Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholizmussal mit lehet...

Alkoholizmussal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Apum 8-10 éve alkoholista, volt már gyógyszeres kezelésen, de feladta. Anyum el fog válni tőle, ha nem hagyja abba. Valami javaslatotok van? már tiszta depressziós vagyok emiatt

Felfogtam, hogy kb 6 éves koromig volt normális családom, ugyanis utána kezdődtek a dolgok.

az elválás nekem kb olyan, hogy...borzalmas. elfekvőt nem akar. valami más? (antidepresszáns gyógyszerek meg ilyenek nem hatnak...)


2011. dec. 20. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is apukádnak KELL akarni kilábalni, nélküle semmi nem fog menni. (Elfekvőn mit értesz?) Ha ő is akarja, vannak intézetek, ahova be kell menni lakni és ott rehabilitációs kezelést kap. A háziorvosotoktól érdeklődjetek, mert ha jól tudom, csak orvosi javaslatra veszik be.
2011. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak egyet tehettek: megdumáljátok vagy ti vagy a háziorvos ráijeszt valamivel, mert amíg ő nem akarja akkor nincs mit tenni. Neki kell eldöntenie akar e gyógyulni. Beszéljetek vele, hogy ez nem csak az ő ügye mert van egy családja akiket magával együtt tönkretesz. Egyedül meg még mélyebbre fog csúszni.

Egyébként megjegyeznék valamit ami kegyetlenségnek fog tűnni de nem annak szánom: az egy dolog hogy az ember igyekszik segíteni a szerettein de egy idő után el kell engedni mert magával ránt és magadra is kell gondolni. Van egy határ. Segíteni azon lehet aki hagyja. És ha nem érdekli mi lesz veletek azok után hogy ilyen sokáig nyeltetek és próbáltatok segíteni akkor azt hiszem eljött az ideje, hogy egyedül oldja meg a problémáit. Felnőtt ember nem foghatjátok örökké a kezét mint egy hatéves kisgyereknek.

2011. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem akar kórházba menni, és úgy kezeltetni magát, h nem járhat ki, a munka miatt.

amúgy volt orvosnál meg minden, és rá is lett ijesztve, hiszen 2x is elköltöztünk huzamosabb időkre.

2011. dec. 20. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig ez úgy nem fog menni, hogy bármikor italhoz jut. Megértelek, nálunk is volt a családban ilyen, sajnos, tragédia lett a vége.
2011. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de semmit.

Én is ezért fogok válni, 2 gyerek jön velem.

Nagyon-nagyon akartam bizonyítani, hogy kell és lehet is segíteni, de pár év alatt beláttam, hogy amíg az illető így elvan, addig a család összes tagja a feje tetejére is állhat.

Persze akad, akinek sikerül kilábalni belőle, én még ilyet élőben nem láttam, de elhiszem.

2011. dec. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat nekem el kellett döntenem hogy inni vagy élni akarok már olyan rosszul voltam a piától.Még mindíg élek mert az életet választottam.Fokozatosan nem lehet leszokni egyszerűen abba kell hagyni.
2011. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!