Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás: mi szól...

Gyerekvállalás: mi szól mellette és mi ellene?

Figyelt kérdés

Ki mit mérlegelt mielőtt belevágott?

Mérlegelt egyáltalán vagy csak úgy jött a baba?

Köszönöm a "segítséget" előre is!


2009. jún. 4. 11:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nincs még, de az anyagi része nem lenne mérlegelés tárgya. Inkább hogy milyen szülőkhöz érkezik. Hogy ne a magam örömére szüljem (csupán), hanem érte is megtegyem, amit lehet.
2009. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nagyon fontos az anyagi része is, mert nagyon rossz érzés lenne, ha a gyermekemnek nem tudnék mindent megadni. A szeretet és az odafigyelés nem kérdés, de fontos az is, hogy el tudjon menni egy-egy nyári táborba, osztálykirándulásra, kaphasson új ruhát és ne a kínaiból, tudjak neki olyan játékokat és mindenféle mást is venni, ami a többi gyereknek van. Mindezt azért, hogy ne legyen már kisgyerekként kisebbrendűségi érzése azért, mert én nem tudtam mindent megadni neki.
2009. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az elsődleges szempont a hely volt. Vagyis hogy egy élhetőbb környezetbe szülessen, mint a garzon volt, ahol évekig laktunk. A többi igazából nem számított/számít.
2009. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi pár hónapja döntöttünk úgy,hogy jöhet a baba. Nekünk fontos volt,hogy meglegyen egy anyagi háttér,hogy nyugodtabban babázhassunk. Sok példát láttunk rá,hogy pikk-pakk a kapcsolat elején jött a baba a semmibe,aztán meg az idgeskedés amire a kapcsolat is ráment és az anyuka maradt egyedül a gyerekkel és a nagyszülők tarthatták el őket. Ha becsúszik a baba megértem,hogy vállalják,de szerintem a mai világban már lehet vigyázni. Én mindig így gondoltam,hogy akkor válaljon direktbe valaki babát,amikor van egy komoly boldog kapcsolata. Egy gyereknek se jó,ha aztán csonka családban nő fel. Olyan anyagi háttere,hogy nem kell aggódnia,hogy miből vegyen pelust vagy tápszert,ha éppen nincs teje. Mi is évek óta szerettünk volna,de nem bánjuk,hogy eddig vártunk,mert így nyugodtan fogok tudni majd otthon lenni a babával.
2009. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
94%

Én bevallom nem terveztem, nem mérlegeltem. Szinte gyerek voltam még, felse fogtam mit vállalok, akkor kellett volna érettségiznem is amikor szültem. Én úgy terveztem majd másnap kimegyek annyi időre a kórházból :) Hát nem bírtam, egy hetet várnom kellett. Semmi anyagi hátterünk nem volt, szüleimnél laktunk jó pár évig. Viszont amíg otthon voltam gyesen csináltam mellette párhuzamosan a fősulit, mikor ment óviba a gyerek elkezdtem dolgozni. Nagymamámtól közben örököltem egy 27nm-es kis putrit (ezt szó szerint kell érteni, a 9. kerület legigénytelenebb részén), viszont ez indulásnak jó volt, sikerült addig "ügyeskedni", hogy 6 év alatt arról a szintről eljutottam odáig, hogy mára van egy 3 szobás saját lakásom egy egész jó környéken. Talán nem vagyok nagyképű, ha azt mondom, hogy nem nevelem rosszabbul a gyerekem mint azok, akik jóval idősebb fejjel tervezték a gyerekvállalást. Hiába vállaltam felelőtlenül, már nem vagyok az, nem csak úgy van mellettem a gyerek, tényleg foglalkozom is vele. És mára megjött az eszem és áttudom gondolni, hogy mivel jár egy gyerek, ezért többet nem is vállalok.

28/L

2009. jún. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen szültem,amikor se lakásom se férjem nem volt még.Nem tervezett baba volt,de örültünk neki nagyon.Terhesen férjhez mentem(4 év kapcsolat után jött a baba),és hitelből nagy nehezen vettünk egy kis házat vidéken..Akkor nem gondolkodtam,hogy mi az előnye és a mi a hátránya a gyerekvállalásnak.Neveltem a fiam...Ma 16 éves,én is komolyabb lettem,és másképp látok dolgokat mint 20 évesen...Soha nem bántam meg,hogy megszületett a fiam(imádom),de ha most a párom( időközben a férjemtől békésen elváltunk,de barátok maradtunk) arra kérne,hogy szüljek neki gyereket nem vállalnám...Most fontosnak tartom,hogy rendes anyagi körülmények közt jöjjön a baba.Fontos,hogy mindkettőnknek legyen munkája,és engem nagyon aggaszt a válság.Aggaszt,hogy milyen drága lett minden,és biztos vagyok abban,hogy egy kisbaba most nagyon sok pénzbe kerülne.(gondolom akiknek most van azok tudják miről beszélek,én csak sejtem)Ne értsetek félre a pénz miatt,de olyanokra gondoltam,hogy pelenkák,bébicuccok,kis ruhák stb...Tudom,hogy most sokan le fognak ezért pontozni,főleg a kismamák,de nem azt mondom,hogy nem szabad szülni(a baba a legszebb ajándék az ember életében,és gyermekpárti vagyok)Fiatalon nekem sem jutott eszembe,hogy ne szüljek azért mert nincs pénzem!!! De nem vállalnék csak 1 gyermeket ha nincs meg az anyagi hátterem.Ha van pénz,vannak nagyszülők akik segítenek,és mindig meg tudom venni a gyermeknek a gyümölcsöt,ha nem kell aggódni a számlák miatt(mert bőven tudom fizetni az összeset,csak ekkor vállalnék kettőt esetleg három gyereket is...
2009. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon meg kell gondolni, mert tényleg sokba kerül mostanság egy gyerek. Nekünk havi 50ezerben van körülbelül. Sajnos hormonális okokból nem tudtam szoptatni, így tápszereznem kell. Ez bárkivel előfordulhat, nem lehet előre látni. Így csak amit megeszik az 20ezer egy hónapban. Kell még pelenka, popsitörlő, gyógyszerek, ha beteg. Kéthavonta kinövi a ruhákat, azok is pénzbe kerülnek. Ráadásul ahogy nő, mindig venni kell valamit. Járókát, etetőszéket, játékokat, stb. Emellett kell legyen egy otthona, ami manapság már lakáshitel nélkül csak nagyon keveseknek elérhető. Szóval úgy kell kalkulálni, hogy az ember a gyedből, a családiból, meg a párja fizetéséből ki tudja fizetni a hitelt, a számlákat, a gyerek költségeit, egyen és ruházkodjon és még maradjon, ha valami váratlan kiadás jön. Szóval a pénz nagyon is fontos.
2009. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
85%

