se jövedelmem nincs munkanélküliként a jàrulékot leszàmitva! De tudjàtok mit, nem is érdekel! Jôhet a mano ha akar, s tudom hogy mire megjön, minden rendezödik körülöttünk! Slussz-passz! Màr volt egy elhalt terhességem, ugy hogy senki ne mondja most màr nekem hogy ne szüljek! Ha én is arra vàrnék hogy rendezödjenek az anyagiak, lehet kifutnék az idöböl!
2009. jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
78%
Azt nem tudom, hogy mirt kell személyeskedni? Mindenki leírja a véleményét, vagy a tapasztalatát. Akinek nem tetszik pörgessen tovább, adjon piros kezet, de ne álljatok le egymással vitatkozni! Mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar-e gyereket, mennyit és miért igen ill. miért nem!!!
2009. jún. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írtam ilyet, hogy az a célom, hogy levágott orrú tornacipőben járjon a gyerekem, csak azt próbáltam kifejteni, hogy attól, hogy valakit nem fürösztenek tejben-vajban, még lehet értékes ember.

Sajnálom, hogy ennyire félreérthető voltam.

2009. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
93%

Tökéletesen igaz az a mondás, ahol kettőnek jut, ott jut a harmadiknak is. Ahol anya, apa jóllakik ott a gyerek sem fog éhezni.

A legtöbb családban a nő a pénzügyminiszter. Mi nők csodákra vagyunk képesek, ezt soha nem szabad elfelejteni.

Gyerek nélkül is kaki van, ha az ember elveszíti az állását, ez számomra ezért nem indok.

Mi (ahogyan már írtam) hárman vagyunk tesók. Nem szorultunk soha senki plusz segítségére, egyszerűen anyukám egy bűvész volt. Ő még az anyukájától tanulta pl. a konyhai fortélyokat, hogy 5 forintból is lehet tartalmas ételt készíteni 5 főre. Igen, volt olyan, hogy ezt vagy azt nem kaptuk meg, ettől nem lettem kevesebb.


És még gyerekként sem gondoltam azt, hogy miért születtem meg, ha nem tudják nekem megvenni a mittudoménmilyen barbit. Aki ilyet gondol, mond, annak nem a pénz, hanem a szeretet hiányzott az addigi életéből.

2009. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
83%

Mi az elmúlt éveket végigdolgoztuk ezerrel és bár szerettünk volna babát korábban is nem mertük bevállalni.

Hülyeség volt. Most januárban eldöntöttük, hogy szeretnénk gyereket, mert Őt nem azt fogja érdekelni, hogy anya és apa mennyit költ rá, hanem az, hogy szeretik-e és törődnek-e Vele. Született már gazdagabb családba is gyerek, mint a miénk és szegényebbe is, mégis biztos vagyok benne, hogy nálunk igenis jó helye lesz a picinknek.Mert nálunk szeretet van!!! Lehet, hogy néhány dologból használtat fog kapni, lehet hogy nem lesz 100 ezres babakocsija, de lesz két szerető szülő, akik egymást is szeretik és az ebből adódó harmónia sokkal fontosabb egy gyerek számára, mint egy nike cipő, amit 1-2 hónap alatt kinő.

El vagyunk anyagiasodva, nem foglalkozunk semmivel, csak a pénzzel és nem vesszük észre, hogy ettől nem vagyunk boldogok. Ha a gyerek nem úgy van nevelve, hogy minden lim-lom kacatot megkap, amire kinyitja a száját, akkor nagy baj nem lehet.

Mi ebben a hitben várjuk a mi kis drágánkat, akit már most, pocaklakó korában is elhalmozunk szeretettel!

2009. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Huha, nem számítottam ennyi válaszra.

De ahogyan kiszűrtem két dolgot kellene mérlegelni: Az anyagi hátteret, és a szeretetet...vagyis hogy a normális, szeretetteljes családi háttér is megvan-e.

Ha van még esetleg kommentelő, a kérdésem az lenne, hogyha csak a párotok dolgozna (nektek még nem volt normális munkátok, párotok havi 120at keresne), ház lenne, babaruha is lenne bőségesen, még azt mondom, hogy babakocsi is, kiságy is, a nagyszülők támogatnának, akkor belevágnátok?

(És ha nem volt még munkaviszonya annak aki terhes lesz, mennyit kap az államtól havonta?)

Köszönöm akik eddig válaszoltak és azoknak akik eztán fognak!

2009. jún. 4. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!