Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is tapasztalta már ezt?

Más is tapasztalta már ezt?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy bennem sokkal több energia van, mint eddig bármelyik férfiban, akivel jártam. Én most 34 éves vagyok. Van munkám, jó messze, napi 4 órát vezetek 2 oda 2 vissza. 8 óra a munkaidőm, szóval ez 12 óra. Heti 5 nap. Emellett még vezetem a háztartásom, mert egyedül élek a lakásomban. De én nem tudok otthon tespedni a hétvégén, és egyáltalán nincs szükségem arra, hogy a hétvégét végigaludjam. Most szombaton síelni megyek. De szoktam kirándulni, lovagolni, tavasztól őszig golfozni. Nem vagyok ennyire gazdag, a pálya itt van a szomszédban, és nincs felszerelésem, csak bérlem, amikor ott vagyok. Télen konditerembe járok. A vasárnap a pihenésé, ilyenkor tévét nézek, DVD-t nézek, elvagyok, esetleg átmegyek anyámékhoz. De nem találok olyan férfit, akiben legalább csak fele ennyi energia lenne. A mostani "barátom", mert még nem igazán járunk, ő is végigalussza a hétvégét, sehová sem akar jönni, semmikor. Ő az egyik volánnál van. Heti 3 napot dolgozik, olyan beosztással, hogy 5 órát vezet, 6 óra kiállása van. De a maradék 4 napot képes lenne végigaludni. Nem azt mondom, hogy mindenhova jöjjön velem. De azért egy hónapban egy napot igazán kimozdulhatna. De nem. Múlt héten átmentem hozzájuk, hogy elhívjam sétálni. Az anyja fogadott, kérdezem tőle, mit csinál. Erre ő: hát még alszik, tudod dolgozott (utoljára szerdán). És ez volt délután fél kettőkor. Amúgy 35 éves. Én ezt tapasztalom már több mint 10 éve. Ezért nincs hosszabb távú kapcsolatom, mert egyszerűen képtelenek kimozdulni. Nekem valahogy fele annyira sem sikerül elfáradnom a napi 4 órás vezetéstől, mint neki. Én nem értem, ha én ilyen vagyok, van ennyi energiám, másnak miért nincs? Már huszonéves koromban sem találtam, sem a korosztályomban, sem a pár évvel idősebbek között. Én nem nem tudok otthon ülni a négy fal között minden hétvégén, abba beleőrülök. Már az is megvisel, ha beteg vagyok, és nem mehetek ki. Egyébként ezt a sok energiát örököltem, anyám ugyanilyen, csak neki sikerült egy ugyanilyen férfit találni, nekem meg nem. Úgyhogy meg kell elégednem a húgom társaságával, mert ő is ilyen, és ő sem talál ilyet férfiban. Próbáltam már a programokon ismerkedni, csakhogy a résztvevők 90%-a nő, van néhány férfi, de ők is csak azért, mert otthon azt mondták neki, hogy nem mennek, akkor otthagyják őket. Szóval ezzel nem volt túl nagy szerencsém. Olyat még nem találtam, aki magától ment volna valahová. Tapasztalatok, esetleg tippek? Aki azt üzenné, hogy "nyugodjak már le", meg "öreg vagyok már a pörgéshez", annak előre üzenem, hogy rövid az élet, majd a sírban lenyugszom, addig nem. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogy lehet elviselni azt, aki folyton csak otthon ül, ha már másmilyen nem nagyon van.

2012. febr. 10. 11:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem nálad mit jelent a tespedés.Nekem van gyerekem de nem sokat szoktam unatkozni,azért tök más egy családban élni mint egyedül.Éltél már együtt férfival?
2012. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a megoldás: ne a párodra támaszkodj, ha kimozdulsz.

Az én párom is ilyen. Ő szimpla 8 órát dolgozik, ráadásul nem is fizikai, és nem is szellemileg megterhelő munkája van (tesztmérnök).

Egy darabig én is lázadoztam, nem hagytam hétvégenként du. 2-ig aludni, de aztán ráhagytam.


Azóta eljárok a barátaimmal, ő meg kipiheni magát amíg nem vagyok itthon. A nap hátralevő része pedig kettőnké.

Havonta egyszer pedig együtt is kimozdulunk valamni kevésbé megerőltető helyre.


Gyorsan lehet alkalmazkodni :)

2012. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Azt várom, hogy olyan energikus legyen, mint én.


És szerinted találsz ilyet?Nem gondolod hogy ahhoz hogy ez müködjön neked is változtatnod kellene?

2012. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Érdekes. Én is meglehetősen energikus és pörgős voltam,és valahogy többségében ilyen emberekkel is sikerült összebarátkoznom.

Gyerekkoromban is inkább a fiúkkal tudtam barátkozni,mivel a lányok túl unalmasak voltak. Volt is 2-3 nagyon jó barátom hosszú évekig. Azóta persze már rég szétváltak az útjaink,de mindenki megmaradt ugyanolyan energikus és pörgős,mint volt.

