Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos! Fiúk, szerintetek...

Fontos! Fiúk, szerintetek mennyire természetes h a nő főz? Nálatok mennyire elvárt? Megtudnátok ti is főzni?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk össze és az agyamra megy ez h ki kell szolgálnom, különben nem eszik. Vannak ismerõsem (fiúk) akik azt sem hagyják a barátnõjüknek h õ vasalja az ingjeit. A barátom meg nem ismer önellátó férfit, szerinte ez a természetes.
2012. febr. 12. 21:23
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
engem csak zavar h ma is már 10.re kér h süssek még neki krumplit (bár mindegy, mert mindig mást) nekem meg nincs kedvem most. 24 éves felnõtt ember. ha éhes csinálja meg. szívesen megcsinálom de nem mindig. sose lesz önálló. eddig otthon kiszolgálták, ezt látta.
2012. febr. 12. 22:02
 12/31 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk én a helyében nem kértelek volna tízszer, már rég repültél volna. :)
2012. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
86%

szerintem 20 on felül már illik tudni főzni...

A férfiak önellátása az meg már más ügy.


Egy tökéletlen pipogya alakkal nem lennék.

Az én párom mos, főz vasal, porol s ha kell gombot is felvarr, ha én nem érek rá. Na valahogy ilyen egy életrevaló férfi...

2012. febr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
18%
Megkeresi a párod a pénzt? Gürcöl a pénzért? Az ő keresetéből veszitek meg azt az ennivalót, amit majd ételre költötök? Szerintem nem halsz bele, ha te végzed el a főzést / sütést. Érdekes, régebben nem volt a nőknek ekkora probléma a mindennapi sütés-főzés, hanem természetes volt.
2012. febr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
46%
És már le is lettem pontozva az aktív "büdös nekem a házimunka, nem vagyok cseléd" nőegylet tagjaitól. Köszönöm, de nem hat meg. :D
2012. febr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
53%

Engem eléggé meglep, hogy aki azt mondja, a nő főzzön, azt lepontozzák... tényleg ennyire elszaladt a ló a "mai modern nőkkel"?

az előző oldal aljáról a hagyományosan nevelt 27 éves vagyok

(nem a lepontozás fáj, hanem az, amit ez tükröz...)

2012. febr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%

Mi amikor összeköltöztünk másnap kijelentettem,hogy én nem vagyok a takarítónője,a cselédje ,az anyja hanem a barátnője vagyok.Ezért igen is kell neki segítenie. A főzéssel nincs baj én is tudok ő is. Sütni ő szokott ha megkívánja.Ha megkérem az esetek 80%-ban segít mindig, de van olyan ,hogy én pihenek és ő főz. Nagyon sokszor segít elmosogatni,porszívózni ,teregetni stb. Nemrég megtanulta elindítani a mosógépet is :) És van olyan is ,hogy nem kell megkérnem,mire hazaérek kitakarít.

Én nem hagytam magam, igen is mindig rászóltam és piszkáltam eleinte. A wc tetejét hajtsd le, a zoknit,boxer alsót tedd a szennyesbe ne a földön hagyd, a törölközőt terítsd ki magad után stb.

Ha hazautazom 2 napra akkor is rend vár. Ha beteg vagyok akkor kérnem se kell anélkül is segít amiben tud.

De ha ráhagytam volt az elején azt szokta volna meg és örülök ,hogy nem hagytam magam.

2012. febr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
91%

Nekem családom van, mégsem tudok főzni. Érdekes módon a férjem úgy jött össze velem, és akart tőlem gyereket, hogy tudta, hogy én soha nem fogok megtanulni. Ehhez képest most baromira nagy lett az arca és ő is kezdte felvenni ezt a stílust, mint a Kérdező párja. Csicskáztat. Ő ül a gép előtt, abszolút nem foglalkozik sem velem, sem a gyerekkel. Nekem készenlétben kell állnom, hogy őuraságát kiszolgáljam mikor neki kénye-kedve tartja. Hát ez nem fog sokáig menni! Előző hónapban rá voltam kényszerülve, hogy 1-2 alap dolgot össze tudjak dobni, mert a gyerek nem halhat éhen mégsem.

Azért kedves férfiak, ne keverjétek össze a csicskáztatást a "büdös a házimunka" dologgal. Mert nem ugyanaz! A Kérdezőnek sem avval van baja, hogy egy nap mondjuk egyszer megcsinálja. Hanem ugráltatja mindenért, különben nem eszik a pasi! Azért ne mondja már senki, hogy 1 szelet kenyeret nem tud magának megcsinálni, mert itt helyben főbe lövöm magam. Az én férjemmel is ezek a gondok, hogy lusta kimenni akármiért is és én hozzam be ezt meg azt.

Szerintem próbáld meg rávenni valahogy, hogy szálljon be ő is, ha nem hajlandó, akkor szerintem nem igazán van értelme tovább folytatni, mert ez csak rosszabb lesz...

24/N

2012. febr. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Amikor összejöttem a párommal, akkor tisztáztuk a helyzetet. Hogy nem vagyok kimondottan az a háztartásbeli. Nem tudok főzni, helyette minden más megcsinálok. Ő mondta, hogy neki nem is cseléd kell, hanem társ:)

Most olyan munkahelyem van, hogy szinte semmi időm nincsen. Én szoktam mosni, vasalni, bevásárolni, konyhában rendet tenni. Ő szokott főzni, felmosni, valamikor mosni és vasalni is. Megköszönöm neki, és ezt soha nem hozza fel.

2012. febr. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

beszéltél vele erről, hogy téged ez zavar?


én is "kiszolgálom" a párom, csak mert imádok a konyhában pepecselni, és most munkanélküli vagyok, szerintem megtehetem. ő is főz ritkán, viszont sokszor süt, és mindig ő fizet, meghív valahová. így nem zavar, vagy ha néha igen, elfojtom magamban :D amúgy meg rendes, megkérdezi mindig, segítsen-e, néha igennel felelek, együtt főzünk. de kezdem azt érezni hogy elkényeztettem.


ha ad valamit "cserébe" az úgy jó. valami, amit meg mindig ő csinál meg.

2012. febr. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!