Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tanácsolják mindenre...

Miért tanácsolják mindenre azt hogy hagyjuk el a párunkat?

Figyelt kérdés
Baromi sokszor azt látom hogy egy illető feltesz ide egy kérdést, egyszerű problémával ami a párjával/férjével kapcsolatos és a válaszadók 90%-a, azt javasolja hogy azonnal hagyja el. MIÉRT? Miért nem gondolnak arra hogy a problémákat meg lehet beszélni?
2012. jan. 21. 14:44
1 2 3
 1/23 Antimod ***** válasza:
80%
Azért van annyi szakítás és válás, mert túl sokan gondolkoznak így. De vannak olyan problémák, amit tényleg nem lehet megbeszélni.
2012. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert az illető csak panaszkodik, nyavalyog, és boldogtalan. Ha csak ő próbálja megoldani a problémát (mint ahogy a kérdezők 80%-a ezt állítja) az édes kevés.

Probléma megoldásához két ember kell. Egy kevés. Én tudom benne voltam. Hiába akartam én megoldani, ha a másik tojt rám. Elhagytam, így most jobb.

2012. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Persze, én sem olyan gondokra gondolok hogy pl veri az illető a párját, hanem kisebb dolgokra amiket tényleg meglehet(ne) beszélni.
2012. jan. 21. 14:51
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem érzik át a másik helyzetét. Könnyebb azt mondani, hogy szakíts, mint belegondolni a problémába és a megoldásába.
2012. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

"amiket tényleg meglehet(ne) beszélni."


Itt a válasz, meglehetne beszélni. De én legalábbis úgy tapasztalom, hogy az emberek nagyon nagy százalékával, és mindegy, hogy nő vagy férfi, egyszerűen nem lehet semmit megbeszélni. És aki ilyen, azzal nem lehet mit kezdeni. Ott alapvető problémák vannak, és igen, ott nem érdemes őrlődni ott sokkal jobban jár az a fél, aki meg akarja beszélni, de nincs kivel, hogy lelép. Tudom nagyon egyszerűen hangzik, de embereket alapvetően megváltoztatni nem lehet, és aki kommunikációra teljesen alkalmatlan, azzal nem szabad hosszútávra tervezni.

2012. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Van, amit meg lehet beszélni, van, amit nem.

Nem minden probléma megoldható, és áthidalható.

Ez egy önáltatás.

Van, amikor két ember sehogyan sem illik össze, és van olyan dolog, amit nem lehet elviselni.

És az, hogy én meg akarom beszélni a dolgokat még nem jelenti azt, hogy a párom is változni akar.

2012. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor itt felvetődik még egy kérdés: ha az illető szereti a párját akkor lehetne vele beszélni... mármint ha igazán szeretné, nyilván megváltozna annak érdekében hogy ne hagyják el. Így csak arra tudok következtetni hogy akivel nem lehet beszélni az nem is szereti igazán a párját?
2012. jan. 21. 15:04
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy írod!

Az én volt párom olyan bunkón és lenézően beszélt velem, hogy kibírhatatlan volt.

Tűrtem, tűrtem, aztán megkérdeztem, hogy "Mit gondolsz, nekem ez a beszéd hogy esik?"

Erre tudod, mit mondott?

"Mit érdekel engem, hogy neked hogy esik? Lesza.rom!"

Na, szerinted ő szeretett engem?

Én hiába tettem meg mindent a kapcsolatunkért, őt az sem érdekelte, hogy nekem fájdalmat okoz.

Mégis mit kellett volna tennem?

Javítgatni a dolgot, úgy, hogy csak én akarom a változást?

El kellett hagyni.

Nem volt más megoldás!

Tudom, mert 5 évig próbálkoztam a "javítással".

2012. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki igazán szeretné a párját, akkor szerinted lenne ennyi válás?
2012. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"akivel nem lehet beszélni az nem is szereti igazán a párját?"

Lehet, hogy szereti, csak nem tudja kimutatni, a másik meg nem biztos, hogy elhiszi neki,mert azt azért mondani is kellene néha. De ugye az nem megy nekik.

Szerintem ezek az emberek olyannal tudnak csak kijönni, akinek szintén nem fontos a kommunikáció.

Tapasztalatból mondom, hogy az nagyon idegőrlő tud lenni, ha az ember a falnak beszél, és a másik részéről még odafigyelés sincs, nemhogy reakció.

Tehát vagy mindkét fél képes kommunikálni, vagy egyik sem. És mivel a kapcsolatokban nagyon sok olyan, van ahol csak az egyik fél részéről van beszélgetés, az nem vezet semmi jóra. És én legalábbis ilyenkor szoktam írni, hogy inkább vessen véget a kapcsolatnak.

2012. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!