Az elsőt lepontoztátok, pedig ő írta meg a legfontosabbat. Hogy milyen szülőkhöz érkezik, ez a legfontosabb. Mert lehet valakit szegényen is szeretetben nevelni, és minden anyagi háttérrel is lehet neveletlen azért, mert a szülő nem neveli, nincs mellette, csak biológiai szülő.

Nekem még nincs gyerekem, de tudom, hogy csak úgy fogok gyereket vállalni, ha tudom, hogy igazi szeretetben nőhet fel. A szüleim 1 szobában kezdték meg a közös életüket, igaz, apám lenézi a nőket, és ebből rengeteg hátrányom van lányaként, így azt mondom, bár ne lett volna soha gyereke, anyu viszont igazi szeretetet tudott adni, és bár nem tudta pótolni a hiányt, amit a másik szülő hülye gondolkodása jelent, de mégis többet ér, mint apámtól az anyagi támogatás, amit így se ad szívesen, mert 10Ft-on képes összeveszni, öcsémet meg pénzeli, de emberileg öcsém egy neveletlen pimasz élősködő kölyök 19 évesen.

Nem az anyagi a fontos, hanem az, hogy aki gyereket vállal, a gyerekét is értékes embernek tudja tekinteni. Én azt mondom, sokaknak hiába van meg a stabil háttér, ha nem tudnak a gyerekkel emberként bánni, inkább ne vállaljanak gyereket.

2009. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Mi, amikor összekerültünk a párommal, megbeszéltük, hogy egy darabig ne legyen gyerek. Aztán a körülmények úgy alakultak, hogy megfontolás tárgyát képezte legyen e gyerek egyáltalán. Végül úgy döntöttünk, hogy anélkül nincs sok értelme az ember életének, viszont elhatároztuk, hogy "csak" egyet szeretnénk, hogy neki mindent meg tudjunk adni, ami erőnkből és a pénztárcánkból telik. Mert baromi jól hangzik, hogy nem pénz kérdés a gyerek, amig az ember gye,rekként a saját bőrén meg nem tapasztalja a nem, nincs, mert nincs rá pénzünk érzését.

Szóval belevágtunk...és nem sikerült :( és ugye tudjuk, minél elérhetetlenebbnek tűnik valami, annál jobban akarjuk...hosszú ideig kellett várnunk, mire sikerült. Azt gondolom, ez volt a "büntetés" a kezdeti bizonytalanságért. Most lesz 5 hónapos a kisfiunk és nála nagyobb boldogságot el sem tudunk képzelni.

2009. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén mondom, teljesen meg vagyok döbbenve. Hihetetlen számomra, hogy a többség ennyire előre helyezi az anyagi jólétet. És ennyire szinte semmibe veszi azt (értsd lepontozza), aki azt mondja, hogy a pénz nem minden.

Igen, fontos az anyagi jólét, de ha erre várna mindenki, régen kihalt volna az emberiség. Bőven elég az anyagi biztonság, aki érti, érti, aki nem annak úgy sem fogom tudni elmagyarázni, hogy mi a különbség.

Nálunk a férjem volt a mérlegelős. Előbb lakás, autó, esküvő, majd utána jöhet a gyerek. Rengeteg mindent kaptunk indulásnak, szinte alig kellett valamire is költenünk. Megszületett a gyerek, az első pár hét után azt mondta a férjem, hogy semmi sem számít, ha ezt tudta volna, hogy milyen jó érzés szülőnek lenni, már réges régen lett volna gyerekünk.

Én azért nem voltam mérlegelős, mert tudtam, hogy nincs számomra lehetetlen. Amikor kicsi voltam 5-en laktunk egy egyszobás albérletben, amikor összeköltöztem az akkor még csak baráti státuszban lévő férjemmel, volt a szüleimnek egy 150 nm-es házuk. Tudom, hogy azóta rengeteget változott a világ, de azt is tudtam, hogy együtt a párommal képesek vagyunk bármire.

Nem az a fontos, hogy húszezerért vegyek babacipőt a gyereknek, meg 200eFt-ért babakocsit, hanem, hogy szeretetben, egészségben neveljem, akkor mindegy, hogy akciósan 2eFt-ért vettük a cipőt. És mi van akkor ha örökölt ruhákban jár? Mi is így nőttünk fel, semmi bajunk nem volt. Nem az a felnőtt fogja értékelni a pénzt, akinek gyerekkorában mindent megadtak, hanem az, akivel gyerekkorában megértették, hogy a pénz nem terem a bokron.


Az egygyerekes családmodellre reagálva: a második olcsóbb, a legolcsóbb a harmadik gyerek.

2009. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!