Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új életet szeretnék kezdeni,...

Seruti kérdése:

Új életet szeretnék kezdeni, de nem tudom, hogy bele vágjak-e!?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van,hogy válófélben vagyok a férjemtől,van két kiskorú gyermekünk.A válással minden rendben mindenben meg egyezünk.Az a problémám,hogy új párommal szerepel a terveink közt,hogy elköltözünk az Ausztriai határ mellé.Nem tudom neki merek-e indulni az ismeretlennek.Nagyon szeretnénk ,a gyerekeknek jobb jövőt biztosítani.Sajnos úgy érzem ezt itt Magyarországon,főleg falun nem fogjuk tudni.Az a kérdésem ,hogy van e köztetek olyan aki bevállalta a "bizonytalanságot" és hogy hogy jött ki belőle?Sikerült-e vagy sem?Mit tanácsoltok?Előre is köszönöm válaszaitokat:)
2011. nov. 27. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:

én a helyedben először keresnék állást... csak úgy mernék bele vágni ha tudnám hogy van munka,ilyesmi..

Próbáld meg :)) sokat nem veszíthetsz.

2011. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kis kockázat, kis nyereség, kis veszteség.

Nagy kockázat, nagy nyereség, nagy veszteség.

2011. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt a bizonytalankodást talán nem velünk kellene megbeszélned....
2011. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt dontsd el, legyel benne nagyon biztos, hogy miert akarsz uj eletet kezdeni. Gyerekekert, vagy uj ferfiert. Merlegeld, hogy a gyerekeknek tenyleg jobb lenne e ez. Pl. tavol barotoktol, rokonoktol, edesapjuktol.

Van e felallitva terv, ha megis nem jon az "uj elet kezdes" be?

2011. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A barátnőmék így mentek ki, hát sok időt nem adtam nekik bevallom, nehéz volt eleinte nekik, de most már minden jó. Nyugodtan vágj bele, az a semmi, ami itt van, még mindig megvár.
2011. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg, hogy milyen munkalehetőségek vannak, ha találsz, akkor költözzetek. Ja, és a párod is találjon munkát. :) Pluszban nem árt tudni németül, mivel az osztrák határ mellé akartok költözni, ott pedig köztudottan sok osztrák járkál, sok munkahelyen kötelező tudni a nyelvet.
2011. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a nagynéném a párjával Sopronba költöztek, és Bécsbe járnak ki dolgozni. Mivel nem nagy táv, nap mint nap megteszik, előtte kerestek munkát, és úgy költöztek oda.

Tedd így te is, keress munkát, aztán irány a költözés! :)

2011. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ha nem tudsz JÓL németül, akkor teljesen esélytelen, hogy jobb életet fogsz tudni biztosítani a gyerekeidnek, mint Magyarországon.

Ott sincs kolbászból a kerítés, de jobbak a körülmények.

Nagyot lehet ott is bukni, ha nem találsz melót.

2011. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem rokonaim ugyanott vannak, Ausztriában dolgoznak, megélnek, de azért nem fényűzően. Azt mindenképp tudd, hogy te ott a felmosórongyuk leszel az osztrákoknak, igaz megfizetik...
2011. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért jobb lenne itt élni egy kicsit közösen, az új apuka meg ti. Hogy megismerjék a gyerekek az új embert. Nehéz úgy kint, hogy nem egy összeszokott négyes, plusz még a nyelvtudás sem az igazi, új munkahely, új iskola. De az is lehet, hogy pont ez az összetartó erő.
2011. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!