Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre lejjebb süllyedünk, mit...

Egyre lejjebb süllyedünk, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy egy meglehetősen jómódú családból származom. Anyukám tanárként dolgozik, apukám vállalkozó, van egy cége. Van 5 autónk, jó helyen, hatalmas lakásunk, stb.. Ha valaki azt hinné, hogy ez hencegés, akkor nem, nem az. Most jön a probléma: Apukám úgy csinál, mintha csak a saját élete lenne a kezében, semmivel sem törődve műveli a dolgait. Erre egy példa: Itthon a hűtőben margarinon és tojáson kívül semmi sincs, de mindeközben neki ott van az 5 autója, meg a napi 2 doboz cigije. Ezt eddig megengedhettük magunknak ( a sok kocsit, a rengeteg felesleges kiadást) , mondhatni luxusban éltünk, most viszont már, mint látszik nem. Nem tudom elképzelni, hogy én ezt 17 évesen hogyan tudom felfogni, és ő 50 évesen hogyan nem látja a dolgokat. Minden előbbre való neki, mint mi. A céget már rég becsődöltethette volna, és elmehetett volna egy "rendes" munkahelyre, amikor még lehetőség volt rá, de ő ehelyett ránk nem is gondolva meghagyta a céget, és most ennek a következményét nyögjük. 17 évesen a zsebpénzemből (amit még karácsonyra kaptam elvileg ruhákra és egyebekre) veszek magamnak enni, ebből veszek magamnak gyógyszert, ha épp beteg vagyok, én veszek pl vajat a megmaradt kis pénzemből, hogy legalább egy vajaskenyérre való legyen itthon. Nem tudom ezt tovább elviselni, kivagyok lelkileg. Eleve az is nagyon nehéz, hogy az ember a "magasból a mélybe zuhan", nem még hogy látom, hogy apukámat csak és kizárólag a saját érdekei vezénylik. A múltkor kikapcsolták a villanyt, apám csak este jött haza, hogy mégse legyen olyan sok ideig szar neki a sötétben, míg én itthon egyedül a sötétben halálra rémültem mindentől.. És mikor hazaért csak röhögött egyet, hogy mennyire vicces, hogy gyertyafénynél olvasok. Két napja pedig helyette álltam órákig a Digi-nél, hogy elintézzem a számlatartozásunkat.

Állást hiába keresek, suli mellett nincs olyan ahova menni tudnék, főleg itt ahol lakom.

Adnátok tanácsot, vagy valami?

Köszi előre is.


2012. jan. 18. 18:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Túl sokat kapsz a nyakadra! Hidd el, ha hagynád, hogy apukád belefulladjon a számlákba, lehet ám, a fejéhoz kapna... Gondolj bele, napi 1 doloz cigivel havonta közel 20 ezer forintot lehet spórolni!
2012. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
17 évesen azért már te is tehetsz valamit. Az én bátyám ennyi idősen kezdte kiépíteni a vállalkozásunkat, mert szegények voltunk. Édesanyám segítségével még a mai napig jól menő céget hoztak létre. Apukádat is megértem, kiépítette, sajnálja otthagyni. Viszont az eddigi jó életedet ő hozta létre. Talán ideje neked is csinálni valamit. A te korosztályodból rengetegen dolgoznak.
2012. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos szerintem sem tudja elfogadni a megváltozott helyzetet és nem hajlandó tudomásul venni, hogy egyáltalán nem vagy nem úgy megy a szekér mint korábban. Ilyenkor jó lenne egy afféle családi kupaktanács, ahol mindenki felsorakoztathat érveket-ellenérveket és amiben ott megállapodtok, ahhoz tartanotok kellene magatokat.

Én a helyedben megpróbálnék összehozni egy ilyen dzsemborit és felsorakoztatnám a tényeket, esetleg megoldáslehetőségeket kínálnék.

2012. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!