Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek már áll a...

Anyukák, akiknek már áll a gyerekük és nem alszik a kiságyban, hogyan oldjátok meg a napközbeni altatást?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos és feláll, de nem tud lemászni a nagyágyról, hiába mutatom neki hogy hátulról másszon le, csak előröl megy. Éjszaka velünk alszik, mert nem marad el a kiságyban, szoptatom, így mindenkinek kényelmesebb, mert sokat ébred. Szóval napközben sokan írjátok, hogy amíg alszik,addig megfőztök. Én meg amikor alszik, akkor szoktam kikapcsolódni(Internet)és fekszem mellette, mert nem is merem ott hagyni, mert félek, hogy leesik az ágyról. Legtöbbször úgy ébred, hogy nem sír, hanem körülnéz és elindul, gondolom engem keres, mert már többször megfigyeltem mit csinál, ha nem vagyok mellette és úgy ébred. A kiságy még meg van, de sajna inkább csak dísznek. Gondolkodtam, hogy veszek neki ilyen körbetámlás gyerekágyat és magunk mellé tolom, de az a baj, hogy félek mikor felébred kiesik, mert az ugye nem olyan magas, mármint a támlája. Szóval nehéz ügy. Ti hogyan oldjátok meg?
2011. jún. 2. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlen jó, hogy nem mersz elmenni mellőle...

Próbáld meg körbepárnázni az ágyat, és csináld nyugodtan a dolog. Nem hinném, hogy le fog esni, hisz már biztos ügyes, s rá fog jönni, hogy hogyan tud a legjobban lejönni.

Az én kisfiam legurult egyszer az ágyról(10 hós volt), ugyanis nem megdolható, h 0-24 ben mindkét szemem rajta legyen. De nem történt semmi, még csak nem is sírt :)

Szóval, szerintem bátran kezd el elengedni a gyermeked kezét (ezt képletesen mondom).. :)

2011. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondoltam, és múlt héten egyik nap ott is hagytam, és leesett az ágyról, pedig körbepakoltam, nagyon rosszul esett, fejjel lefele és a nyakán volt szinte, mikor beléptem a sírásra, majdnem elájultam az ijedségtől, azt hittem kitörött a nyaka, még 10 perc múlva is remegtem.
2011. jún. 2. 16:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Szeritnem tegyél le vagy 3 4 vastag plédet a földre és oda tedd le. Vagy miután elaludt tedd a kiságyába. Vagy járóka? Jobb ötletem nincs. Amugy egyszer én is jártam ugy mint te...nem tettem be a kiságyába, és mikor ott hagytam akkor eset le. De szerencsére semmi baja nem lett...
2011. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mintha az én kislányomról irtál volna.Én ugy szoktam hogy a földön altatom el,a szőnyegre teszek még szivacsot vagy csak takarót.Mikor felébred felül és elkezd motyogni,arról szoktam tudni hogy fent van,ha épp a szomszédos konyhában vagyok.
2011. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a bajunk a kisággyal, hogy mikor elalszik én átrakom, de az én lányom ilyen tipikus búgócsiga alvó. Egyfolytában pörög, dobálja magát, és a kiságyban nem fér el és ezért sír és felkel. Szóval ezért is hanyagoljuk a kiságyat, mert nagyon rosszul alszik benne. Köszönöm a válaszokat, majd kitalálok én is valamit. Szeretném lecserélni a kiságyat, valami ilyesmire gondoltam

[link]

csak félek, hogy mikor feláll, akkor kibukik belőle.

2011. jún. 3. 07:38
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, nálunk is ez a helyzet. én állokába rakom, nem tudom magyarországon , hogy nevezik de itt szlovákiában állokának hívjuk, tudod korbe hállo van. nekem ebben alszik és ebben ha el is dol nem tudja magát megutni és nem tud belole kimászni. Van , hogy belerakom és magátol elalszik benne
2011. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is pont ezt csinálja, mint a tiéd. A rácsos ágy nálunk is csak dísz, egyszerűen mindig felébred, ha átrakom elalvás után. Mintha nyomásérzékelő lenne beépítve a pelusába. Azonnal kipattan a szeme ilyenkor és kezdjük elölről az altatást. Ezért inkább magam mellé veszem, ott alszik éjjel. Nappal meg általában babakocsiban alszik, vagy van egy nagy padlópárnánk, azon altatom és csak betakarom, ha elalszik. Arról nem tud leesni. Jó vastag, puha, mint egy fészek. A belinkelt kiságy szerintem kb 2 éves kortól jó, ha mégis támlás kiságyat veszel, olyat keress, aminek magasabb az első pereme. A nagy fiamnak ilyet vettünk csak más szövettel, ha majd belenő a lányom, megkapja.

[link]


Esetleg utazóágy nem jó? Olyan amin van kibújó nyílás.

2011. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehetne a megoldás, ha megtanulna lemászni az ágyról, gondolkodás nélkül vennék neki egy gyerekágyat, és talán abban jó lenne neki. Akinek van már gyereke hogyan tanította meg neki ezt a lemászás dolgot?
2011. jún. 4. 15:15
 9/9 anonim ***** válasza:
A lányom kb 1 évesen tanult meg lemászni a nagy ágyról, de nem tanítottuk neki, magától jött rá. Elég biztos a kicsid járása? Ha még nem megy önállóan, akkor ne siettesd. Esetleg még azt teheted, ha megoldható, hogy a nagy ágyat körbe bástyázod. Falhoz tolod, másik oldalára a kiságyat teszed, és akkor már csak az elején tudna lejönni, remélhetőleg nem esik le.
2011. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!