Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihordanád a húgod gyermekét?

Kihordanád a húgod gyermekét?

Figyelt kérdés

Néhány adatot megváltoztatok a felismerhetőségért.


34 éves nő vagyok. Nincs komoly kapcsolatom, a munkám miatt kicsi az esélye, hogy lenne. Gyermekre soha nem vágytam.

Húgom a 20-as éviben jár, annak is a végén. Van egy komolynak mondható kapcsolata, pár éve próbálkoztak a gyerekkel, de nem jött össze. Talán 2 év volt, amíg rábízták magukat a szerencsére, utána mentek kivizsgálásra. A férfival nincs gond, viszont a húgom nem tudna kihordani egy gyermeket.

Finoman célzott rá, hogy mi a véleményem, majd egy viccbe foglalva is, hogy megtenném-e. Először viccnek is fogtam fel, de bogarat ültetett a fülembe, hogy mi van, ha számolnak ezzel a lehetőséggel is, és fogalmam nincs, hogy ha megkeresne, mit mondjak neki, azt sem tudom, én magam hogy állok a kérdéshez, annyira bonyolult számomra.

Örülnék, ha sok véleményt olvashatnék, és nem csak igen-nem válaszokat, mert fel sem tudom mérni, miket kéne mérlegeljek.

Köszönöm!


2012. febr. 1. 14:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
81%
Nekem noverem van, de nem hordanam ki. Egyreszt onzo vagyok, nekem honapok esnenek ki az eletembol, es a paromat sem tennem ki mindenfele hormonvaltozasnak "eredmeny" nelkul. Masreszt nem tudnam elengedni, ha megis akkor egesz eletemben, ha ra neznek a gyerekre, eszembe jutna, hogy akar az enyem is lehetne. Egyszeruen nem birnam elviselni a korulmenyeket. Minden elismeresem aze, aki ezt bevallalja, de en biztosan nem tennem. (mentsegemre szoljon, hogy paros szerv egyiket, sejtet akarmikor adomanyozok, akar tavolabbi rokonomnak is)
2012. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy genetikailag nem sok közöd lenne a gyerekhez, mert gondolom beültetés lenne, de hidd el megviselne. Te éreznéd az első mozgolódását, benned fejlődne, a hormonok is játszanak, fokozott érzelmi állapotnak lennél kitéve. Én akármennyire szeretem a testvéremet nem tudnám ezt megtenni, mert ragaszkodnék a gyerekhez. Lehet, hogy most nem akarsz gyereket, de ha 9 hónapig benned lesz érzelmileg kötődni fogsz hozzá. A szülés után meg elég nagy érzelmi traumában részesülhetsz.

Persze ez változó, nem ismerlek, nem tudom Te milyen személyiség vagy. Én biztos, hogy kikészülnék idegileg teljesen.

2012. febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nem. Felvállalom, hogy gyarló vagyok ehhez, az érzelmi vonatkozásával sem biztos, hogy meg tudnék birkózni. Mindig bennem lenne, hogy "valahol" olyan mintha az ÉN gyerekem lenne, mivel ÉN hordtam ki, én vigyáztam magunkra. A terhesség alatt kezd kialakulni az anyai kötődés a gyermekhez.
2012. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Semmiképpen. Ha kihordok gyereket, az az én gyerekem lesz. Ha mégsem, akkor örökbe adnám, de idegennek.


Nem úgy, hogy akkor az első naptól kezdve a nyakamon lógjon a jó tanácsaival, hogy répát egyél, ezt a vitamint szedd, nem baj, ha rosszul vagy tőle, a gyerekemnek jó lesz, ne igyál olyat, több ilyet egyél, nem mehetsz a lépcsőn, jaj a gyerekemmel mi lesz, nem veheted be, nem érdekel, hogy az orvos mit mondott, az én gyerekemre olyat be ne szedjél, nem, ne tornázzál, mi lesz a gyerekemmel? Vagy akármi. Szerintem ez akár meg is ronthatja a kapcsolatot.


Ha belegondolsz, hogy akkor mennyire beleszól mindenki, mindenbe, mikor még érdeke sem fűződik hozzá, nem hogy, ha az ő gyereke van a te testedben. Meg aztán jaj ne így szüljél, meg ezt se meg azt se. A végén meg nagyon köszönjük, most már is elvisszük, te meg dolgozd fel. Hát nem, köszi.

2012. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Sajnos akármennyire is szeretem a testvérem, ezt képtelen lennék elvállalni. Tudom, hogy mindnyájunkat megviselne.
2012. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!