Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szakítás után...

Mit tegyek, ha szakítás után a partner bejelenti, hogy terhes és megtartja a babát, akaratom ellenére?

Figyelt kérdés
Egy egy hónapos kapcsolat végén szakítottam a barátnömmel, aki a szakítás után 5 héttel jelentkezett, hogy terhes és a babát megtartja és egyedül felneveli! Én nem szeretném, ha ez megtörténne, de azóta nem elérhetö és nem hajlandó kommunikálni velem! Mit tehetek, illetve dönthet-e egyedül a baba sorsáról?
2012. jan. 9. 14:46
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
87%

Akkor tisztázzuk a sok jogtudósnak:

Amennyiben a nő azt állítja, hogy védekezik fogamzásgátlóval DE a per során bizonyítani lehet, hogy nem is szedett tablettát (soha csak azt állította), nem rendszeresen szedte hanyagságból az apát nem lehet kötelezni gyermektartás fizetésére.

Ezek bizonyítható kérdések. És a bíróság el is fogadja ha bizonyítottnak látja.

Nem minden esetben lehet bizonyítani, de elég sokban lehetne.

És részemről lezártnak tekintem a kérdést, mert mint kiderült a kérdezőnél nem ez az eset áll fenn.

(Istenem....)

2012. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
43%
De hogy bizonyítod be, hogy a nő azt hazudta, hogy gyógyszert szed? Gondolom, senki nem vette diktafonnal. Utólag bárki simán mondhatja, hogy nem is beszéltek a védekezésről.
2012. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%

Ez az én hibám, hogy nem bírom megállni.

PÉLDÁUL (megtörtént)

A hiperpigmentált 18 éves későbbi anya a fél falut és kocsmát telekürtölte, hogy hogy meg fogja ma este szívatni a Lakatos Rómeót. Egyszerű volt bizonyítani....

2012. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz semmit, egy nő nem kötelezhető abortuszra.


Azért engem érdekelne, én vagyok-e az apa. Lehet akár 3 hónapos terhes is...apaság megállapítása iránti pert te is kezdeményezhetsz.


Csak kíváncsiságból: ha a tiéd lenne, vállalnád? A gyerek a gond, vagy hogy ne ezzel a nővel legyen közös?

Volt osztálytársamat így verte át egy nő, csak gyereket akart, aztán dobta, szintén egyedül akarta nevelni. Pechjére apukát érdekli a gyerek, azóta harc van.

2012. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
92%
Az is lehet, hogy nem terhes és csak jól fel akart idegelni.
2012. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
73%
Igazából én is gondoltam arra, hogy (mivel csak egy hónapig tartott, tehát ha balekot keresett jól csinálta) már terhesen jött össze veled, csak pl fingja sincs ki az apja. De kéne valaki aki fizet tartást.
2012. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
83%
Ha te 35 évesen a megszakítást védekezének tartod akkor meg is érdemled ezt a szítuációt.
2012. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
56%

"Én elsösorban a baba érdekeit nézem, mivel nem szeretném, ha egy felelötlen ember, felelötlen döntése miatt kellene megszületnie !!!"


Ez aztán a felelős álláspont! A baba saját érdeke, hogy inkább legyen öngyilkos, mint hogy megszülessen.

2012. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
82%
Ha jól olvasom, te szakítottál. Mi van akkor, ha a csaj berágot és csak meg akar szivatni? Nem furcsa, hogy bejelenti, hogy terhes, aztán eltűnik. Tuti nem is terhes, csak blöffölt. Aztán figyeld meg, ha hónapok múlva esetleg összefuttok és se nagy pocak, se baba, akkor majd előadja a hattyúk halálát, hogy jajj ő elvetélt és milyen borzasztó volt. Biztos a stressz miatt, hogy kidobtad. Ennek is te vagy az oka :DDDDDD
2012. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Mondj le gyerekről, mást nem tehetsz sajnos.
2012. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!