Aztán megismertem a páromat,aki néha még nálam is jobban pörög. Nem mindig,de néha vannak napjai,amikor jobban pörög. Néha amikor én. De általában kb ugyan úgy vagyunk.

Van egy nagyon jó barátnőm,szintén az állandóan menő-tevő fajtából. Ő is bekerült egy társaságba,ahol sokan ilyenek. Össze is jött az egyik sráccal,állandóan mennek valamerre,csinálnak valamit.

Szóval nem,nem haltak ki az energikus pasik.

2012. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 fúróferkó ***** válasza:
52%

Nem akarok,szülni,magamnak nem akarok szülni,"pörögni" akarok,sőt azt akarom mindenki pörögjön körülöttem,sőt amikor azt mondom csönd,mert most éppen cserélem a DURACELL-t magamban legyen csönd!

Tényleg nézz a tükörbe!

2012. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

11. Éltem már együtt férfival, de nem bírtam elnézni, hogy csak ücsörög a tévé előtt és semmit sem csinál. Úgyhogy nem tartott sokáig. Azt tudom, hogy gyerek mellett nem lehet unatkozni, bár nekem még nincs.


12. Mint írtam most is a húgommal, vagy barátokkal megyek. De szerintem akkor van értelme a párkapcsolatnak, ha akkor már vele megyek. Legalább egyszer egy hónapban. Mert mi értelme van a kapcsolatnak, ha nem jön velem sehova.


13. Nem tudok kifordulni önmagamból. Valahogy le kell vezetnem az energiámat. Ha nem vezetem le máshol, mert megyek sehová, akkor a férfin fogom, aki otthon van.

2012. febr. 10. 12:03
 17/27 A kérdező kommentje:

14. Köszönöm.


15. Igen, aki velem akar lenni, az legyen olyan, mint én. És nézek tükörbe. De én nagyon is örülök, annak, hogy ennyi energiát örököltem. :)

2012. febr. 10. 12:06
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Az durva a történetben hogy 10éve nem találsz,szóval lehet hogy valami más gond is van.

Maga az a dolog hogy valaki pörgős,az nem lehet akadáj egy párválsztásnál.A pörgős emberek sokszor kimozdulnak és gondolom sokszor találkoznak hasonló emberekkel.

Mellesleg őszintén megmondom én téged még nem is tartalak nagyon pörgősnek,már lehet a háttérben.

2012. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 fúróferkó ***** válasza:
54%

Ha örülsz az örökölt energiádnak az jó.De egyedül,örülni még 20 jó esetben 30 évig?

Nagyon egyedül lehetsz,csak azt hogy csinálod,hogy most munkaidőben folyamatosan az interneten tudsz lógni?

Most napi 2 óra vezetés vagy a 8 óra munka közben vagy?

A munkahelyen nem is kell "pörögni",vagy ott pörögjön helyetted más?

2012. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Ha az, hogy nem talált magának megfelelő párt és ezért nincs gyereke, épp a probléma része, akkor miért kell savazni a kérdezőt, h ennyi idős korára már igazán lehetne 2-3 gyereke? Itt senki sem lát tovább a saját orránál. Én sem vagyok egy tespedős típus, bár bevallom, az az energiaszint, amit te nyomsz nap mint nap, nekem hosszútávon sok lenne. Te viszonylag extrémnek számítasz ebből a szempontból, ha nem csak egy v két hét jött össze olyan programdúsan, ahogy leírtad, hanem valóban így éled a mindennapjaidat, akkor ez korántsem az átlagos, "normális" életritmus. Örülj neki, h ilyen energikusnak születtél, de fogadd el, h te vagy a kivétel és ahhoz, h nagyobb számú pasinál legyen esélyed, érdemes egy kicsit neked is alkalmazkodnod. Akikkel te találkoztál, még számomra is túl punnyatagok lennének. Ebben tanácsot adni nem lehet. Éld az életed és majd jön, aki nem f2-ig alszik. Csak azt kell észrevenned, h ha valaki nem is szuperaktív, mint te, de eléggé akttív ahhoz, h egészséges kompromisszumra jussatok és minden más szempontból passzoltok, akkor érdemes arra, h lehorgonyozz mellette, még ha neked is idomulnod kell az ő ritmusához, ahogy mindenki ezt teszi egy jól működő kapcsolatban. Amúgy megértem a problémát. Volt egy párom, aki ha nem alhatott reggel 11-ig, mert valami dolga volt, délután 5 körül lefeküdt pár órára, h bírja az éjszakázást aztán az éjszakázást miatt másnap délig aludt és így tovább... Engem is borzasztóan frusztrált, h csendben kell lennem és nem tehetek-vehetek úgy, mint máskor, mert ő fényes nappal alszik, min heti egyszer.
2012. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!