Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne eladni a (fél)...

Hogyan lehetne eladni a (fél) házat?

Figyelt kérdés
Édesapám több,mint egy éve meghalt.A nővéremmel közösen örököltünk egy házat és egy félhektár földet.El szeretném adni az én részeimet,úgyanis nincs rá szükségünk.Viszont a nővérem nem hajlandó.Először a földet szerettem volna eladni,viszont a nővérem megzsarolt,h ő akkor a ház részét nem adja el.Probáltam beszélni,hogy akkor a házat adjuk el.Először ő inkább felújítattná.Viszont se neki,se nekem nincs biztos anyagi helyzetünk.Nekem minnél hamarabb szükségem lenne az örökség értékére.Ilyenkor mi a teendő??
2011. dec. 29. 16:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért nerm adjátok bérbe vagy a földet, vagy a házat, vagy akár mindkettőt? Ez biztos havi jövedelem lenne nektek és megmaradnátok tulajnak is.
2011. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bíróság: közös vagyon megszüntetése.
2011. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
bíróságon lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését, a te fél házadat viszont nyugodtan eladhatod, ha találsz rá vevőt
2011. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Sajnos mi egy faluban élünk,ezért nem lenne rá bérlő.


Ez pontosan mit jelent?Sajnos nem voltam ilyen szituációban,így nem tudom.Kérem fejtse ki pontosabban,hogy mire tetszett gondolni.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. dec. 29. 16:19
 5/16 anonim ***** válasza:
Fél házat eladni nem lehet. Még egészet se nagyon. Valamelyikőtöknek ki kellene fizetnie a másikat és akkor már szóba jöhetne az eladás.
2011. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy sokan akarnának fél házat vásárolni.
2011. dec. 29. 16:20
 7/16 LadyLee ***** válasza:

A közös tulajdon esetén nem a ház egyik fele a tiéd a máésik meg a tesódé...


Pert kell indítani a közös tulajdon megszüntetése iránt - ha békésen nem tudjátok elintézni a tesóddal.

2011. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Add el a részed a tesódnak. Ha felújítani van pénze, akko megvenni is meg tudja, ha akarja, nem?
2011. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
a 1/2-es tulajdonjog is értékesíthető ...de a tulajdonostársaknak elővásárlási joga van, illetve egy 1/2-es tulajdonjog piaci értéke kb a béka segge alatt van
2011. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hiába beszélek vele,nem akarja eladni. Ha tovább így folytatja,akkor bíroság lesz a vége.
2011. dec. 30. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!