Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás: mi szól...

Gyerekvállalás: mi szól mellette és mi ellene?

Figyelt kérdés

Ki mit mérlegelt mielőtt belevágott?

Mérlegelt egyáltalán vagy csak úgy jött a baba?

Köszönöm a "segítséget" előre is!


2009. jún. 4. 11:39
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
87%

12.38.-as írónak.Pár hónapja kérdezte tőlem a szomszéd nénike,hogy miért nincs még gyermekünk.Azt mondtuk neki,hogy azért mert,nincs semmink.Nincs pénzük,nincs házunk,és a férjem is elvesztette a munkáját.Azt mondta a nénike amit te is,hogy a szeretet a legfontosabb,és nem baj ha nincs semmid!!Abban igazat adok,hogy A szeretet az fontos( nem tudom elképzelni,hogy a kismama aki először látja a gyermekét amikor világra jött nem szereti szívből!)Szóval a SZERETET az adott.De mit mondasz a fiadnak/lányodnak ha éhes?Vagy szeretne egy almát enni?Esetleg szeretne egy menyasszonyi barbibabát,vagy szirénázó rendőrautót?? "Drágám,én nagyon szeretlek téged, de nincs pénzem!ezeket nem tudom megadni neked!!!De tényleg SZERETLEK!!!

Én nekem a szívem szakadna meg,ha nem tudnám megadni amit szeretne(persze nem arra gondoltam,hogy minden amit kiejt a száján,de azokat amik nem elérhetetlenek..)A szeretet az olyan valami amit minden ember kell,hogy érezzen...De sajnos vannak akiknél ez nincs meg...De én igenis fontosnak tartom,hogy jó anyagi körülmények közt jöjjön a baba.nem arra gondolok,hogy GAZDAG legyek,hanem,hogy ne legyenek filléres gondjaim.A SZERETET az adott...az mindig van!!!Minden gyerek kap valahonnan szeretetet.(sajnos nem mindenki a szülőktől de azért kapnak)

2009. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
81%
Az első válaszolónak és a 12:38-asnak üzenném, hogy amíg nincs gyereketek, addig ne foglaljatok ilyen szélsőségesen állást amellett, hogy a pénz lényegtelen. Sajnos nagyon is fontos. Mert a gyermekednek olyan szükségletei is vannak, amikhez sajnos pénz kell. Mert amikor majd a gyereket kiközösítik az iskolában, mert szakadt ruhákban jár (sajnos ilyen világot élünk), vagy amikor majd azt fogod neki mondani, hogy most nem tudok neked gyümölcsöt vagy egyáltalán ételt venni, akkor mindent fog érezni irántatok, csak hálát nem, hogy megszülethetett. Ne hagyjátok azt sem figyelmen kívül, hogy nektek és a férjeteknek is lesznek szükségletei. Amikor majd 10 évben egyszer nem tudsz magadnak egy ruhadarabot venni, mert nincs pénz, akkor másképpen fogsz gondolkozni. Főleg, ha a férjed egy idő után észreveszi a csinosan öltözködő kolléganőt, aki ad magára, mert van miből. Míg te egy elnyűtt ruhákban járó, folyton ideges (a pénz miatt) feleség leszel és egyre több lesz a veszekedés szintén a pénz miatt. A legjobb kapcsolatot is tönkreteheti a pénzhiány, ha nincs kilátás arra, hogy egyszer majd jobb lesz. Amíg van aki mindazt megadja neked, amire szükséged van, addig nem tudod átérezni, hogy milyen az, amikor nélkülözni kell. Amikor azt kell mondanod a gyereknek, hogy ma nem eszünk, mert ha nem fizetem be a hitelt, akkor az utcára kerülünk. Én átéltem ezt gyerekként és hidd el, nagyon nem volt jó. Ha nem tudod taníttatni a gyerekedet, ami szintén pénzbe kerül, akkor még csak kilátása sem lesz arra, hogy ő egyszer normális fizetést kapjon és jobban éljen, mint gyerekként. Magyarán egy boldogtalan embert nevelsz belőle, bármennyire szereted is.
2009. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
90%
Fontosak az anyagiak, de nem minden. Hány olyan embernek lesz gyereke, akik meg se érdemlik?Csak itt az oldalon hány problémás gyerek ír, mert nem normálisak a szülők?Anya tanár és látja, hogy milyenek. El se hinnétek, milyen szülők vannak... Úgyhogy nemcsak az anyagiak számítanak.Fontos persze az is, de szerintem aki gyereket vállal, átgondolhatná, hogy az nem csak "szórakozás".
2009. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem itt a többség nem az anyagi jólétet helyezi előtérbe, hanem a biztos hátteret. A kettő közt óriási különbség van. Mért kell ez az általánosítás, hogy a pénz a fontos, a gyerekre meg utána magasról tojnak majd. Bezzeg, aki azt hangoztatja itt, hogy ő csóróként is szeretetben neveli majd a gyerekét az már milyen marha rendes. Szerintem látunk olyanokat is bőven, akik semmi anyagi háttérrel csak szülnek, de szeretetet sem adnak a gyereknek, az utca neveli őket. Én mikor szültem nem volt biztos anyagi hátterem, de tanultam és dolgoztam, hogy előbbre jussak. Igen, ezért csak egy gyereket vállaltam, pedig rengetegszer hallgattam, hogy mennyire fiatal vagyok még szüljek. Anyagiasnak tudtak be sokan mikor mondtam, hogy azt a gyereket felis kell nevelni. Én úgy gondolom, hogy "csak" szeretetből nem lehet egy gyereket sem eltartani. Abból nem jár a gyerekem külön órákra, edzésekre, nyáron táborokba stb. És nem beszéltem a tovább tanulásról és, hogy később esetleg szeretném elindítani az életbe. Ettől tényleg anyagias lennék?
2009. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
71%

