Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa megint részeg, mit csináljak?

Apa megint részeg, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Apám alkoholista...és most is részeg. Ilyenkor folyton verekedik, veszekedik, kiabál. Itt sírok a szobába, gyomoridegem van! :\\\\\\\'( Nagyon félek!!!
2009. máj. 18. 21:52
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Szerencsére nem volt verekedés, csak kiabálás. Azért nem írtam este választ, mert kikapcsoltam mindent, hogy azt higgye alszom. Anyát nem érdekli...ez a legborzasztóbb...még ki is szolgálja!! Végig szokta nézni egy szó nélkül! Egyébként 2 hónap múlva leszek 18 éves
2009. máj. 19. 14:20
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

22:17-es vagyok.

Örülök, hogy megúsztad ép bőrrel.

Figyelj! Szerintem elég idős vagy már ahhoz, hogy változtass az életeden. Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Attól, hogy a családod többi tagja nem tesz semmit azért, hogy változzon a helyzet, Te nem vagy köteles elviselni. Gondolom anyukád is fél Tőle, azért "szolgálja" inkább ki.Nem tudom milyen suliba jársz, de ha egy lehetőséged van menj egy minél távolabbi suliba tovább tanulni és így legalább egyengeted a saját utadat is és legalább a hétköznapokra megszabadulsz ettől a rossz környezettől. Nem tudom hogy viselkedik apukád, mikor véletlenül nem iszik és azt sem, hogy milyen gyakran részegedik le, de az már régen rossz, ha félsz Tőle! De egyet tanulj meg: sosem szabad belemenni a vitába és sose üsd meg Őt. Nem kell elé "tükröt tartani" elég, ha Ő ilyen.

Hát, kívánom Neked, hogy tudj változtatni és hogy minden jól alakuljon!

üdv!

2009. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyukadat nem erdekli??? Vagy o is fel tole, mint te, nem? Ez lehet inkabb. Ezert szolgalja ki is, hiszen fel attol, ha nem teszi ele a meleg etelt stb. akkor anyukadat is meguti.

Hihetetlen, hogy egy anya hogyan kepes elturni, hogy a gyereket folyamatosan terrorban tartsak, es bantsak?! Inkabb egy szobaban elni zsiros kenyeret enni, mint idegileg, lelkileg tonkre menni.

Minel elobb koltozzel el otthonrol, ha akarsz menjel ki kulfoldre erettsegi utan, es soha nem menjel mar haza lakni. Neked nyugalomra es normalis eletre van szukseged, nem az orult folyamatos cirkuszait, ordibalasait elviselni.

2009. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
66%

19:16 sajnos nem mindig ilyen egyszerű.


Mindjárt 18 leszel, ez nagyon jó! Pakol össze, és lépj le otthonról, amint betöltötted. Kollégium, vagy nem tudsz összeköltözni haverokkal? Keress melót. Nem mondom, hogy könnyű lesz, de legalább nem kell mindezt elszenvedned. Ez édesanyád választása, nem a Te sarad, Te vond ki magad ebből!

2009. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen én is úgy tervezem, hogy mihelyst betöltöm, pakolok és megyek. Így van, ez anyám választása, én ki szeretnék kerülni ebből és normális életet élni. Remélem sikerülni fog, és el tudom valaha felejteni a gyerekkorom. Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
2009. máj. 20. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!