Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szakítás után...

Mit tegyek, ha szakítás után a partner bejelenti, hogy terhes és megtartja a babát, akaratom ellenére?

Figyelt kérdés
Egy egy hónapos kapcsolat végén szakítottam a barátnömmel, aki a szakítás után 5 héttel jelentkezett, hogy terhes és a babát megtartja és egyedül felneveli! Én nem szeretném, ha ez megtörténne, de azóta nem elérhetö és nem hajlandó kommunikálni velem! Mit tehetek, illetve dönthet-e egyedül a baba sorsáról?
2012. jan. 9. 14:46
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
82%

Én azért elgondolkoznék valóban enyém-e a gyerek.

Szeretik itt harsogni a megszakítás nem védekezés szöveget, de ettől még ennek olyan szinten minimális volt az esélye, főleg meglévő vérzés mellett, hogy elég hihetetlen, hogy tiéd a gyerek.

Egy átlag nő, sőt, rohadt sok nő, pár kivételtől eltekintve a két menstruáció között eltelt idő felénél termékeny. Ha te még megszakítást sem alkalmaztál volna, ennek az esélye akkor is csekély. Ha pontosan a peteérés napján van együtt két ember, védekezés nélkül, akkor van 20% esély a gyerek megfoganására.

Szóval én nem azt mondom, hogy lehetetlen, mert tényleg nem lehetetlen, de járj nyitott szemmel, mert ha ezekkel nem vagy tisztában elég könnyen átrázhat.

2012. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál semmit a nőről....lehetséges, hogy ő nem is akar téged sem a pénzedet sem, hanem gyereket akart, mivel könnyen lehet hogy 30 év feletti ez a nő...


Igazából nem derült ki, hogy téged most mi zavar?

Hogy terhes lett, és nem akarod a gyereket?

Vagy h terhes lett és akarsz a gyerekért felelősséget vállalni?


Mivel nem jelentkezik, szerintem egyedül akarja felnevelni.

Amúgy ő hány éves?

2012. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Még egyszer mindenkinek köszönöm a tanácsokat és a hozzászólásokat. Sajnos nagyon kevés érdemi segítség érkezett. 1.:Igen, az érintett "hölgy" 30 feletti. 2.:Mint olvasható, az utolsó együttlétünk a menstruáció utolsó napjára esett, tehát volt menstruáció, ergo, nem elötte esett teherbe. Ennyit a megszakításos dologról.

3.:Ha Önök szerint, a babának jobb egyedül felnöni,- nem igazán rendezett körülmények között - apa és teljes családi háttér nélkül, akkor azt hiszem, nem az én értékrendemmel van a probléma !

4.: Nem zárkóznék el a gyermekvállalástól - már van egy 14 éves fiam az elözö házasságomból, akivel napi szinten tartom a kapcsolatot ! -, de nem a nevezett személlyel, ezért is lett vége a kapcsolatunknak.

2012. jan. 10. 09:42
 34/38 anonim ***** válasza:
78%
Gyerekkoromban azt hittem, hogy a gonosz mostoha csak kitalált mese-személyiség. Ma már tudom, hogy nem az.
2012. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező az egész kérdésedet vonná kétségbe az, ha esetleg nem te lennél az apja a születendő gyermeknek.

Egyébként biztosan terhes? Láttál róla igazolást, akármit?

A mondás egy dolog, először bizonyosodj meg, szerintem bőven ráérsz utána aggódni.

Azt írod nem tudod elérni. Gondolom azért a munkahelyén, vagy akárhol csak elérhető. A gyereked egyébként sem tilthatja el tőled.

2012. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy DNS-tesztre nem kötelezhető az ember ilyen ügyben.

Ne írj alá semmit! Egy ismerősömet azzal "fogták meg", hogy amikor bement a kórházba a szintén szakítás után bevallott gyereket megnézni, az orra alá dugtak egy papírt, hogy csak akkor láthatja, ha aláírja. Persze nem olvasta át, de azzal vállalta az apaságot, most fizethet.

2012. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Na mi lett? Terhes volt a buxi?
2012. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom, akkor megszületett már a baba.
2012. okt. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!