Ha az anyagiakhoz kötődne a gyermekvállalás, akkor sokunk nem élne szerintem...:))

Persze, lehet várni az "alkalmasabb" időszakra, de ilyen sose lesz, és egyszer csak azt veszed észre, hogy kifutottál az időből, nem szülhetsz.

Persze, ha a legalapvetőbb dolgokat sem tudod biztosítani a babának, mert mondjuk nincs jövedelmed, és nincs támogató családod, akkor tényleg meggondolandó, mert akkor a baba etetése, tisztán tartása, öltöztetése sem megoldott, és ennek kegyetlenség kitenni egy kisgyermeket.

2009. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
52%
Nem értitek, mit írtam. De nem is kell. Ti másképp gondoljátok, csak én látom és átélem a másik oldalt, amit ti nem láttok. Nem kell anyagi jólét, ha már van egy munkám, és a páromnak is van, akkor a nullára is lehet gyereket vállalni, mert olyan sose lesz, hogy nem tudunk adni neki mindent, amire szüksége van. Lehet, hogy nem lesznek többtízezer Ft-os játékai és ruhái, de mindig lesz mit ennie, és lesz mibe öltözködnie, és lesz egy szerető anyukája és apukája, akikre majd azt fogja tudni mondani, hogy igen, őt helyezték előtérbe, és nem a pénzt.
2009. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
90%
És mi történik, ha valamelyikőtök elveszíti a munkáját? Vagy baleset éri és hosszabb időre ágyba kényszerül? Akkor a szeretet bajnoka leszel és szeretettel eteted meg a gyereket, meg abból fizeted a számlákat? Nem milliós fizetésekről meg Hawaii nyaralásról volt szó az előzőekben. Csak az alapvető szükségletekről, hogy legalább egy átlagos életet lehessen biztosítani a gyereknek. Mindezt természetesen SZERETETBEN. De a mai világban mindenre fel kell készülni, mert a majd lesz valahogy hozzáállás nem vezet jóra.
2009. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
90%
Azért egy gyereknek nem csak, étel, ruha és szeretet kell. Nekem a férjem annak idején így nőtt fel. Anyuka úgy gondolta nincs is szebb a nagycsaládnál (3-an vannak tesók). Folyamatosan megélhetési gondjaik voltak. Sose tudott elmenni egy osztálykirándulásra,az osztálytársak csúfolták, nem volt pénz továbbtanulásra stb. Nálunk ő az aki főként azt vallja, hogy az ő gyereke így nem nőhet fel. Nem azt mondom, hogy mindent amit kiejt a száján azonnal megkell venni egy gyereknek, de talán annak se kéne kitenni egy gyereket se, hogy ami mindenkinek van az osztályból az neki nem lehet egyedül.
2009. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
94%
13:09 vagyok. Kell egy biztos anyagi háttér, hogy a gyereknek meg legyenek az alapvető szükségletei.De tényleg nem kell 100000Ftos babakocsi, 10000Ftos kisruhák, amiket 1-2 hónap alatt kinő. Szerintem a kettőnek együtt kell meglenni:anyagi háttér+tudjon gyereket nevelni és szeresse.Nagyon sok embernek ugyanis fogalma sincs a gyereknevelésről.
2009. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
63%

Miért baj, ha kínai cuccban jár a gyerek? Ne már....

Én is abban járok, ezt tudom megvenni, tiszta rendes nő vagy. És nem volt gyerekkoromban menyasszony-barbim, csak egy hajas babám meg egy macim, és mind a kettő megvan a mai napig, és értékesek számomra.

És amikor kinőttük a tornacipőt, akkor anyukánk kivágta az elejét, és így mentünk a játszótérre, mert oda tökéletes volt az is! A ruhákat meg egymástól örököltük testvérek. Pedig akkor is voltak gazdagabb gyerekek a környékünkön, és sóvárogtunk is persze a klassz játékaik, mert egyéb cuccaik után, de felnőtt fejjel egyáltalán nem bánom, hogy nem a legjobb anyagi körülmények között nőttem fel, mert felnőttként éppen ezért tudok megbecsülni mindent, amim van.

Mostanában teljesen felborult az emberek értékrendje, a gyereket a fogyasztói társadalomnak nevelik sokan, az a legfontosabb, hogy nehogy lemaradjon öltözködésben a többiektől, vagy ne adj' isten, olcsóbb mobiltelefonja, vagy más felesleges kütyüje legyen.

Véleményem szerint ez a lehető legrosszabb szemlélet.

Én arra fogom nevelni az enyémet, hogy boldog, kiegyensúlyozott, a családját, szakmáját szerető ember legyen, ne egy pénzhajhász őrült, aki 40 évesen kinyiffan a stressztől.

2009. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!