Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a baj velem?

Szerintetek mi a baj velem?

Figyelt kérdés
A lényeg: srác vagyok és van két lánytestvérem (egyik iker), de azt érzem ők sokkal több rosszat megúsznak mint én. Van már részdiplomám (3 év után) és plusz egy OKJ-s végzettségem is, sőt lassan egyetemi (3 év után + 2 mester év)diploma is meglesz, de most nem tanulok, passzív vagyok és otthon vagyok nagyrészben szüleimmel. Az ikertesóm alulképzettebb nálam, nővérem is mégis fele annyit b@szogatást kapnak mint én. Fejezzem be egyetemet, stb, meg hogy lusta vagyk stb. Van, hogy rossz családba születünk?
2012. jan. 31. 00:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Megint én, most végeztél az egyetemmel? mert az elején azt írod, hogy 3 évet végeztél el belőle.

az okj tanfolyamod mi?

2012. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Rendben 18. Értem mit mondasz. Pusztán azt szerettem volna mondani, hogy az egy dolog, hogy ha egy szülő gyermeket vállal, akkor lényegében köteles addig segíteni őt, amíg el nem tud indulni a saját lábán az életbe. Mert, ha nem köteles, akkor miért vállalt gyereket? Nem számolt azzal, hogy a gyereknek nem biztos, hogy minden elsőre összejön az életben és hamar ki tud szállni a fészekből. Értesz? Félreértettél. Nekem semmi bajom a pékekkel, autószerelőkkel, vagy más szakmát tanult emberekkel. Én a lelki igényességről beszélek, arról, hogy egy emberrel el lehessen beszélgetni bármiről és ne legyen kuka vagy az, hogy nem érdekli semmi sem. Mert én otthon ezt tapasztaltam. Nem az a baj, ha valaki nem végez egyetemet, hiszen én sem ezt tartom a legfontosabbnak. Azt tartom a legfontosabbnak, hogy mentális támogatást kapjak. Letojom én, ha zsíros kenyeret kéne ennem, mert volt olyan nagyon régen, a mentális támogatásról beszélek, ami számomra azt jelenti: Fiam lehet igazad neked is bizonyos dolgokban. Vagy pedig, érezzem, hogy ott állnak a hátam mögött. Szar a világ, nem a családban kellene összefogni mindenütt? Hiszen ide tér haza az ember és ebben a közösségben élnek a legtöbben és idejük legnagyobb részében. Érted? Én arról beszélek, hogy ne legyen érzelmi sivárság, mert unalmas. Én tudok örülni dolgoknak, de azt látom, hogy nagyon sok ember, aki körülöttem van, szét van zuhanva és besavanyodott. :S Nehéz így motiválnak lenni. Senki sem tökéletes, én sem. Nagyon is tudom, hogy hibázok. De azért durva lenne kijelenteni azt, hogy 24 évesen el van rontva az életem. Valaki későn nő fel. S ez nem feltétlen csak rajtunk áll, hanem a szüleinken, akik példamutatásra lennének hivatottak. A tiszteletet meg kell tanítani egy gyereknek, nem elvárni tőle csak azért, mert valaki szülő. S ezt példamutatással lehet megtanítani. Tudod, érdekes ez, mert én rengeteg könyvet tanulmányozok az emberi lélekről és többek között nagyon megfogott Susan Forward - Mérgező szülők című könyve. Vagy Feldmár ANdrás magyar származású pszichológus írásai. Kérlek keress rá a youtube-on: Feldmár András - Van-e élet a halál előtt? videójára. Meg fogsz érteni. Nem csak az én hibám az, hogy nem találtam még meg eddig a helyem a világban. Valaki 40 évesen sem találja, persze nem ez a példa. Üdv
2012. jan. 31. 21:58
 23/26 A kérdező kommentje:
Az egyetemre visszatérve pedig: valóban én választottam magamnak, de azt nem tudtam, hogy egy reál végzettségű diplomával sem kapok majd állást. Mert amit tudtam megtettem. Jól tanultam, 4-es lett a diplomám és nyelvvizsgám is van igen, elsőre sikerült anno. az OKJ pedig hulladékgazdálkodási technológus. Leadtam vagy 50 helyre az életrajzomat. Ez azért már sok, hogy 45-ből még csak egy nemet sem mondtak. :S
2012. jan. 31. 22:00
 24/26 anonim ***** válasza:

Igazan szegyelhetned magad!!!

