Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Elegem van...

Mit csináljak? Elegem van párom barátaiból!

Figyelt kérdés

Párom idősebb nálam a baráti köre is jóval idősebb az én korosztályomtól. (10 év korkülönbség is van köztünk)

Soha nem volt problémám az idősebb korosztállyal mindig is éretebben gondolkoztam a koromnál és soha nem jöttem ki a saját korosztályommal. De most mégsem tudok beilleszkedni, pedig próbálkozom.

Baráti társaságba tartoznak olyan nők akik 35-40 év körül vannak de minden hétvégén pasi vadászatra indulnak. Van elvált, egyedülálló anya, de boldog házaspárok is.

Ezekkel az egyedülálló nőkkel nem bírok kijönni. Kezdetek óta ellenszenves vagyok nekik, nem kommunikálnak velem én pedig annyira nem eröltetem.

Teljesen más a nézőpontunk is. Semmi előítélet nélkül de irtozok a gondolattól hogy 35-40 évesen még pasi vadászatra kell indulnom minden hétvégén. Ugy érzem elrontották az életüket és még ők néznek le engem a korom és a "tapasztalatlanságom" miatt.

Kényelmetlenül érzem magam akkor is ha közösen megyünk szórakozni. Ugy viselkednek mint a tizenévesek. Engem akarnak letáncolni és mindig velem foglalkoznak.

Nem zavar, ha nem vagyok nekik szimpatikus de legalább a párom iránti tiszeteletből viselkedhetnének.

A kapcsolatunk se friss, 2 éve vagyunk együtt.

Volt már olyanra példa hogy inkább mondtam páromnak hogy menjen nélkülem, csak azért hogy ne keljen velük találkoznom.

Persze egyből az volt a téma, hogy biztos szakítottunk és rámunt párom. Facebookjára és idétlen képeket és kommenteket írtak gondolom csak azért, hogy idegesítsenek.

Már nem tudom hogy kezeljem ezeket a helyzeteket. És érdekes hogy a férfiak, a házaspárok nagyon kedvesek velem. És nem vagyok egy éretlen tini, ostobának sem tartom magam. Mindenről ellehet velem beszélgetni.

De velük ha egy társaságban vagyok már attól kellemetlenül érzem magam.

Mit gondoltok? Már kezd nagyon elegem lenni, hogy ilyen helyzetekkel kell foglalkoznom!


2012. febr. 7. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Madarat tolláról, embert barátjáról - tartja a mondás, hogy így lehet megismerni. Szóval ha a párod barátait nem bírod, akkor a párod se olyan, amilyennek szeretnéd. Tehát az a javaslatom, hogy hagyd az egészet. Találj másik párt.
2012. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bánomisén ***** válasza:
Mit tudsz tenni az irigykedők ellen? Sajnos nem sokat azon kívül, hogy nem foglalkozol velük, de annyira nem, hogy még otthon sem hergeled magad idióta facebook-os képeken. Ha elrontották az életüket, az az ő bajuk, a te dolgod az, hogy a magadét ne rontsd el.
2012. febr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, velem is előfordul, hogy nem mindenkivel jövök ki jól. El tudom viselni őket néha egy rövidebb időre, de ha már idegesítenek nagyon, akkor kitalálok valami indokot és illedelmesen lelépek, még akkor is ha otthon vagyok. De mivel a pasim is látja ezt, és tudja jól hogy mért csinálom, így ő is kevesebbszer találkozik velük.


És pl én is megértem ha mondjuk ő nem akar az én barátnőimmel talizni. Akkor nem hívok át senkit és kész.

Lehet hogy én is elveszítek néhány barátot, lehet hogy ő is elveszít párat, de a normális barátok általában megértik és tudnak alkalmazkodni.


Csak hát így szoktak befordulni a párok. Mármint ha mindegyik utálja a másik baráti körét, akkor az úgy gáz.


Legalább néhányat viseljünk el szerintem az úgy még normális hozzáállás, de nem kötelező mindenkit.

