Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egysúlyos problémá...

Szerintetek egysúlyos problémából (lelki) való hatékony kikászálódás összetarthat később egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésnél jutott eszembe a dolog...

Mi fiatalon ismerkedtünk meg a párommal, ami azt jelenti, hogy olyan 17 évesek voltunk kb.

Akkor neki rengeteg gondja volt, elidegenedett a világtól, nem voltak barátai, sokat sírt. Én voltam az egyetlen ember akivel gyakorlatilag kommunikált, de velem se túl sokat. Egy hülyeség miatt majdnem öngyilkos lett, utolsó előtti pillanatban rátaláltam. Elég labilis volt akkoriban. Ezt két gyerek (mert azok voltunk) úgy csinálta végig, hogy senki nem tudott róla, a legközelebbi barátaimon kívül.

Évekig tartott a dolog, inkább olyan 1,5 évig ameddig sikerült egyről kettőre lépnem vele.

Már együtt vagyunk 4,5 éve, közben teljesen kivirult a párom, ő a legviccesebb és legmosolygósabb ember akit ismerek, és mindig ő az optimista kettőnk közül. Orvosnak készül.

Eljegyzést szeretnénk nemsokára (illetve meglepetés lesz, de sejtem). A barátnőm meg az évekkel ezelőtti cécót, hozta fel, hogy nem "idegenkedem" amiatt?

Azt hiszem az, hogy együtt másztunk ki ebből a dologból inkább összetartó mint széthúzó erő nálunk.

Mit gondoltok erről?


2012. febr. 13. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:

mi megismerkedtünk rá 3 hónapra kezdődtek a gondok.Depressziós voltam.Eleinte probáltuk a párommal ketten megoldani(én 19voltam ő23)de rá kellet jönnie hogy ő ehhez kevés.Orvoshoz vitt,csak mi és a szüleim tudtunk róla senki már.Kb 1,5év kellet hogy azt mondjam jól vagyok gyógyszerek nélkül.Végig kitartott melletem pedig nem volt egy leányálom.

Az egészben az volt a rosz hogy rögtön az elején történt igy a rózsaszin ködös rész nálunk kimaradt de egy komoly próbatételt kibirt a kapcsolatunk és ugy érzem a bajban is számithatunk egymásra.10éve vagyunk együtt jóban és rosszban.A multat ritkán hozzuk fel és akkor is megpróbáljuk a pozitiv oldalát nézni,ha azt az időszakot kibirtuk akkor mindent kibirunk.Csak zárójelben jegyzem meg hogy a 10évben benne van egy 4éves meddőségi hercehurca is,amit már könnyebben vettünk valószinüleg az előzmények miatt.

2012. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Előző, köszönöm, remélem a továbbiakban minden rendben lesz:)

Én is így gondolom, hogy bizonyos nehézségeket könnyebben viselünk át, hiszen jártunk mi már nagyon lent együtt, mégis feljöttünk...

2012. febr. 13. 09:03
 3/6 A kérdező kommentje:
* nem tudom mennyire világos, én vagyok a nő
2012. febr. 13. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:
1.vagyok.Világos ,nálunk forditva de szerintem ez nem lényeges.Sok sikert kivánok nektek.Ami nem öl meg az erősit,kitartás.
2012. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jajj, nem a kommentedre írtam, csak újraolvastam s láttam, hogy nem teljesen érthető.:)

Köszi a válaszod

2012. febr. 13. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem fogja összetartani a kapcsolatotokat, viszont nagyon biztató előjel, hogy a párod nem futamodott meg a problémád miatt.

Egy kapcsolat összetartáshoz rengeteg egyéb dologra van/lesz szükség, az hogy átvészeltetek egy ilyen élethelyzetet csak egy szegmense ennek, de az nem mindegy, hogy a párod nem adta fel.

Sajnálom, ha megbántottalak vagy nem ezt a választ vártad, de tudnod kell, hogy ezek után sem ülhettek ölbe tett kézzel a happy end-et várva. Még nagyon sokat kell dolgoznotok a kapcsolatotokért, lehet, hogy ennél súlyosabb dolgokon is át fogtok menni de az a lényeg, hogy ne adjátok fel és támogassátok egymást bármi is történik.

2012. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!