Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a párom felfogásáva...

Mit tegyek a párom felfogásával, miszerint a házimunka a nő dolga?

Figyelt kérdés

Az anyja belenevelte teljesen amint észrevettem, mert közölte, hogyha összeköltözünk ő maximum főz és mosogat. Amúgy minden rendben van vele, kompromisszumképes, figyelmes, kedves, rendes pasi, csak épp ez a felfogása nagyon dühít!! Tény, hogy náluk tényleg csak a nők csinálnak valamit, szóval a húga be van fogva rendesen, anyukája hetente kitakarít, de ő szerintem a vasalót még csak képről látta. Szóval ezt ő kikötötte, hogy ő ehhez nem ért, 20on X éven keresztül nem is kellett neki soha csinálnia, szóval valószínű nem is fogja később se.

Mit tegyek?


2012. jan. 24. 18:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
megszereli amit kell.. és nálatok mindennap kell szerelni???meg füvet nyírni? takarítani mosogatni meg hetente?
2012. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
23%
Ha főz és utána rendbe teszi a konyhát, akkor a felét szinte meg is csinálta.Szerintem ne várj többet, mert úgyis trehányul csinálná ha nem érzi, hogy azt neki kéne.
2012. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

Ameddig dolgoztam besegített a férjem is. Most veszélyes munkahely miatt kiírtak (terhes vagyok), és igazából nagyon jól érzem magam, nem volt szükség segítségre a házimunkában. Na de ma kijelentette, hogy most már nem kéne cipekedjek, és ezentúl ő fogja a nagyobb bevásárlásokat megejteni (7. hónapban vagyok, eléggé megnőttem :)).

Én is annak vagyok híve, hogy ha mindketten dolgoznak, akkor a házimunka oszlik, másképp a nő dolga. DE ha a férfi az akinek nincs munkahelye, akkor bizony ő kell átvállalja a nagyobb részt a háztartásban.

2012. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha kompromisszum képes akkor minek írsz ide? Megtudod vele beszélni ezek szerint?!
2012. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Vannak nők, akiknek ez megfelel, nekem nem.

Egyenlő felek vagyunk egy kapcsolatban a párommal, én ki tudom cserélni a villanykörtét és szét tudom szedni a mosogatót, ha eldugul, és ő is meg tud csinálni egy zserbót és színek szerint válogatni a mosnivalót...

Megszoksz, vagy megszöksz.

Mondd el neki, hogy téged ez mennyire zavar, alárendelve érzed magad ezáltal. Nem hiszem, hogyha igazán szeret téged, akkor nem változtatna ezen a hozzáállásán, amennyiben látja, hogy ez a kapcsolatotok rovására mehet.

2012. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Amíg itthon voltam, addig megcsináltam mindent, ő meg "cserébe" eltartott, ez normális. Mostmár osztozkodunk a házimunkán.
2012. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
nem a no dolga!!!viszont nekem a ferjem is hatarozottan szereti ha nem akkor van a feje tetejen minden mikor itthon van.biztos minden haztartasban kell legyen egy rendszer,hogy mukodjon.Minden azon mulik kinek milyen szerep jut.mert ferjem eleg nehez fizikai munkat vegez nem varhatom el tole hogy meg a hazimunkaba is kivegye a reszet.en meg mindig a nap olyan idoszakaba elvegzem a teendoket mikor nekem is jo.
2012. jan. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én erre azt mondtam, hogy 1. Lehet, hogy anyád ilyen volt, de őneki nem is volt olyan állása mint nekem sőt egyáltalán semmilyen. 2. Ha már ennyire visszamegyünk felfogásilag az időben, akkor oké, én holnaptól itthon maradok, főzök mosok, takarítok, te meg drágám meg keresel annyit egymagadban, amennyit eddig ketten kerestünk, hogy kényelmesen mosogathassak rád.


Mikor végképp felidegesített és semmi nem használt, akkor pedig teli torokból el kezdtem ordítani, hogy ÉN IS LEDOLGOZTAM A NYOLC ÓRÁMAT, MIT KÉPZELSZ TE, HOGY MINDENT ÉN FOGOK ITTHON CSINÁLNI TE MEG CSAK MERESZTED A SEGGED A TÉVÉ ELŐTT?!

2012. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!