A szuleid felneveltek, tanittattak, es te ilyen tiszteletlenul beszelsz roluk. Az egyetemre nem mesz vissza, mert "tanulmanyi szunetre" van szukseged, otthon ulsz, kereseted nincs. Ez az ingyenelok legfobb ismerve!!!

Az hogy besegitessz a hazimunkaba nem mentseg, munka vagy tanulas mellett is kotelesseged, ne vard, hogy ezert a szuleid piedesztara emeljenek, ahogy azt se vard, hogy napi 8-10 ora faraszto munka utan (hogy legyen mibol etetniuk teged) a te monologjaidat hallgassak.

Ne vard, hogy eleted vegeig eltartsanak, mert epp nem talalsz az igenyeidnek megfelelo munkat.

26 eves vagyok, 14 eves koromtol nyari es hetvegi munkakat vallaltam tanulas mellett. Megeltunk volna a szuleim fizetesebol, de ugy ereztem, hogy ha a sajat kiadasaimat fedezni tudom, azzal kifejezhetem a halamat a szuleim fele, hogy tisztessegben felneveltek. Kozepiskola utan OKJ vegzettseggel es 2 nyelvvizsgaval egyetemre mentem, vegig az egyetemi evek alatt pultoskent dolgoztam, es nemhogy magamat eltartottam, de a szuleimet is tudtam segiteni, mert nem volt budos a munka. Egyetem utan sem vartam a sultgalambra, tovabb dolgoztam, kozben NEM 50, hanem legalabb 5000 helyre elkuldtem a CV-t, interjukra jartam, amig egy poziciot sikerult megkapnom.

2012. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Ember te nem vagy tisztában az életemmel. Ki mondta, hogy ők is dolgoznak? Anyám 4 éve napi 24 órában nálunk ápolja az agyi infarktusos nagymamámat, aki se beszélni, se járni, semmit sem tud csinálni. Emiatt nem tud dolgozni. SZERINTED NEKEM AZ A CÉLOM, HOGY ILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NE DOLGOZZAK? Apám sokáig dolgozott sokféle pozícióban, de most ismét munkanélküli lett, egyébként nyugdíjas (szolgálatis). Nem azért ment el nyugdíj mellett dolgozni, hogy elvegye másoktól az állást, sőt nekem adta volna, ha tehette volna, de a VÉGZETTSÉGEMNEK természetesen ez sem megfelelő állás. Magyarul nem vettek fel rá hiába mentem volna helyette. Anyám majdnem világ életében munkanélküli, az ápolásért nem kap 35 ezer forintos segélyt. Nem élünk rosszul, de nem is jól. Átlag. Én évek óta orvoshoz járok, van nekem is bajom elég. Ok nélkül sosem beszélek, elvonulok és kussban vagyok. Viszont ha lehülyéznek azt nem szeretem, ha ok nélkül teszi valaki. Sosem voltam balhés, az iskolában példás magatartású voltam és jól tanultam. Mint mondtam, nyelvvizsgám is van és felsőfokú végzettségem is, de mint mondtam, rohadt kevés helyről jeleztek vissza, pedig elküldtem vagy 500 helyre. Az 50 az elírás volt. Én tehetek arról, hogy a hazánk ekkora tré ország? Szóval mi a túróról beszélsz itt nekem össze vissza? Senki sem kényszerített 14 éves korodban hogy menj melózni. Illetve áruld el, hogy hol vesznek fel férfit pultba? Könnyen beszélsz, mert ahol laksz nem a politikai slepp tölthet be minden állást, viszont ahol én lakok, ott CSAK AZ ÉRVÉNYESÜL, AKI VALAKINEK A VALAKIJE. Még egy kib@szott tescos munkafelvételnél is. Miről beszélsz ember?
2012. febr. 3. 00:30
 26/26 anonim ***** válasza:
Barátom mellé beszélésből jeles :)
2012. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!