Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Én ezt már nem...

Mit tegyek? Én ezt már nem bírom tovább

Figyelt kérdés

Tudom, hogy amit ide leírok az úgy fog tűnni mint egy kamasz nyávogása, de ez annál sokkal több, és kétségbe vagyok esve.

16 éves lány vagyok. Mint minden lány, testileg már elég fejlett vagyok, és lelkileg is kezdek azzá válni.

Szüleim elváltak. Bár egy házban élnek, mégis apához "tartozunk" én és a testvéreim. Ő lát el minket, mindent Ő vesz nekünk.

Sajnos én alapból nem merek egyedül boltba menni, se jegyet venni, se semmi, mert a sírhatnék jön rám. Ugye ahogy fejlődött a testem, melltartót és ezeket kellett volna venni. Apának nem mertem szólni, egyedül meg nem mertem boltba menni. De végül apával kellett elmennem....betétet is mindig Ő vesz, mert egyedül NEM megy, sírnom kell ha boltba kell egyedül mennem, és az ilyen témák cikisek nekem. Mikor barátom lett azt is anyu mondta el neki, mert én nem merek ilyenekről beszélni.

És a probléma a következő: borotva, és egyéb ilyen dolgok is kellenek nekem, és nem merek neki szólni, egyedül meg nem tudok venni. Ez az érzés megőrjít. Nem tudok ellene mit tenni, nem az akaraterőmön múlik, mert olyan rossz érzésem lesz.

A másik baj, hogy a SZilvesztert a barátomnál szeretném tölteni. Apának nem merek erről beszélni, ezért anyut kértem meg, de apa azt akarja hogy ne közvetítőket küldjek hanem személyesen mondjam meg. Erre elöntött a sírás.

Tudom, hogy ez kamaszhisztinek tűnik, de ez annál sokkal összetettebb, nem tudom hogyan segítsek magamon.

Jártam pszichológushoz, nem segített. Régebben vagdostam magamat, folyton letört vagyok, romlott a koncentrálóépességem. Sokszor oylan érzésem volt, hogy enm akarok élni, és sajna egyszer már elhatároztam magamat, de tetlegességig nem fajult.

Nem tudom mit csináljak, előjött megint az a nagyon rossz érzés, hogy bármit csak eről ne kelljen beszélnem apuval, és hogy egyedül vagyok és segítség!

Boocsánat, hogy hosszú lett, de muszáj volt kiírnom magamból mert nagyon rossz érzésem van már megint.


2011. dec. 27. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsim, pánikbeteg vagy!

Ezzel tényleg szakemberhez kell menni.

Valószínűleg a nőiességedet szégyelled apud előtt, és ettől vannak komplexusaid.

2011. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

pasizni ,szexelni nagylány vagy,bemenni egy boltba venni 2 zsemlét már nem


gratulálok

én is felvágnám az ereimet

2011. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A szakember semmit nem segített.:(

Nem feküdtünk le egyszer sem a barátommal, és nem is tervezem egy ideig.:) Átmennék hozzá, de nem aludnék ott,illetve nem feküdnék le vele.:)

Az orvosom amíg jártam hozzá, azt mondta, hogy szerinte is egy barát rengeteget segítene rajtam(több ellki bajom is volt)

2011. dec. 27. 20:46
 4/13 anonim ***** válasza:

mesélj a barátodról? ő hány éves?

hogy álltok egymással? biztonságban leszel nála ?

2011. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

van pénzed, amiből vehetnél betétet?

milyen boltok vannak nálatok? önkiszolgáló,vagy az eladótól kell kérni?

2011. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát egy lánynak igencsak nehéz egyedül apa mellett felnőni.(Tudom, nem csak mellette élsz, de hadd fogalmazzak így.)

Anno amikor nekem megjött én is anyunak mondtam el, aztán apu is úgy tudta meg, hogy anyutól megkérdezte.Anyu elmondta neki, és mikor megtudtam, anyura jó mérges voltam...

Milyen érzés fog el, amikor boltba kellene menned?Álltál már az ajtaja előtt?Próbálj elmenni valamelyik szülőddel vásárolni.

Vagy, ha egyedül mész "mókaként" fogd fel az egészet..bemész, veszel magadnak szükséges holmikat, meg meglepheted saját magad csokival stb..Lehet hülye ötlet, nem tudom, bocsi.

2011. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

A barátomról: egy évvel fiatalabb mint én. Eddig szájrapuszi volt, a csókot próbálja de nekem elég nehezen megy. Plusz a fenekemet fogta meg, ennyi. A szülei otthon lesznek.:)

Igazából ha boltba megyek olyan sírhatnékom lesz. Ha mással semmi baj, de egyedül olyan "nem érzem magamat biztonságban", valaki segítsen érzés. Van pénzem, amiből megtudnék egyes dolgokat venni, de nem tudok egyedül. Ezek a boltok általában olyanok, hogy önkiszolgálóak, de rajtam az se segít, ez nem lustaság hanem nagyonr ossz és senki se érti:(

Utolsó válaszoló, köszönöm a tippet:)

2011. dec. 27. 21:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nagyon meg tudom érteni a problémádat, és segíteni is segítenék, ha tudnák. Magam is voltam hasonló helyzetben, de szerencsére kigyógyultam belőle. Biztos, te is ki fogsz, ha megkéred anyukádat, hogy segítsen. Kísérjen el, és várjon meg odakint. vagy menjen be veled, és ott hagyjon magadra, csak öt percre. Aztán ezt az időt kellene növelni. Ha történik valami, itt írd ki magadból. És ne törődjél a tuskó beszólásokkal. Iratkozz fel a www.bura.hu ra. Ott sorstársakkal levelezhetsz. Gyógyulj meg

2011. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató vlaszodat!!:). AZ a baj, hogy ha egyedül is hagy eleve rossz érzés fog el. Neked mennyi időbe tellett kigyógyulni?:)
2011. dec. 27. 22:25
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is pánikbetegség. De erre tudnak gyógyszert adni. Ez egyáltalán nem normális dolog. Majd ha a gyerekednek, vagy a férjednek kell kaját venned akkor is sírni fogsz?
2011. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!