Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a baj velem?

Szerintetek mi a baj velem?

Figyelt kérdés
A lényeg: srác vagyok és van két lánytestvérem (egyik iker), de azt érzem ők sokkal több rosszat megúsznak mint én. Van már részdiplomám (3 év után) és plusz egy OKJ-s végzettségem is, sőt lassan egyetemi (3 év után + 2 mester év)diploma is meglesz, de most nem tanulok, passzív vagyok és otthon vagyok nagyrészben szüleimmel. Az ikertesóm alulképzettebb nálam, nővérem is mégis fele annyit b@szogatást kapnak mint én. Fejezzem be egyetemet, stb, meg hogy lusta vagyk stb. Van, hogy rossz családba születünk?
2012. jan. 31. 00:09
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Értem. De van, hogy nem tudom megállni azt a sok sületlenséget, amit összehordanak nekem. Azt hiszik, csak azért, mert a gyerekük vagyok, bármire utasíthatnak és mindent megengedhetnek maguknak. Felbosszant ez. Mintha valami gép lennék, nem is ember, akinek vannak érzései. Tény, hogy borzalmasan mások vagyunk a szüleimmel. Mintha nem is az ő fiuk lennék. Én szeretek írni, szeretem kutatni az emberi lelket, ahogy írtam is, ebbe beletartozik, hogy gyűlölöm az emberi egyszerűséget, az ostobaságot. Egyszerűség alatt napi szintű gondolkodást értek, gondolatelnyomást. Én kimondom, ami a szívemen, gyakorlatilag mindig. Egyszerűen ilyen vagyok és ha támadnak, akkor nem a viselkedésemet támadják, hanem a személyemet, mert én ilyen vagyok. Olyan mintha el akarnák könyvelni, hogy én mennyire rossz vagyok. Pedig sosem voltam balhés, katolikus gimnáziumba jártam meg stb. Nem drogozok, nem iszok, nem nőzök össze-vissza. Mégis mi kéne még?
2012. jan. 31. 01:06
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Az kéne, hogy eggyel feljebb lépj. Hogy megtanulj uralkodni magadon. Az egy dolog, hogy te milyen vagy. Az meg egy teljesen más dolog, hogy miként viselkedsz.


Nekem anyám ilyen, képtelen megtanulni, mikor kell hallgatni. Pedig okos nő. Csak nem intelligens.


Az, hogy nem mondod ki, amit gondolsz, még messze nem gondolatelnyomás. Ha butaságot mondanak, csak mosolyogj magadban. Fogadd el őket, ők ilyenek. Ha nem értékelik a gondolataid, akkor felesleges is elmondani nekik. Tartsd meg inkább olyanoknak, akik értékelik.


Tudom, hogy manapság az a divat, hogy mindenki mindig mondjon ki mindent. De ez egy baromság. A bölcs embernek talán a legfőbb ismérve, hogy tudja: mikor kell hallgatni.

2012. jan. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, hogy kifejtetted a véleményedet. Jó emberismerő lehetsz. Igazat adok Neked! Jajj, csak ne lennék ennyire szenvedélyes ember, ilyen emocionális. Sokat szívok emiatt. Az emberi butaság végtelenül bánt. SZerinted miért nem érdeklődnek az írásaim iránt? Nekem kéne rájuk erőltetni? Azért kérdezlek, mert nagyon értelmes vagy! :)
2012. jan. 31. 01:16
 14/26 anonim ***** válasza:

Szép dolog a diploma de ha nem tudsz vele pénzt keresni l'faszt se ér.

A tesóid diploma nélkül is elkerültek otthonról és lehet hogy nem magukat tartják el de legalább nem a szülőknek kell. Először tartsd el magad akkor érdekesek lesznek a világmegváltó gondolataid.

2012. jan. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Köszi :D

Szerintem pont hogy nem kéne rájuk erőltetni. Úgy tűnik, hogy őket az ilyen dolgok hidegen hagyják. Keress valaki más, akivel erről tudsz beszélni, őket pedig egyelőre hagyd ezzel. Majd később, ha már érdekli őket, akkor beszélj nekik róluk.

2012. jan. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, teljesen egyetértek Veled. Ám sajnos nem rajtam múlik az, hogy nincs a képzésemnek megfelelő munkahely. Ez már oktatásügy. Mert, hogy az sem rajtam múlik, hogy miért indítanak olyan szakokat az egyetemen, amikkel itthon semmire sem megyünk? :) Csak az egyik került el, az ikertesó, a nővérem 29 évesen még mindig itthon van és nem volt egy épkézláb munkahelye neki sem eddig. Utolsó: Okés, megfogadom a tanácsod, csak nekem olyan fura az, hogy pont akik létrehoztak, azok nem érdeklődnek felőlem. El vannak merülve a napi felszínes dolgaikban. Más a fontos és ez kikészít. Nem is ez a baj, hanem hogy semmilyen közös érdeklődésünk sincs. Pedig apám autószerelő szakmát szerzett anno, de le sem köti a forma 1. Én meg hatalmas fanatikus vagyok...más dolgokkal is így van ez...
2012. jan. 31. 01:43
 17/26 anonim ***** válasza:
93%

szia!


