Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem akar velem összekölt...

Párom nem akar velem összeköltözni! Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Én már egy ideje össze szerettem volna vele költözni, de egyetemre jártam és azt mondta várjuk meg, amíg végzek és lesz munkám.

Végeztem, találtam munkát próbadiőm is letelt.

Felvetettem neki, hogy mit gondol az összeköltözésünkről.

Azt mondta ő egyenlőre még nem szeretné, korainak érzi és még nincs felkészülve rá.

Nagyon csalódott vagyok én már alig várom hogy vele éljek és főképp távol a szülőktől, saját életet élhessek. Ő idősebb nálam (29) mégis még mindig szüleivel él.

Azt mondta neki szüksége van egyedüllétre is és fél, ha együtt fogunk élni rátelepszem. Azt is mondta hogy szerinte a kapcsolatok túlnyomó többsége az összeköltözés után megy tönkre. (Ez lehet, hogy így van, nem tudom és igazából nem is érdekel. Ha tönkremegy egy kapcsolat akkor annak oka van és sztem jobb elöbb, mint később.)

Ugy érzem kezdek kiábrándulni belőle. Ugy érzem néha jobban szeret egyedül lenni, mint velem. Normálisan beszélgetni sem lehet vele, mert nem szeret beszélgetni.

Nem is ismerem igazán és ha belegondolok nincs is olyan ember, aki igazán ismeri.

Azt gondoltam összeköltözés legalább eldönti van-e jövőnk.

Szeretem ő is szeret. De ő sokkal jobban ismer engem, mint én őt.

És ha soha nem is akar összeköltözni velem? Ha csak az időmet pocsékolom?!?



2012. jan. 16. 00:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%

Hát ez eléggé úgy néz ki, hogy korábban mikor mondta, hogy várd meg az egyetem végét, meg a munkát, pusztán kifogás volt. Most megvan minden és tovább halogatja. Ülj le vele beszélni, kérdezd meg, hogy szeretne e veled közös jövőt?! Vagy egyáltalán mit tervez veled?! Ne húzza az idődet feleslegesen.. arról nem is beszélve, hogy 29 évesen már illene tudnia, hogy mit akar, főleg ha párkapcsolatról van szó.

Az meg, hogy egy kapcsolat az összeköltözés után tönkre megy? Egyszer ki kell próbálni..vagy ő hogy gondolta, ha veled marad? Összeházasodtok, de külön éltek? Szóval ez baromság. Csak húzza az időt.


Ülj le vele komolyan beszélni!

2012. jan. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos eléggé úgy tűnik, hogy le vagy ejtve, a többi csak kifogás.
2012. jan. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy az összeköltözés után megy tönkre sok kapcsolat, mert ott szembe kell nézni a problémákkal, nem lehet úgy elmenekülni, ahogy most teszi.

Gondold meg, mennyire vagy biztos benne. Érdemes még éveket várni arra, hogy talán összeköltöztök és esetleg akkor szakítotok hamar?

2012. jan. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Én is ugy gondoltam, hogy csak kifogásokat keres. És inkább mondja meg, ha nem szeretne velem összeköltözni, mert akkor semmi értelme továbbra is együtt maradnunk.

Azt hajtogatja csak, hogy szeret. Velem képzeli a jövőjét de ő még nem áll készen egy összeköltözésre. Adjak neki időt és ennyi.

Képtelenség vele normálisan megbeszélni...

2012. jan. 16. 00:30
 5/24 anonim ***** válasza:
98%

Egyedül se akar lenni, de veled se. Persze, hogy ígérget, mint jó politikus választási kampány alatt.


A tetteit nézd. Azok pedig ütik a szavait. Én otthagynám.

2012. jan. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Sokan írták, hogy hagyd ott. Gondolom már megpróbáltad ezt megbeszélni vele, és gondolom nem működött. Valóban, egy 30 éves férfinek készen kéne állnia az összeköltözésre, a saját élet elkezdésére, azzal, akit élete szerelmének talál.

Én megpróbálom azért egy másik szemszögből megközelíteni a dolgot. Ugyebár több lehetőség adott, az egyik, hogy már nem szeret, csak belekényelmesedett a kapcsolatba és ez így jó neki. Akkor szerintem is az lenne a legjobb, ha hagynátok egymást. De tegyük fel, hogy nem ilyen tutyimutyi az embered.

Ha az enyémből indulnék ki, tehát az én barátom mondaná nekem két év múlva, hogy nem akar összeköltözni, mert fél, hogy rátelepszem, akkor elgondolkodnék, hogy vajon az együttlétek során mennyire telepedtem rá. Miből gondolja ezt? Lehet, hogy a te hibád, de akár a szülei hibája is lehet. Rossz példa stb. Szerintem ezt jó lenne tisztázni, hogy mégis hogy kellene elképzelni az együtt élést (nem kell 24/7ben együtt lenni, mindenkinek meg van a kis magánszférája). Ő hogy képzeli a számára megfelelő együtt élést? Neked megfelel-e? Lehet-e kompromisszumokat kötni?

Ilyen konkrét kérdésekkel próbáld meg "bombázni" őt, hátha kibukik, hogy mégis mi a probléma.

Amennyiben mást nem tud mondani, csak hogy fél, én otthagynám. Féljen egyedül, ne pazarold az idődet egy ilyen "férfira", akinek tökéletes 29 évesen a szüleivel élni.

2012. jan. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%
Két év után, 29 évesen nem áll készen az összeköltözésre veled, hanem inkább a szüleivel él. A tények magukért beszélnek. :-(
2012. jan. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%

"Ugy érzem néha jobban szeret egyedül lenni, mint velem."


na pont ezért nem akar összeköltözni veled, sztem, mert rátelepednél...mindenkinek kell egy kis egyedüllét

22/L

2012. jan. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem érzem magam "tapadós" csajnak és nem is vagyok az..ugyanis akkor már rég nem lenne velem.Csakhogy számára az is sok, ha 2 teljes napot/éjszakát együtt töltünk. (Elöttem csak laza/felszines kapcsolatai voltak, félt a kötöttségektől, élte az életét, miattam "megváltozott" de azt mondja néha gyosn neki a tempóm.

Csak ugy érzem nekem nincs időm, ha nem passzolunk derüjön ki egy "felnőtt" boldog életet akarok, szülöktől távol.

Azt se gondolom, hogy már nem szeretne, rám unt volna mert akkor is már kidobott volna. Nem tulzottan lelkizős egyéniség, ha már nem szeretne lelkiismeretfurdalás nélkül megmondaná.

Félek attól, hogy sose lesz neki alkalmas. Vagy nem tudom hogy gondolta...

Egyébként már azt is mondtam neki hogy ő nem alkalmas párkapcsolatra sem, de ez ellen hevesen tiltakozik.

Elkeseredtem, nem tudom mi lesz így.

Tudom, hogy vele kellene megbeszélnem, de mindig leráz azzal, hogy hagyjuk már ezt a témát. Ha akarok költözzek egyedül, neki még idő kell.

2012. jan. 16. 02:13
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Régen rossz, ha már az elején így áll a dolgokhoz. már fenntartásai vannak...ez tényleg tutyimutyi ember..képzeld, milyen lenne, ha mégis hajlandó lenne összeköltözni...:(
2012. jan. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!