2012. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Adott egy baráti kör, 35-40 évesek. az egyik pasinak huszonéves barátnője van. Mit látnak ebből a 35-40-es egyedülálló nők? Hogy a 30+-os pasiknak 20-as csaj kell. Ez, kérem, kapuzárási pánik. Ezért akarnak letáncolni téged, meg (szerintük) fiatalosan viselkedni, más kérdés, hogy idétlenül hat. Ja és, persze nem ismerjük a másik oldal véleményét, szóval nem nálam van a bölcsek köve, ez csak feltételezés.
2012. febr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Hogyha kísérletet tennél arra, hogy megértsd azokat a nőket, akikkel nem vagy jóban, talán könnyebben elfogadod őket. Nem biztos, hogy elrontották az életüket, azért mert éppen nincsen pasijuk, ezen azért kicsit gondolkodj el, és ne ítélj anélkül, hogy bármit is tudnál róluk. Akár beszélgethetnél velük, hogy miért járnak szórakozóhelyre a te szavaiddal élve, pasivadászatra? :) sok sikert az elfogadáshoz!!
2012. febr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj erről a pároddal. Mondd el, hogy rosszul érzed az (egyébként egyértelműen irigykedő vénlányok) miatt magadat a társaságukban. Kérd a segítségét.


Én ha ezt tapasztalnám hogy szenved a kedvesem, azonnal megoldást keresnék, akár azt is hogy leépítem ezeket a "barátokat". (Pl. csak a párokkal, férfiakkal találkozni amikor a vénlányok nincsenek ott. Egyértelműen kijelenteni hogy te vagy a fontos.)

2012. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Kellett neked egy idősebb férfira rámásznod! Most viseld a velejáróit!

"mindig is éretebben gondolkoztam a koromnál" Ez egy kissé öntelten hangzik. Valahogy mind azt gondoljátok, hogy érettebbek vagytok a korosztályotoknál... A 35-40 éves nők azért nem szeretnek, mert a konkurenciát látják benned. A csitrit, aki az ő vadászmezejükön zsákmányol.

2012. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez még nem minősíti sem a kérdezőt, sem a kapcsolatát. A barátai közül a vénlányokat minősíti, akik még huszonévesnek képzelik magukat, és nem képesek elviselni, hogy egy fiatal csaj alkalmasabb egy komoly kapcsolatra.


Én is voltam hasonló kapcsolatban (11 évvel fiatalabb volt a hölgy, hasonlóan érett stb.), de neki nem volt gondja az én barátaimmal, mert az én barátaim nem olyanok. (Inkább mindkettőnknek az ő korosztályabeliekkel volt gondunk.)

2012. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem "másztam rá" egy idősebb férfira. Párom és köztem csak 7 év korkülönbség van. Ő a legfiatalabb a társaságban.

Ahogy leírtam az komoly kapcsolatban/házasságban lévő párok idősebb férfiak maximálisan elfogadnak, kedvesek velem. Ebből is gondolom, hogy nem velem lehet a baj. Én tényleg próbálkoztam, de megalázni nem fogom magam pár öreglány kedvéért.

Azt, hogy elrontották az életüket, sajnálom kövezzetek meg de én ugy gondolom aki 10xévesen gyereket szül a nagy semmibe, apa jelölt lelép minden héten új pasit akar felszedni és minden héten discoba jár ahol már sztem semmi keresnivalója a gyerekét meg lepasszolja a szüleinek az igen is elcseszte az életét. És még az ilyenek néznek le engem mert "csitri" lennék???!

Az, hogy pasivadászatra mennek, az nem az én számbol hangzott el, idéztem tőlük. Felvesznek olyan ruhákat amikbe szexisnek érzik magukat a valóságban pedig olcsónak/k*rvásnak és közönségesnek hat. És még el is hiszik hogy jobbnál-jobb férfiakat képesek felszedni. (Persze fiatalabbakat)

Párommal próbáltam erről beszélni. Ő előre figyelmeztetett, hogy ez lesz. Féltékenykedni fognak rám és nem lesznek tul kedvesek velem. Azt mondta ők ilyenek nem kell velük foglalkozni.

De mégis rosszul esik. Ilyen vagyok.

Nem várom el hogy kedveljenek, de a párom iránti barátságból viselkedhetnének.


Köszönöm a válaszokat.

2012. febr. 11. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!