Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? Nem bírom...

Mit csináljak? Nem bírom tovább = (

Figyelt kérdés
Bántanak az iskolában. Ma is azzal fenyegettek meg hogy felgyújtják a hajam =( A tanár és a szüleim is leszarják. Folyton eljövök mert már nem bírom vagy épp nem megyek iskolába hanem a dokihoz. Mindig azt mondja anyám jójó na de akkor is menyél iskolába. Úgy küldenek hogy egyáltalán nem tudják mi folyik bent. Mondtam anyámnak hogy átszeretnék menni egy másik iskolába de mintha meg se hallotta. Leginkább a kisebbség bánt. Mit csináljanak? Kérlek csak olyanok írjanak akik megértenek aki nem olyan hogy tökre nem érdekli csak mennyek és persze ezt úgy mondja hogy nem tudja hogy mi folyik az iskolába.
2010. nov. 10. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazgató, gyermekvédelem, iskolaorvos/pszichológus, háziorvos, bármilyen felnőtt, akiben megbízol (pl családtag, rokon, barát szülője, tanár)

Amúgy meg azt mondtad, hogy anyukádat simán nem érdekli, akkor hogy-hogy nem tudja, mi folyik az iskolában? Mondd el neki az egészet szegről-végre, hogy tisztán lásson. Hidd el, nem fog tétlenül ülni a fenekén.

2010. nov. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is ültesd le édesanyád, és kerek perec mond el mi van. Ne késlekedj! Ha továbbra sem érdekli, keresd fel az igazgatót, esetleg a gyermekvédelmist. sok siker, és írd meg mi van!
2010. nov. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Onnan tudja hogy a páromnak elszoktam mesélni mi történik bent ő meg elmondja anyámnak...

A párom azt mondja hogy inkább ne mennyek be holnap de tudjuk hogy akkor anyám itt fog hisztizni és az lesz belőle hogy mégis be kell mennem

2010. nov. 10. 01:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Párod? Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy?
2010. nov. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
16
2010. nov. 10. 01:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én teljes mértékben megértelek, én általános iskolába éltem át ugyan ezt szinte, mindig engem cseszegettek. Aztán elkerültem középiskolába, vettem egy 180 fokos fordulatot, a kis visszahúzódóból egy nagy lázadó lett :D Egyből nem próbáltak semmi olyat, mert hangot adtam, hogy nem jó kezdeni velem (pedig senkihez nem mertem volna hozzányúlni se, csak a külsőmmel olyan benyomást keltettem, hogy jobb, ha nem. :D) Most fél év múlva fogok diplomázni, szociálpedagógusként, és én erről elég bőven tanultam, mert iskolában akarok elhelyezkedni.

Tehát a megoldás, ha van gyermekvédelmi az iskolában, vagy védőnő, hozzá bizalommal fordulhatsz, mert egy felnőtt mégis jobban hat a pedagógusra, mint egy gyerek. Mivel szerintem a tanárod nincs tisztában azzal, hogy kiskorú veszélyeztetettsége áll fent. A gondozó felvilágosítja, hogy a tanári kötelezettségébe beletartozik a nevelés is.

A kiskorú veszélyeztetése akkor valósulhat meg, ha a fenti kötelezettségeit súlyosan megszegi, és ezzel a Te testi, értelmi vagy erkölcsi fejlődésed veszélyezteti is.


MINDENKÉPPEN JELEZD A GYERMEKVÉDELMISNÉL, VÉDŐNŐNÉL, IGAZGATÓNÁL!


Meg egy picit még viseld el, mert ha szembeszállsz a kisebbséggel, te szívod meg... :S

2010. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És amúgy van valami ok, hogy pont te? Nem szóltál be év elején vagy valami?
2010. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem szóltam be miért szóltam volna be? Egész nap csak ülök a padomba néma csendbe.
2010. nov. 10. 16:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor lehet ezért. mert látják, hogy veled meg lehet csinálni, úgyse szólsz senkinek. NE HAGYD MAGAD! irány a gyermekvédelem, igazgató stb.
2010. nov. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
melyik suliba jársz?
2010. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!