Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a baj velem?

Szerintetek mi a baj velem?

Figyelt kérdés
A lényeg: srác vagyok és van két lánytestvérem (egyik iker), de azt érzem ők sokkal több rosszat megúsznak mint én. Van már részdiplomám (3 év után) és plusz egy OKJ-s végzettségem is, sőt lassan egyetemi (3 év után + 2 mester év)diploma is meglesz, de most nem tanulok, passzív vagyok és otthon vagyok nagyrészben szüleimmel. Az ikertesóm alulképzettebb nálam, nővérem is mégis fele annyit b@szogatást kapnak mint én. Fejezzem be egyetemet, stb, meg hogy lusta vagyk stb. Van, hogy rossz családba születünk?
2012. jan. 31. 00:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha jol sejtem 20-on mar tul vagy. Nem artana a passziv otthonlet helyett aktivizalni magad. Menj vissza az egyetemre vagy kezdj el dolgozni. Gondolom a testvereid mar dolgoznak es eltartjak magukat.
2012. jan. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Egy nagy francokat tartják el magukat. Az ikertesómnak a pasija háza az otthona és ott lakik, magyarul nem dolgozik még ő se, mert nincs munkahely...a nővérem is itthon van, mert nincs neki se állás a diplomájában...és ő már 29 éves. Én meg 5-el fiatalabb. Meg van az okom rá, miért vagyok inaktív most a tanulást illetően, el is mondtam a szülőknek de nem értik meg. Tudom hogy dolgozni kéne, és akarok is, de hol, ha sehol nem vesznek fel a diplomámnak megfelelő helyre?
2012. jan. 31. 00:21
 3/26 anonim válasza:
Ezt így elég nehéz megválaszolni, egy pszichológus segíthet! Nem kell szégyellni, nagyon jó dolog :)
2012. jan. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de létezik az, hogy anyám fiú helyett egy lányt várt? Mivel az ikertesóm lány.
2012. jan. 31. 00:25
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért piszkálnak, mert benned látnak még lehetőséget, a másik kettőnek meg csak annyira futotta, amennyire.
2012. jan. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Mégis ők vannak sztárolva kb. Azért mert nekem határozott nézetem van a világról és mindenről és egy kicsit igaz, hogy keményen közlöm a mondandómat, de a szívem tiszta és nagyon érzékeny vagyok fiú létemre. Miért érzem azt mégis, hogy az ikertesóm, aki fele annyit sem tett le az asztalra, nagyobb elismerésben részesül? Nem mindenki olyan szerencsés, hogy befogadják egy idegen házba...:S
2012. jan. 31. 00:28
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a "baj", hogy okosabb vagy mint ők. Senki sem szereti a nálánál jobbakat. Főleg azokat, akik szellemileg lekörözik őket.
2012. jan. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Szóval szerinted anyámat és apámat az b@sztatja, hogy sikeresebb lehetek náluk? :S

2012. jan. 31. 00:51
 9/26 A kérdező kommentje:
Ráadásul szeretek írni meg kutatni az emberi lélekkel kapcsolatosan. Nem értem miért állítanak be úgy, mint egy haszontalan embert és hogy csak akkor leszek hasznos, ha mindenáron tanulok kb halálomig. Más szülők segítenek a gyereküknek munkát találnia a kapcsolatokon át, de itt csak a b@szogatás marad.
2012. jan. 31. 00:55
 10/26 anonim ***** válasza:

Vagy az, hogy nem teszel lakatot a szádra. Az embernek tudnia kell, mikor kell hallgatni.


Én a másik oldalon állok, a húgom folyton nekem panaszkodik, hogy milyenek a szüleim vele. Én meg mit látok: legutóbb mondta, hogy hazavinné bemutatni az új barátját, akivel két hete vannak együtt. Miután apukámnak az az elve, hogy akkor vihetjük haza a barátunkat, ha már legalább egy éve együtt vagyunk, persze azt mondta, még egy évig nem viheti haza. Erre minősíthetetlen stílusban elkezdte mondani, hogy mekkora marhaság ez az elv. Aztán nekem panaszkodott, hogy vele milyen apa, és velem miért nem ilyen.


Mondtam, hogy azért, mert én kivártam az egy évet, mielőtt hazavittem a barátom. Akivel rövidebb ideig voltunk együtt, azt meg nem vittem haza.

Persze a húgom nem értette meg.


Könnyen lehet, hogy te is így vagy. Legalábbis az alapján, amit leírtál, eléggé erre tudok gondolni. Nem arról van szó, hogy meg kell alázkodni a szülők előtt. Egyszerűen csak a családi béke érdekében a véleményed - ha nem hallják szívesen - ne mondd el. Pláne ne "kemény" stílusban. Játssz az ő házukban az ő játékszabályaik szerint.

2012. jan. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!