Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Ha az unokatesómnak segítek, mindenkinek kell.

Figyelt kérdés

Hétfőn javítok egy szigorlatot, és az unokatesóm is. Ő nagyon lusta, nem tanul, mindig a csodára vár. Ez nem is lenne baj, neki segítenék, de sorra jelentkeznek be az emberek, hogy ki hova ül (mögém, mellém, elém) és mindenképpen segítsek, mert tudják, hogy én tanulok. Az egyik lány csak azért jön el javítani, hogy rólam lenézze, egyébként megvan neki a 3-as.

Akik így bejelentkeznek, hogy rólam óhajtják lenézni, csak akkor szólnak hozzám kb. amikor kell nekik valami.

Szóval most vagy segítek mindenkinek (tehát kihasználnak), vagy senkinek sem és akkor az unokatesómnak sem.


2012. jan. 14. 08:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%

Nekem egyszer kérés nélkül segített egy nagyon kedves évfolyamtárs. Calculus, tök hülye voltam hozzá. Kint mászkáltam a folyosón, hogy nem megyek be, mert úgyse tudom.

Rábeszélt, hogy menjek be, segít.

Egymás mellé ültünk, egyszerűen egy pillanat alatt dolgoatot cseréltünk, kipipálgatta, megoldotta a feladataimat (külön csoport!!), majd visszacseréltük. Az enyémben direkt hagyott hibákat, hogy hihető legyen, hogy én írtam (tanárok tudták, milyen antitálentum vagyok).

2012. jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igen az egyik évfolyamtársam pont ilyen. Szegénynek nem csak ez a szigorlata nem sikerült, hanem a másik sem. Tegnap én írtam rá facebook-on, hogy megyek és ha szeretné, segítek neki, de nem tudom hogy oldom meg a többiek miatt.

Ő soha nem kér segítséget, így gondoltam neki tényleg szívesen segítek :)

2012. jan. 14. 10:03
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Mondd meg nekik, hogy te nem óhajtasz nekik segíteni, mivel furcsa módon akkor találnak meg, amikor kell valami. Nyugodtan közöld velük, hogy nem vagy te valami tárgy, amire ha szükségük van előveszik, ha nincs, akkor meg visszadobják a fiók mélyére...
2012. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Annak segítesz akinek akarsz, én a helyedben eltakarnám amit írok és csak annak segítenék akinek tényleg akarok.

A lánynak aki a te szorgalmadnak köszönhetően akar javítani egyértelműen nem.

Nálunk is vannak ilyen jó szándékú és szorgalmas emberek, mint te akit kihasználnak és soha nem értem miért hagyják magukat. Ismerek olyat aki odaadja ezeknek a a jegyzetét aztán mikor nincs ott akkor kiröhögik a háta mögött... én ilyen embereknek nem segítenék.

2012. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már én sem fogok. Velük úgy sem lesz több órám. Vagy legutolsó sorba ülök vagy legelőre, mert oda senki nem akar ülni.
2012. jan. 14. 15:54
 16/16 anonim ***** válasza:

1vagyok

Na mi lett,és a tied hogy sikerült???

2012. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!