Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki huszonx évesen sem...

Ha valaki huszonx évesen sem találja önmagát, hogyan lehetne rajta segíteni?

Figyelt kérdés
Lehet-e beleszólása egy rokonnak, persze csak segítő szándékkal? Nem lustaságról van szó, hanem arról, hogy se hivatásban, se hobbiban nem talált olyat, amibe "szerelmes" tudna lenni, így nincs motiváció. Lehet, hogy nincs is ilyen? Vagy előbb-utóbb mindenki megtalálja? Csak nehogy túl későn legyen az az utóbb.

2012. jan. 20. 04:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ott már valami nem stimmel, valószínűleg önértékelési gondok állnak a háttérben. Beleszólni, segíteni, vezetgetni lehet, csak nem biztos, hogy úgy sül el ahogyan kellene. Inkább szakemberhez kellene az illetőnek fordulnia. Egyébként a későn érő tipusoknál előfordul, hogy nem találják a helyüket.
2012. jan. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem a munkalehetőség hiányában sincs nagy motiváció. Bár lenne munka, amit szívesen végeznék. Sok ember van úgy, mint te. Hát ha másért nem, csak azért végzik a munkájukat, hogy legyen pénzük.
2012. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet sarkosan megítélni. Nem vagyunk egyformák, van aki nagyon tehetséges valamiben gyerekkora óta, vagy korán ráébred arra, hogy mivel szeretne foglalkozni. Nem lehet ezt eröltetni, erre magától kell rájönnie az embernek. Szerintem a legtöbb ember egy életen át teszi azt, amit nem is igazán szeret vagy akar, csakhogy muszáj eltartania magát. Az a legszerencsésebb ember szerintem, akinek lehetősége van arra, hogy "magára találjon", és nem kell csupán önfenntartás miatt olyasmit csinálnia, amit nem is szeret. Szóval szerintem ne aggódj emiatt és főleg ne légy türelmetlen.
2012. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

26 vagyok, és csak azt érzem, hogy nem az én életem élem, hanem nem tudom kiért. Nem találom magam, amit szeretek arra csak pénzt költeni lehet, keresni belőle nem, a munkámat mérhetetlenül unom, fogalmam sincs mi lehet velem.


Szerintem ez nem ritka azért a mai világban. Totális identitásválságban van körülöttem is egy csomó ember.

2012. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

25 vok. Anyám kedvéért szenvedek az egyetemmel, de azt a végzettséget nem fogom tudni mire használni. OKJ-re nincs pénzem, de akkor sem vagyok benne biztos, hogy jó lennék abban, amit tanulni akarok. ÉS egyébként se biztos, hogy lehetne vele állást találni. Hobbim sincs...Borzasztó dolog ez, és ugyanezt látom magam körül is.

Esetleg jó lenne elhurcibálni ide-oda az illetőt, hátha ihletet kap. A szülők, ismerősök adjanak objektív kritikát arról, hogy mihez ért az illető. Pályaválasztási tanácsadó is segíthet.

Szerintem én sosem találom meg önmagam. :(

2012. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nincse ebben semmi, amit írsz, csak mostanában mindenhol azt szajkózzák, hogy valósítsd meg önmagad, légy eredeti stb...


Nos, valaki nem tud olyanképp kiteljesedni, ahogy szeretne, illetve nincsenek is meg a lehetőségei rá.


Ezt mondom azzal, hogy nekem megadatott, hogy azt tanuljam, amit imádok illetve a munkámat is nagyon szeretem.

Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy nem mindenki van így.


Rengetegen vannak, akik nem tudják azt csinálni, amit szeretnek, mert pL nincs meg az igény erre a szakmára, nincs lehetőségük ezt tanulni, nincs érzékük hozzá stb...

Rengetegen vannak, akik úgy járnak el mindennap dolgozni, hogy összeszorítják a fogukat, de csinálják, mert valamiből élni kell...


Tény, hogy így sokkal gyötrelmesebb, de sajnos nem abban a világban élünk, hogy mindenki azt csinálja, amit szeretne.


Azt, hogy olyan hobbit se találtál, amit szeretsz nem akarom elhinni. Biztos meg van a szabadidőd eltöltésének az a formája, amit szeretsz csinálni. Ok, lehet nem vagy szerelmes ebbe a hobbiba, de ez is olyan, hogy kinek mihez van lehetősége? Én pl: filmeket nézek ha van rá időm (ezeket is csak letöltve mert erre van pénzem), utazni persze ezerszer jobban szeretek de ez nem engedhetem meg magamnak max. 3 évben egyszer gondos kuporgatások árán...


Szóval én inkább azt tanácsolom próbálj kibékülni azzal az élettel, amit élsz, utána neked is sokkal jobb lenne.

Ha van lehetőséged akkor persze változtass!

De ha nincs nem kell kétségbeesni, nincs miért.

Sokan kívánnák azt, hogy bár csak ennyi lenne a problémájuk, hogy találjanak egy hívatást amit szeretnek...

2012. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

11:05


A "nem a saját életét éli" gyakori jelenség, menj pszichológushoz, nem valószínű, hogy nehéz megoldást találni.

2012. jan. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"se hivatásban, se hobbiban nem talált olyat, amibe "szerelmes" tudna lenni, így nincs motiváció"


Az emberek nagy többsége nem szerelmes a munkájába, hanem nem akar éhenhalni.


"Vagy előbb-utóbb mindenki megtalálja?"


Nem jellemző, hogy megtalálják, inkább az jellemző, hogy a motiváltak is kiégnek idővel, kivéve néhány nagyon hálás és kényelmes munkát.


A "nem találja magát" azonban ennél súlyosabb problémát szokott jelenteni, azt, hogy az illető nem is tud beilleszkedni, pl. nincs tartós kapcsolata vagy munkahelye.

2012. jan. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én is így érzem. fogalmam sincs milyen szakmát kellene tanulnom mert nem tudom mi érdekelne igazán. elkezdtem egy okj-s sulit de abba hagytam mert tudtam h nem fog érdekelni a jövőben. most dolgozok érettségivel csak h legyen pénzem. hobbim sincs igazán. nem tudom mi lesz velem így....szar :/
2012. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor még én vagyok a legszerencsésebb, mert nekem legalább hobbim van, és ez legalább motivál a munkában is, hogy azért dolgozom, hogy megkeressem a pénzt a hobbimra.
2012. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!