Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, akiknek horkol a párjuk!...

Nők, akiknek horkol a párjuk! Hogy oldjátok meg az alvást?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél adott válaszról jutott eszembe a kérdés. Édesapám pl. rettenetesen horkol, mikor még otthon laktam, a szomszéd szobába simán áthallatszott. Arra gondoltam, ha olyan párom lenne, aki így horkolna, kizárt, hogy el tudjam viselni. :D Anyukám persze azt mondta, mindent meg lehet szokni. Hát én ha nagy ritkán velük tévéztem és apu elaludt, inkább elvonultam, mert nem tudtam a filmre koncentrálni, idegesített.

Párom csak alkalmanként horkol és picit, de ha keményen rázendítene minden éjjel, nem tudnék vele egy szobában aludni. Igaz, hogy meg lehet szokni? Vagy van az a fokú horkolás-utálat, hogy az ember kénytelen a párjától külön tölteni az éjszakát? És mit tesz ez a kapcsolattal? Minden történet érdekel.


2012. febr. 3. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem,aki alszik,nem hallja.Igyekezz elsőnek elaludni.AZ én párom is horkol,de én éjjel még soha nem hallottam(még az is lehet,hogy én is horkolok)-csak,ha délután néha elszundít,nem mondom,hogy csendes dolog.De viccen kívül:aki alszik,nem hallgatózik.
2012. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Az én párom nagyon hangosan horkol.Ha alszom akkor nem zavar,de sajnos szinte mindig felébredek hajnalban a horkolására.Engem nagyon idegesít,és képtelen vagyok visszaaludni ha nem hagyja abba..Így a következőket csinálom.

1. először megbököm,és mondom neki.." ne horkolj"

2.Ha nem reagál,akkor megpróbálom az oldalára fordítani,legtöbbször abbahagyja ilyenkor.

3.Ha ezek után még mindig horkol,akkor felébresztem,hogy horkol

4.Ha nem tudom felébreszteni,akkor felteszem a fülhallgatót és zenére próbálok elaludni

5.Ha zenét is túl horkolja akkor már sírás határán állok.Ilyenkor nincs más megoldás.Lemegyek a napplaiba és a kanapén alszom..

De amióta dolgozom,és sokat dolgozom,sokszor annyira fáradt vagyok,hogy a horkolására sem ébredek fel..

2012. febr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk rettenetes a helyzet, pláne, hogy én csak néma csendre tudok elaludni, párom meg horkol mint egy medve:

Amit próbáltunk:

-különalvás (nem alhatok a pihe-puha ágyikóban, mert páromat nincs szivem kikergetni)

-sokféle orrcsepp, spray (sz.rt se ér egyik se)

-füldugó (csak közepes intenzitású horkolás mellett "véd" :D )

-én alszok el hamarabb ( na, ez elég tuti, bár ha felkelek éjjel, már nemtudok horkolás mellett visszaaludni)

amugy anyudnak talán igaza van, talán idővel megszokja az ember (az én anyum is ugyanezt mondja) , így 6 év után már engem sem zavar annyira nagyon mint eleinte (bár még mindig zavar, csak picivel, nagyon picivel kevésbé).

2012. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Aki alszik, nem hallgatózik, ez gyönyörű. De ettől függetlenül HALL. Másképp az ébresztő órára se kelne fel.
2012. febr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Anyámék mindketten olyan iszonytató horkolás versenyt lenyomnak, hogy az elképesztő, mégis elalszanak. Apám alvókájával nincs gond, vízszintbe kerül és alszik is, anyám meg már hozzászokott régóta. Mindent meg lehet szokni.
2012. febr. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Van fenn két szobánk, ott a két felnőttkorú fiúnk tartózkodik, lenn is van kettő. Egyikben mi alszunk a férjemmel, a másikban anyósom. Azon kívül egy kis dolgozószoba, abban nincs ágy(be se férne)konyha, folyosó, fürdőszoba.Amikor a párom horkol az egyik szobában és anyósom a másikban, én eldönthetem, hogy a fürdőszobában olvasok valami könyvet, vagy a konyhában bekapcsolom a laptopot és az interneten böngészek. Most az utóbbit választottam, mert jelenleg nincs már olyan könyvem, amit még nem olvastam ki.(pedig van jó néhány)Meg lehet szokni, mint mindent.
2012. febr. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3%

...és mi van a nőkkel?!

Hja persze a nők nem horkolnak...

2012. febr. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Ezért hülyeség egy szobában aludni.
2012. febr. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Előtte zavart mikor horkolt a párom, alig aludtam éjjel valamit, ennek köszönhetően napközben olyan voltam, mint egy zombi. De szerencsére hozzászoktam, valamikor így is felkelek hajnalban, de akkor a jó praktika, hogy egy kicsit meglököm a könyökömmel, akkor megfordul és alszik csendben, mint a tejbetök. :)

Azt nem tudom, hogy én horkolok e, de páromat nem zavarná, amint vízszintesbe kerül már alszik is. Bezzeg én...

2012. febr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekkorom óta nagyon éber alvó vagyok, bármilyen zajra azonnal felpattanok. Egyetlen egyszer tudtam horkolás mellett aludni - amikor 52 órán át nem aludtam. De hosszútávon ennyire kizsigerelve nem lehet megoldani az alvást.


Nálunk a megoldás orvosi kivizsgálás volt. Fül-orr-gégész, alváslabor, rádiófrekvenciás lágy szájpad sorvasztás. Maga a beavatkozás nem vészes, lidokainnal áttörlik a delikvens torkát, majd elektródákat szúrnak a lágy szájpadba és koncentrált energiát vezetnek bele. 2 perc a beavatkozás és a lidokain miatt semmit nem érez belőle.

A férjem mondta, hogy utána egy enyhébb torokkaparást érzett, mint megfázásnál, de fél nap után az is elmúlt. Ő is kipihentebb, mert a horkolás miatt túl sok oxigénhez nem jutott éjszakánként.


De van aki orrsövény miatt horkol, orvos ki tudja szűrni a horkolás okát.

2012. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!