Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért használnak ki mindig és...

Miért használnak ki mindig és miért néznek hülyének? Amikor nekem kell segítség akkor miért nem segítenek?

Figyelt kérdés
A családomtól elkezdve mindenki kihasznált.Alapjában véve jó indulatú ember vagyok és akinek tudtam segítettem.Most amikor sz.arban vagyok a saját testvéremtől nem kérhetek szívességet,pedig annak idején a régi autómat neki ajándékoztam,igaz nem volt nagy cucc de amikor eladta kapott érte 500 ezer ft-ot.Én most munka nélküli vagyok 1 éve nem találok munkát és elkezdtem egy iskolát amit be i fizettem a felét de azt gondoltam elég lesz a félre tett pénzem,de sajnos elfogyott idő közben és még be kellene fizetnem 200 ezer ft-ot.az életem múlik ezen a sulin és a jövőm,ha nem tudom megcsinálni akkor megint nem lesz lehetőségem egy jó darabig.Tudom nem szokás csak úgy 200 ezer ft-ot osztogatni,de külföldön él,1 millió ft-ot keres és annak idején oda adtam neki az autómat ami 500 ezer ft-ot ért.most kértem hogy ennyivel segítsen ki és ezt vissza is adom neki természetesen de nem hajlandó segíteni,annak idején amikor volt munkám és jól kerestem akinek tudtam segítettem..
2012. febr. 12. 21:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bár segítenék a tesómnak, nem szimpatikus, hogy elvárod.

Gondolom, azért segítettél, mert jószívű vagy, nem azért, hogy majd egyszer ezt mind behajthatod.


Az autót nem kellett volna ajándékozni, vagy most nem kellene felhánytorgatni. Hisz ajándék volt, azért nem tartozik semmivel!


Mondom, szemét dolog, hogy nem segít, de nem várhatod el.

2012. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom, hogy ilyen testvéred van. :(

Mert rendben van, hogy írják sokan, hogy az ajándék volt, de egy testvérnek illene viszonozni a segítséget, akkor is, ha annak idején nem ő kérte az autót. Úgy is felfoghatjuk, hogy testvéri szeretetből csak úgy kapott fél millát. Ehhez képest mi az a nyomorult 200 ezer?

Aki egy milliót keres, annak akkor sem kéne háborognia ezen az összegen, ha soha nem látná viszont, hiszen ő ennek a többszörösét kapta a testvérétől. De a kérdező nem is örökbe kérte a pénzt, csak kölcsön.

Komolyan nem értem az ilyen felfogást.

Na, de van, sovány vigasz ugyan, de van mikor az élettől visszakapja ugyanezt az, aki ilyen.

2012. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Tetmayer Lajos válasza:

Hmm... érdekes a dolog, nekem is van egy "napraforgó" testvérem, csak akkor jópofizik valakivel ha haszna van belőle, persze velem is.

Autót kellett cserélnem (a régi már nagyon leamortizálódott), és 100.000. hiányzott a kinézett autó árához. Barátnőmmel 3,5 éve vagyok együtt, negyed éve lakok náluk, apásjelöltnek egy szavamba került, és 200-at adott, az esetleges váratlan dolgokra is jusson... egyik testvérem sem adott volna 5000 Ft-ot sem, nemhogy 200ezret, és nem azért mert nem egy patkány lennék, hanem azért mert csak az tetszik nekik ha én adok a szabadidőmből/pénzemből/tanácsaimból. persze megadom neki 2 hónap alatt, csak arra akarok rávilágítani hogy nem biztos hogy a testvér fog segíteni, ha baj van, de nem árt ha van az embernek egy háttere akire számíthat :)

2013. márc. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!