Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos! Fiúk, szerintetek...

Fontos! Fiúk, szerintetek mennyire természetes h a nő főz? Nálatok mennyire elvárt? Megtudnátok ti is főzni?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk össze és az agyamra megy ez h ki kell szolgálnom, különben nem eszik. Vannak ismerõsem (fiúk) akik azt sem hagyják a barátnõjüknek h õ vasalja az ingjeit. A barátom meg nem ismer önellátó férfit, szerinte ez a természetes.
2012. febr. 12. 21:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem várom el, de előny. :)


29/F

2012. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
Hát lányként mondom, hogy 30 éves kor feletti nőtől elvárható, hogy tudjon főzni.
2012. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
45%
Hát igen, vannak hagyományosan női és férfi szerepek. Én is így gondolom. Tudom, hogy nem mindenki, az keressen hasonló gondolkodású párt.
2012. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
ez is azt bizonyítja hogy lakva ismerszik meg az ember, eddig hogy maradt életben, anyuci főzött neki? ha nagyon zavar ne főzz aztán vagy éhenhal vagy önállósodik egy kicsit. Hosszútávon nem passzoltok, főleg ha te is dolgozol, másképp van nevelve, sok vitátok lesz még, kérdés, megéri?
2012. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Ha most hagyod, úgy fogsz járni, mint anyósjelöltem. RABSZOLGA LESZEL! Egy nyavalyás CSELÉD! Hidd el! De aki nem hagyja a pasit elpunnyadni akkor vagy elhagy, vagy rájön, hogy hoppá, azért a nőnek is kell egy kis pihi meg kényeztetés.

23/N

2012. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%
Mi általában együtt szoktunk főzni, jó kis kikapcsolódás az egész napos hajtás után és ráadásul addig is együtt vagyunk. Sosem várnám el a barátnőmtől, hogy elém tegye a reggelit vagy a vacsorát. Inkább én szoktam meglepni néha hétvégente ágyba vitt reggelivel. A házimunkákat is megosztjuk. Én például jobban szeretek porszívózni vagy bepakolni a mosó- és mosogatógépet, mint ő, de teregetni, port törölni, vasalni ő szokott. Vásárolni pedig az megy, akinek éppen van rá ideje hazafelé, ezt mindig megbeszéljük.
2012. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
6. vagyok 28/F
2012. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Mivel a főzés a házimunkák közül az, amit elég gyakran kell csinálni, és sokáig is tart, megegyezhetnétek, hogy pl. az összes többi házimunkát ő végzi.
2012. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%

Mi együtt főzünk. A párom segít a szeletelésben, darabolásban, hámozásban, a húst általában ő vágja, bőrözi, csontozza stb. Valamint mosogat is, ha kell (mondjuk van gép, de nem mindent lehet belerakni). Az ízesítéshez nem ért annyira, de képes lenne elkészíteni egyszerűbb ételeket.

Mondjuk évekig lakott egyedül albérletben, tehát eleve "önellátó" lett.

Vasalni keveset vasalunk, de megcsinálja a sajátját.

Porszívóz is, meg szerelget. Elkészíti a reggelit.


Én szívesen kiszolgálom a páromat, ha úgy adódik. De ugyanúgy dolgozom, mint ő, azt gondolom, utána is jó, ha megosztjuk a munkát.

2012. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
46%

Hű, most látom, mennyire "hagyományosan" neveltek a szüleim, kicsit lemaradtam, pedig csak 27 éves vagyok :)

Bár én "vidéken" (értsd falun :) ) élek, itt az a szokás, hogy a nő a benti munkát végzi, a férfi a ház körülit. Neki nem kell főzni, mosni, takarítani stb., nekem nem kell fát vágnom, füvet kaszálnom, stb. Nem zavar, ha a párom tud főzni, de neveltetésemből fakadóan inkább magamra vállalom...

27/N

2012. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!