Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is tapasztalta már ezt?

Más is tapasztalta már ezt?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy bennem sokkal több energia van, mint eddig bármelyik férfiban, akivel jártam. Én most 34 éves vagyok. Van munkám, jó messze, napi 4 órát vezetek 2 oda 2 vissza. 8 óra a munkaidőm, szóval ez 12 óra. Heti 5 nap. Emellett még vezetem a háztartásom, mert egyedül élek a lakásomban. De én nem tudok otthon tespedni a hétvégén, és egyáltalán nincs szükségem arra, hogy a hétvégét végigaludjam. Most szombaton síelni megyek. De szoktam kirándulni, lovagolni, tavasztól őszig golfozni. Nem vagyok ennyire gazdag, a pálya itt van a szomszédban, és nincs felszerelésem, csak bérlem, amikor ott vagyok. Télen konditerembe járok. A vasárnap a pihenésé, ilyenkor tévét nézek, DVD-t nézek, elvagyok, esetleg átmegyek anyámékhoz. De nem találok olyan férfit, akiben legalább csak fele ennyi energia lenne. A mostani "barátom", mert még nem igazán járunk, ő is végigalussza a hétvégét, sehová sem akar jönni, semmikor. Ő az egyik volánnál van. Heti 3 napot dolgozik, olyan beosztással, hogy 5 órát vezet, 6 óra kiállása van. De a maradék 4 napot képes lenne végigaludni. Nem azt mondom, hogy mindenhova jöjjön velem. De azért egy hónapban egy napot igazán kimozdulhatna. De nem. Múlt héten átmentem hozzájuk, hogy elhívjam sétálni. Az anyja fogadott, kérdezem tőle, mit csinál. Erre ő: hát még alszik, tudod dolgozott (utoljára szerdán). És ez volt délután fél kettőkor. Amúgy 35 éves. Én ezt tapasztalom már több mint 10 éve. Ezért nincs hosszabb távú kapcsolatom, mert egyszerűen képtelenek kimozdulni. Nekem valahogy fele annyira sem sikerül elfáradnom a napi 4 órás vezetéstől, mint neki. Én nem értem, ha én ilyen vagyok, van ennyi energiám, másnak miért nincs? Már huszonéves koromban sem találtam, sem a korosztályomban, sem a pár évvel idősebbek között. Én nem nem tudok otthon ülni a négy fal között minden hétvégén, abba beleőrülök. Már az is megvisel, ha beteg vagyok, és nem mehetek ki. Egyébként ezt a sok energiát örököltem, anyám ugyanilyen, csak neki sikerült egy ugyanilyen férfit találni, nekem meg nem. Úgyhogy meg kell elégednem a húgom társaságával, mert ő is ilyen, és ő sem talál ilyet férfiban. Próbáltam már a programokon ismerkedni, csakhogy a résztvevők 90%-a nő, van néhány férfi, de ők is csak azért, mert otthon azt mondták neki, hogy nem mennek, akkor otthagyják őket. Szóval ezzel nem volt túl nagy szerencsém. Olyat még nem találtam, aki magától ment volna valahová. Tapasztalatok, esetleg tippek? Aki azt üzenné, hogy "nyugodjak már le", meg "öreg vagyok már a pörgéshez", annak előre üzenem, hogy rövid az élet, majd a sírban lenyugszom, addig nem. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogy lehet elviselni azt, aki folyton csak otthon ül, ha már másmilyen nem nagyon van.

2012. febr. 10. 11:17
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

18.

Azért gondoltam, hogy ez a baj mert kivétel nélkül mindenki azért dobott, mert nem tetszett nekik a pörgős életmódom. Pedig legtöbbet valamilyen programon ismertem meg, de utána már nem akartak velem eljönni sem oda, sem máshova. És hát én is azért dobtam azt az egyet, akit én dobtam, mert nem bírtam a nézni, hogy nem csinál semmit. Mást okként nem hoztak fel, amiért szakítottak velem.

2012. febr. 10. 12:27
 22/27 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte, hogy érek rá internetezni. Úgy hogy szabadságon vagyok. És csak holnap lesz programom.
2012. febr. 10. 12:30
 23/27 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.

