Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Én ezt már nem...

Mit tegyek? Én ezt már nem bírom tovább

Figyelt kérdés

Tudom, hogy amit ide leírok az úgy fog tűnni mint egy kamasz nyávogása, de ez annál sokkal több, és kétségbe vagyok esve.

16 éves lány vagyok. Mint minden lány, testileg már elég fejlett vagyok, és lelkileg is kezdek azzá válni.

Szüleim elváltak. Bár egy házban élnek, mégis apához "tartozunk" én és a testvéreim. Ő lát el minket, mindent Ő vesz nekünk.

Sajnos én alapból nem merek egyedül boltba menni, se jegyet venni, se semmi, mert a sírhatnék jön rám. Ugye ahogy fejlődött a testem, melltartót és ezeket kellett volna venni. Apának nem mertem szólni, egyedül meg nem mertem boltba menni. De végül apával kellett elmennem....betétet is mindig Ő vesz, mert egyedül NEM megy, sírnom kell ha boltba kell egyedül mennem, és az ilyen témák cikisek nekem. Mikor barátom lett azt is anyu mondta el neki, mert én nem merek ilyenekről beszélni.

És a probléma a következő: borotva, és egyéb ilyen dolgok is kellenek nekem, és nem merek neki szólni, egyedül meg nem tudok venni. Ez az érzés megőrjít. Nem tudok ellene mit tenni, nem az akaraterőmön múlik, mert olyan rossz érzésem lesz.

A másik baj, hogy a SZilvesztert a barátomnál szeretném tölteni. Apának nem merek erről beszélni, ezért anyut kértem meg, de apa azt akarja hogy ne közvetítőket küldjek hanem személyesen mondjam meg. Erre elöntött a sírás.

Tudom, hogy ez kamaszhisztinek tűnik, de ez annál sokkal összetettebb, nem tudom hogyan segítsek magamon.

Jártam pszichológushoz, nem segített. Régebben vagdostam magamat, folyton letört vagyok, romlott a koncentrálóépességem. Sokszor oylan érzésem volt, hogy enm akarok élni, és sajna egyszer már elhatároztam magamat, de tetlegességig nem fajult.

Nem tudom mit csináljak, előjött megint az a nagyon rossz érzés, hogy bármit csak eről ne kelljen beszélnem apuval, és hogy egyedül vagyok és segítség!

Boocsánat, hogy hosszú lett, de muszáj volt kiírnom magamból mert nagyon rossz érzésem van már megint.


2011. dec. 27. 20:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igazad van:/ De ha 16 évesen elkezdek gyógyszert szedni, akkor mi lesz? Édesanyukám depressziós, úgy néz ki egész életében gyógyszereket fog szedni rá.

Én gyógyszerek nélkül szeretném megoldani, csak nins elég akaraterőm.

De köszönöm a válaszokat, legalább már tudom, hogy ez nagy eséllyel pánikbetegség.

2011. dec. 28. 10:19
 12/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Én is pánikbeteg voltam. Vagyis még most is az vagyok, mert ebből nem igazán lehet kigyógyulni, de nagyon jól kordában lehet tartani.

Pl. nekem nagy tömegben, hangzavarban jött rám. Ha mondjuk sok vendég van, és mindenki egyszerre beszél, akkor elkezdtem remegni, légszomjam lett, sírhatnékom lett, és az ájulás környékezett.

Ha esetleg te is ezeket tapasztalod, akkor írj priviben. Nem kell gyógyszer, vannak nagyon jó gyakorlatok, amikkel sokkal jobban leszel.

2011. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

nagyon nem szerencsés, hogy anyukád példáját látod.

lehet,nem is lenne semmi bajod, csak az ő magatartását másolod.


Nincs a közeledben más nőrokon, aki a szárnyai alá venne?

Van tanárod, akivel bizalmasan meg tudod beszélni a dolgaidat?


nem javaslom, hogy szilveszterkor elmenj a fiúhoz, nehogy rosszul járj.

2011. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!