Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a párom felfogásáva...

Mit tegyek a párom felfogásával, miszerint a házimunka a nő dolga?

Figyelt kérdés

Az anyja belenevelte teljesen amint észrevettem, mert közölte, hogyha összeköltözünk ő maximum főz és mosogat. Amúgy minden rendben van vele, kompromisszumképes, figyelmes, kedves, rendes pasi, csak épp ez a felfogása nagyon dühít!! Tény, hogy náluk tényleg csak a nők csinálnak valamit, szóval a húga be van fogva rendesen, anyukája hetente kitakarít, de ő szerintem a vasalót még csak képről látta. Szóval ezt ő kikötötte, hogy ő ehhez nem ért, 20on X éven keresztül nem is kellett neki soha csinálnia, szóval valószínű nem is fogja később se.

Mit tegyek?


2012. jan. 24. 18:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Én apumnak mindig azt mondom, ha ugyanezzel zaklat, hogy "kilökjem, megnézed??"
2012. jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

első: nem értem a válaszodat

de lehet, hogy csak azért mert nagyon fáradt vagyok...

2012. jan. 24. 18:07
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Semmit. Miért szerinted nem így van? Ha néha főz és mosogat akkor nem értem mire panaszkodsz.
2012. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van:

a házimunka csakis az én dolgom DE, a férjem keres annyit, hogy egyedül eltartja a családot. Nekem nem kell dolgozni.


Viszont ahol a nő is férfi is dolgozik, ott a házimunkát és a gyereknevelést meg kell osztani!

2012. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
A 18:15-ösnél a pont. Ha mindketten dolgoztok, akkor igenis meg kell osztani a házimunkát. Milyen már, hogy az egyik meló után hazaér, és beesik a tv elő punnyadni, a másiknak meg akkor kezdődik a 2. műszak minden otthoni teendővel. Más kérdés, hogy ha hajlandó főzni, meg mosogatni,akkor erre már lehet alapozni, hogy ok, ez az ő dolga, te meg megcsinálod a többit. Bár gyanítom, hogy azt a főzés-mosogatás dolgot hobbiszinten havi pár alkalommal gondolta, amiért majd glóriát kell a feje fölé rajzolni, és nem a napi rutin részeként. Ezt azért nem ártana kideríteni, mert én tuti nem tudnék olyan férfi mellett élni, akinek az az alap, hogy a nő csináljon mindent, a férfi meg csak hobbiból néha ezt-azt.
2012. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tűrném el, legrosszabb esetben kiválogatod a szennyesből az ő cuccait, és azokat nem mosod ki, így kénytelen lesz előbb-utóbb valamit csinálni. Legközelebb felajánlod neki, hogy pl. te kimosod a cuccokat, ő tereget.
2012. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Már egyszer válaszoltam ilyen jellegű kérdésre, akkor is lepontoztak mostsem várok mást, de azért elmondom a véleményem.. Én úgy vagyok vele, hogy a házimunka az én dolgom. A párom megszereli ami elromlik itthon..stb, de én mosogatok, főzök, takarítok.. Ez nem teher.. Én így nőttem fel.. Nem várnám el tőle.. Tudom, ha szükségem lenne a segítségére ő is megtenné. Pl beteg vagyok kivasal vagy akármi, de ha van időm rá, nem várom el, hogy ő végezze a házimunkát.
2012. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%
Ez van! Ha beteg lennél netán, vagy lenne egy közös gyerek, megválotozna szerintem! Hátná, hogy nem bírod és segítene. :)
2012. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7%
A kutya is a legjobb dolgában...... .Mi lenne , ha azt mondaná, hogy ezt sem. Amugy ha akarod, dobd. Majd lessz másik, aki főz, mos a gép. takarít, gyermeket nevel, te , meg............ .Tudod mit tégy. Van olyan, hogy x,y,z, tengelyKépzeld el a tengelyed 3 d- ben , és forogj, mert olyan h......, vagy. Amikor még ennyit sem csinál a férj, haza megy sörözik, le tol meccst néz, este , meccset néz, kettőt pukizik az orrod alá. Te meg ..... . Már bocs.
2012. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

mindketten dolgozunk, nem csak ő

ha eltartott lennék evidens, hogy valami hasznosat is csináljak, de ilyen úgysem következne be...

ráadásul sulit is szeretnék csinálni levelezőn mellette...

2012. jan. 24. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!