Először is LOL!


Hát barátom, ha nem tudsz a majdnem szakmádba munkát keresni akkor keressél nem a szakmádban. Igazából szerintem te egy beképzelt ingyen élő valaki vagy! Aki várja a csodát, hogy majd őt egy majd nem egyetemmel helyből 500K felveszik valahova! Hát barátom nem fognak! Sőt ha 100 - 120K-s melót találsz akkor már király lehetsz.

2012. jan. 31. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nagyon intelligensnek, tanultnak tartod magadat. Tudod ehhez az is kellene, hogy megértsd, hogy el kell tudnod magadat tartani, olyan végzettséget szerezni, amiből meg lehet élni. Ez lehet, hogy a számodra primitíven hangzik, de a mesevilágban élésedből nem lehet megélni. Lebutázod a saját szüleidet, mindenkit, miközben igazából a 24 éveddel nem vitted sokra. Lehet, hogy művelt vagy, de bölcs semmikép, hisz a bölcs ember tudja, hogy hogyan kell viselkedni, tisztelettel bánni a szüleiddel. Bármilyenek is.

Nekem is volt egy ilyesmi időszakom, ilyeneket gondoltam, pont, amíg tanultam és azt hittem milyen fasza ember vagyok, okosabb mindenkinél. Azóta eltelt jó 10 év és rájöttem, hogy sokkal fontosabb a társadalmi normáknak megfelelően viselkedni, elfogadni másokat és megállni a helyünket az életben. Te is erre törekedjél.

Nem kapsz munkát a jelenlegi végzettségeddel? Akkor mégis mit vársz az élettől? Hogy látod a jövődet mondjuk 10 év múlva?

És egyébként azért nem hagynak a szüleid, mert ha ennyi pénzt, időt, energiát belefektettél a tanulmányaidba, akkor legalább fejezd be őket sikeresen. Ennyi.

2012. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Dehogy vagyok ingyenélő. Akkor nem segítenék semmiben sem otthon. Ezért is féltem a kérdés kiírásánál, mert a net mögül minden szót félre lehet érteni, aki nem ismeri a másik ember életét. Nem célom a semmit tevés, gyakorlatilag az egészségem is kicsit már kezd rámenni, pont amiatt, mert olyan városban élek, ahol munkalehetőség szinte nulla, vagy ha van, akkor is csak a sógor,koma, jóbarát kerül be helyettem. Hiába sík kretén, ha a főnökök rokonairól, barátairól beszélünk. Azért nem kéne így leugatni engem, hiszen normális felfogású srác vagyok és alap, hogy helyesen is tudok írni, nem egy tirpák vagyok. Egyszerűen hol lehetne elhelyezkedni környezetkutató diplomával? Mert k.rvára vagy csak vegyészeket keresnek vagy orvosokat, vagy jogászokat, vagy infósokat. A környezetvédelem még gyerek cipőben sem jár Magyarországon. Akkor áruld el, miért invesztáltak ilyen szakokba az egyetemeken? Ráadásul nem egy noname egyetemen végeztem, hanem az SZTE-n. Pont.
2012. jan. 31. 11:45
 20/26 anonim ***** válasza:

18. vagyok

Nekem az nem tetszik, ahogyan a szüleidről vélekedsz. Megszült édesanyád, szüleid felneveltek és egy csepp tiszteletet nem olvasok ki a soraidból. Miközben ők taníttatnak, tartanak el. Miben segítesz nekik?

Túlzottan elszálltnak tűnsz, igen, én így gondolom.

De akkor leszel érett személyiség, ha rájössz, hogy ne másokat hibáztass az elrontott életedért. Gondolom nem a szüleid választottak neked szakirányt, egyetemet.

Te döntésed, vállald a felelősséget érte.

Nem találsz munkát? Vállalj diákmunkát, gyárban, bármit. Valahol el kell kezdeni. Gondolom tudsz idegen nyelven, vállalj fordítást, vállalj gépelést vagy te tudod, hogy mire van affinitásod.

Az, hogy az átlagembereket le primitívezed, le egyszerű emberezed ez gáz, ezen változtass. És tudod miért? Mert ők sütik meg a zsemlédet, ők szerelik meg majd az autódat, ők seprik az utcákat. Senkit nem szabad lehülyézni, csak azért, mert kevésbé képzett, mint te.

De mondom, én is ilyen voltam.

De már nem. És sikeres is lettem és kétgyerekes anyuka a harmincas éveimre, boldog családdal.

Szerintem igenis a hozzáállásodon kell változtatnod, mert nem 18 éves vagy már.

2012. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!