Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szakítás után...

Mit tegyek, ha szakítás után a partner bejelenti, hogy terhes és megtartja a babát, akaratom ellenére?

Figyelt kérdés
Egy egy hónapos kapcsolat végén szakítottam a barátnömmel, aki a szakítás után 5 héttel jelentkezett, hogy terhes és a babát megtartja és egyedül felneveli! Én nem szeretném, ha ez megtörténne, de azóta nem elérhetö és nem hajlandó kommunikálni velem! Mit tehetek, illetve dönthet-e egyedül a baba sorsáról?
2012. jan. 9. 14:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
65%

Nem jártál volna így, ha csak szo.patod!!

Így viszont, ő szo.pat téged!!!

2012. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
72%

ma 15:06

Persze, hogy nem mindig a férfi a hibás. Viszont egy férfinak megvan a lehetősége, hogy megóvja magát az ilyen meglepiktől.

2012. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
92%
egy hónapos kapcsolatból nem is biztos, hogy te vagy az apa.
2012. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Védekezés formájára vagyok kíváncsi.

Ha óvszer volt b@hatod, ha azt állította fogamzásgátlót szed, de átvert, van esélyed. Erre van egy jogesetem, de nem keresgélem, ha nem ez a szitu.

Ügyvéd

2012. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
57%
Jajj, utolsó! Tök mindegy, hogy szedte-e vagy sem, vagy csak mondta, hogy szedi, az nem oszt, nem szoroz. Ha valaki fogamzásgátló mellett esik teherbe, akkor az nem követelhet tartásdíjat? Persze, majd ügyvéd bebizonyítja, mit csinált a nő 1 évvel azelőtt, nem?
2012. jan. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
89%

Kedves utolsó, tévedsz.

Ha a nő azt állítja, hogy fogamzásgátló tablettával védekezik, és a férfi teherbe ejti, a per során (apaság megállapítása iránti per) állíthatja, hogy úgy járt el az alperes (apa), ahogy az az adott helyzetben általában elvárható. Illetve azt is, hogy a felperes (anya) rosszhiszeműsége miatt került méltatlan helyzetbe.

A fentiek bizonyításával nyertek már pert Magyarországon.

ÉS ha nem értesz hozzá... ne okoskodj...

2012. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos illetve kevésbé hasznos tanácsokat ill. hozzászólásokat ! Igen, óvszerrel ill. megszakított aktussal védekeztünk, azonban az utolsó együttlétünkkor épp a menstruáció utolsó napján voltunk, így úgy gondoltuk (közösen), hogy minimális a teherbeesés kockázata !!! 35 éves felnött ember vagyok, nem holmi kamasz, aki nem tudja mit csinál. Én elsösorban a baba érdekeit nézem, mivel nem szeretném, ha egy felelötlen ember, felelötlen döntése miatt kellene megszületnie !!! Elszomorít amit itt olvasok, sajnos nem véletlenül lett vége a kapcsolatnak, és nem véletlenül nem szeretnék az illetö hölggyel közös gyermeket !
2012. jan. 9. 15:58
 18/38 anonim ***** válasza:
77%
Már megbocsáss, de még egy kamasz is tudja, hogy a megszakítás nem védekezés, valamennyivel biztosan csökkenti a teherbeesés esélyét, de nem ezzel nem lehet helyettesíteni a védekezést.
2012. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
55%
15-51! És ha szedi a gyógyszert, és egy hasmenős vírus miatt nem hatásos az aznapi, akkor nem kap gyerektartást? És ki bizonyítja? Az apasági perben ki nyomozza ki, mi hogy történt? Az igazat csak a nő tudja.
2012. jan. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
77%

De az még pluszban mekkora görénység (már elnézést a görényektől) hogy egyszer felbukkan hogy közölje terhes és megtartja a babát aztán eltűnik és sehol nem lehet elérni... Szóval direkt csak azért közölte a pasival az "örömhírt" hogy belerúgjon egy jó nagyot? És az ilyen nevezi magát nőnek?

És én megfogadom amit az egyik válaszoló írt: óvszer minden körülmények között, még akkor is ha szed a csaj tablettát.

2012. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!