Megértem,hogy pörgős ember kéne neked. Én se tudnám elképzelni a jövőmet egy lusta emberrel. És igen,ha valakinek van párja,töltsenek együtt időt. Persze nem kell minden percet,de nehogy már ne lehessen hétvégente kirándulni vagy kimozdulni a párunkkal. Akkor mi értelme az egésznek? Hiszen hétköznap melo van,elfárad.akkor nem lehet vele semmit kezdeni. Hétvégén meg ki kell pihenni a hétköznapokat. Pff.

Nálunk hétköznap páromnak munka,suli,jobban elfárad,sokszor reggel 8kor megy,este 7-8ra jön haza. Akkor még pár órát foglalkozunk egymással,de akkor "csendespihenő" van. Én meg előtte fogom a kutyámat,megyek vele futni, foglalkozni, levezetem a fölösleget. De olyan,hogy hétvégén ne csináljunk együtt valamit,elképzelhetetlen.

Feltalálnám magam,ha nem így lenne,de hosszú távon nem sok jót remélnék a kapcsolattól.

Meg fogod találni a hozzád illő embert,biztos vagyok benne:-)

2012. febr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Szintén pörgős vagyok.Számomra még mindig érthetetlen az hogy 10év alatt nem találtál olyan pasit aki egy hónapban egyszer nem lenne képes kimozdulni.

Figyi én 7napból 6ot meloztam,hétfő volt a szabadnapom.

Állómunkát végeztem 10-12órában,melóból haza a szüleimhez,kaja majd irány a busz és mentem a páromhoz,minden nap.Hétvégente sétáltunk,vagy tv-ztünk attól függ.A párom otthonülő tipus,alkalmazkodtam a szituhoz,sokszor ha nem volt kedve mentem egyedül,mert ennyi szaladgálás után sem tudtam leállni.

2012. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Akiket valamilyen programom ismertem meg, később már nem akartak menni sehová. Olyanok voltak, mint akik csak azért mentek el valahová, hogy ott felszedjenek valakit, és mivel már ki van pipálva, van valakijük, onnantól fogva már nem mennek sehova, mert minek. Mintha csak valami kényszerből mentek volna addig is.


De látom vannak másmilyenek, úgyhogy lehet, hogy csak balszerencsém volt.

2012. febr. 10. 12:55
 26/27 anonim ***** válasza:
Ezek nem lusta, hanem depressziós embereknek tűnnek inkább. Velük tényleg csak akkor érdemes kezdeni, ha lesz energiád egy életen át őket támasztani, kedvet préselni beléjük minden nap. Az én férjem megismerkedésünkkor még nem volt túl lusta, bár sokáig aludt és lassú volt. Aztán megszülettek a gyerekek, nagy telkes, falusi házba költöztünk, hogy majd gazdálkodunk, stb. Na, mindent nekem kellett, mert ő akkor is 10-kor kelt, ha már az utcára ki nem láttunk a gaztól, a tyúkokat megette a róka, mert fel nem emelte a seggét, hogy bezárja őket. A gyerekeket leordibálta 9-kor, hogy ő még aludni akar. Én csináltam mindent,ő meg aludt, felkelt vagy fél tízkor, beette magát a fürdőbe, onnan kijött ebédelni, aztán leült a gép elé... Hát ha ezt akarod, akkor alapíts csak családot lusta emberrel. Igazad van, nem éri meg, vagy legyen neked megfelelő, vagy inkább ne legyen egyáltalán.
2012. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Sajnos az átlag ilyen.

Párom előtt az összes pasim ilyen volt.Meló után tv előtt döglődni,hétvégén délig aludni,stb.És még én voltam lecseszve hogy kimozdulok nélküle.És csodálkozott ha repült.


De van megfelelő férfi,én is megtaláltam párom személyében.Most értünk haza hosszúhétvége,3 napig többféle sport,izomlázam lesz 1 hétig :)

De munka után is heti 1-2 alkalommal csinálunk valamit,kérni sem kell,heti 1-2 este konditerem mellé,hétvége kirándulás.

És mindemellé igazi férfias férfi,kedvemben jár pedig nem 2 hónapja vagyunk együtt,gyerek és házasságpárti,nem iszik,nem cigizik,túlzott rossz tulajdonsága nincs.

Amig nem ismertem meg,csak nevettem,hogy ilyen férfi nincs,kinőttem már a mesékből.Aztán mégis csak van


Kitartás

2012. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!