Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyamügy vagy birosag? Kisfiam...

Gyamügy vagy birosag? Kisfiam elment az apjaval, meg a mostani baratnöjevel nyaralni egy hetre.

Figyelt kérdés
vissza kaptam a gyereket,bezarkozott,nem beszelt.este kiderült hogy ö a lanyokkal aludt es a hateves kislany estenkent levette a fiam bugyijat es a kukijaval jatszott.a fiam 4 eves.lathatasi joga van az apanak,amit meg akarok valtoztatni.föleg ezek utan.ez szekszualis zaklatasnak minösül?hova menjek elöszörgyamugyre,vagy egyböl ügyved es birosag?
2009. máj. 24. 10:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Te jó ég.Szerintem először is beszélj az exeddel és a párjával.Hogy fordulhatott el elő,hogy nem vették észre?

Ha a kisfiadon úgy látod mélyen érintette a dolog vidd pszichológushoz(persze az apja és új nője költségén).

Ő azt is meg fogja neked mondani,hogy milyen jogi lépéseket tudsz tenni.Megmondom őszintén én sem engedném többet hozzájuk a gyerekemet,de ezt nem tudom,hogy tudnád az apát ettől a jogától megfosztani.Beszéld meg vele,hogy látogassa nálatok a fiát,legalábbis most egy jó darabig.

2009. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

A családunkban volt hasonló eset.Sem a gyámügy,sem a rendőrség nem tett semmit,mert nem biztos.hogy megtörtént.

A gyermekorvos javaslatára kerestek egy Igazságügy pszihiátert ( általában megye székhelyeken van ).Ő elbeszélgetett a gyerekkel,kb.egy órahosszát.Megállapította,hogy a gyerekkel megtörtént,amit mond.A tőle kapott szakvéleménnyel mentek el a rendőrségre,és megindult az eljárás.Ott az apa volt a bűnös,azonnal letartóztatták,börtön,és örökre eltiltás az apától.

Utólag derült ki,hogy az Igazságügyi szakértő hivatalból tett feljelentést.Az ügyvéd szerint,ha az anyuka nem tett volna feljelentést a szakvélemény birtokában,őt is felelősségre vonhatták volna.

Szerintem már csak azért is vizsgáltasd meg a gyereket,hogy valóban átélte-e a dolgot,és tudd,hogyan viselkedj a gyerekeddel.Sajnállak benneteket.

2009. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%
ájájájáj azt hiszem itt a válaszolók nagyon félreértik a dolgot, itt nem arról van szó, hogy az apa zaklatta a fiut, hanem egy 6 éves kislány. Így az ügynek az ég világon semmilyen jogi vonzata nincs és nem is lehet.
2009. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, de én nem tudom elképzelni, hogy emiatt lenne befordulva. Egy 4 éves gyerek még nem szexuális zaklatásként fogná fel azt, ha egy 6 éves a kukijával játszana. Mivel nem az, mert a 6 éves sem tudja, hogy mit csinál.
2009. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

10,35-ös.

Én nem értettem félre semmit.

Akkor sem engedném a gyerekemet még egyszer ennek kitenni,NEM ENGEDNÉM EL AZ APJÁVAL!!!!!!

Jöjjön apuka ezután látogatni ha így tud vigyázni a gyerekére.

És igen,sajnos valóban az a valószínű,hogy semmilyen jogi vonzata nem lesz a dolognak.Persze nem a hatévest kellene elővenni,hanem az anyját,mert oka van ha így viselkedik.

Az apánál pedig úgy tűnik nincs biztonságban a gyerek,nem tud rá megfelelően vigyázni.


1 voltam.

2009. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%
Nem akarlak elkeseríteni, de hat éves kor körül a szexuális(és nem szekszuális) érdeklődés teljesen normális a kicsik között.Azért nem tilthatod el a gyereket az apjától, mert egy kislány megnézte a fütyijét.
2009. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Én arra lennék kíváncsi,hogy ezek a 6 év körüli lányok mit láthatnak,hogy egyáltalán eszükbe jut fogdosni a kisfiút. Leülnék az apával,megbeszélném a történteket,mert lehet,hogy nem is tud róla.A lányok nem az ő gyerekei, de ezek szerint már láthattak "dolgokat".Lehet,hogy a kisfiú elfelejti azt, ami történt,mert szerintem az ovodában is csinálnak ilyen dolgokat a gyerekek.
2009. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Semmi különöset nem látnak.EZ NORMÁLIS DOLOG.Ennyi idős korban nézegetik a különbséget a kisfiúk és kislányok egymás között, hogy nekik másmilyen a pisilőjük.Ennyi és nem több.
2009. máj. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, valami mást mondok, nem a választ és nem is nagy dolog, de fogadd meg kérlek!

Ne mondd a fiadra, hogy bugyija van, hanem kisgatyája.

Ez neked lényegtelen, de egy fiúnak nagyon fontos. Különösen ha később visszagondol.

A barátnőm 40 éves, amúgy normális, de máig nem tudta megbocsájtani az apjának, hogy nekik nem bugyijuk volt a lányoknak, hanem gatyójuk. És nem lehetettt kicsi bikinijük.(apjuk fiút várt)

Neked ez semmi, de egy kisfiúnak ebben a korban pont, nagyon fontos, hogy el tudja választani magát, hogy ő kisfiú, gatyója van. Bugyijuk a kislányoknak van.


Ne ijeszd meg a gyereket azzal, hogy erre ijedten reagálsz. Mondd meg neki, hogy máskor szóljon rá a kislányra, ha nem hallgat, mondja meg az apjának.

Ha egy másik kisfiú az apjával is él egy családban, vagy más férfiakkal, s azok meghallják ezt a történetet, nevetnek, vállba veregetik a gyereket, és elismarően nyilatkoznak: "Korán kezdi a fiú, máris ragadnak rá a nők" és egy tréfával elütik. Nem kislányt nevelsz. Beszélje ezt meg az apjával.

Nem tört csontja, magyarázd el neki, hogy a kisfiúk ilyenek, a lányok olyanok, és majd az asszonnyal játsszon ilyeneket! Ez jó alkalom megbeszélni a házaséletet. Már az ő szintjén.

Feljelenteni nem kell, beszéld meg az apjával!

Egy 6 éves kislányt még megszidni se lehet ilyenért.

A bezárkózás mástól is lehet, van ilyen akklimatizáció, zsilipezés, mikor hazajönnek a nyaralásból. Egy-két nap míg visszaszokik.

Ilyen kicsi gyereknél az is okozhatja a szótlanságot(inkább) hogy számára sok volt egy hét nélküled. Még talán nem voltatok ennyi ideig távol.

Beszéld meg vele derűsen viccesen a történteket, ne csinálj ügyet belőle. (nehogy valami szexuális gátlást okozz, pont most van a nemi identitás megerősítésének idejében.)De azért említsd meg a papának, tudjon róla.

A kisleányért is.

Olvass egy-két gyerekpszichológiai könyvet, a korra jellemző fejlődésről, hogy segíteni tudd! Nem vagy könnyű helyzetben, nőként, eg ykisfiút férfivá nevelni. Örülj hogy jó a kapcsolat az apja családjával, fontos a fiúknak, hogy az apjuk mintáját láthassák.

(A gyámügyön kinevetnének.Játszottak a gyerekek)

2009. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Probaltam beszelni az apaval.azt allitja csak en talaltam ki ezt az egeszet.es ö nem hiszi el
2009. máj. 24. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!