Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy szokás? Hogy...

Nálatok hogy szokás? Hogy osztoztok a lakbér/rezsi költségeken?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Már egy ideje tervezzük az összeköltözést, de frissdiplomásként nem volt könnyű munkát találnom. Eltartott pedig nem akartam lenni. Nem sikerült a végzettségemnek megfelelően elhelyezkednem, ebből következik hogy a fizetésem meglehetősen kevés. Párom idősebb nálam, évek óta dolgozik a fizetése az én fizetésem közel 3szorosa. Képes teljesen felesleges dolgokra elpocsékolni a pénzét és állandó problémája a pénz hiány, (pedig csak be kellene osztania).

A problémám abból áll, hogy most amikor már elhatároztuk hogy összeköltözünk a véleményünk nagyon is különbözik a költségek megosztását illetően. Én ugy gondoltam, hogy a fizetésünk arányában osztozunk ő viszont fele-fele felállást szorgalmazza.

Kiszámoltuk, ha fele-fele felállás lenne az az én esetembe annyit jelentene hogy a fizetésem fele elmegy a rezsire/lakbérre és akkor abba még nem számoltam bele az élelmiszereket. Ennünk is kell valamit, mindig én gondoskodom az ennivalónkról 2év alatt párom már annyira hozzá szokott, hogy azt gondolom a későbbiekben is magától értetődőnek tekinti, hogy majd arról is én gondoskodom. Mellette mosok főzök takarítok. Így, nemhogy szabad időm nem marad, de még pénzem sem.

Egyre inkább elbizonytalanít ez a helyzet. Nem tudom mit gondoljak!

Ti mit gondoltok? Hogy osztoztok a költségeken?



2011. dec. 19. 18:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
49%

nem kell kérni, nem azt mondtam, hogy kuncsorogni kell, azt mondtam, hogy ha kivesz bármire, szóljon, hogy ne keressem, és ha megyek vásárolni, akkor tudjam, hogy nem 20 ezer van ott, hanem 15 ezer. Azért én osztom be, mert ő elverné másra, nem azt mondtam, hogy azért, mert én azt mondtam. Mondtam neki, hogy legyen nála lóvé, neki nem kell, inkább odaadja, mert így jut is, marad is. Soha nem kell kérni, mindenki arra költ, amire akar, csak ne érjen meglepetés egy-egy vásárlás alkalmával. A 40.000 meg abból a szempontból sok, hogy én keresek 128-at, ő meg 80 körül. Tehát alig maradna neki.


nem sarkítok, de ha nem nyújtjuk be a számlát, akkor nem értem, hogy mi értelme van. ugyan az lesz, mintha közös lenne, csak ha külön kasszán lennénk:

nekem lenne 130 a páromnak lenne 80. De közös kasszán van nekünk 210 és így a páromnak is több mindenre jut magára. Én így tartom igazságosnak. Nem megbántani akartam senkit, csak nem látom értelmét. De engem nem is a felezés az, ami furcsa, hanem hogy mondjuk a gyerek ajándékát is felezik... ???? meg nekem ez egy kicsit a bizalmatlanság jele. de mint mondottam volt, akinek bejött, ne változtasson rajta.

2011. dec. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
69%
Ha megjön az én pénzem, abból kifizetem a számláinkat, nagy-bevásárlunk (tisztítószerek, pipere cuccok, stb.). Később megjön a párom fizuja, azt nekem adja, abból veszek kaját, cigit, stb. Mivel én vásárlok mindig, ő max. hétvégén ér rá, hogy elkísérjen, így logikus, hogy nálam van a pénz amiből enni veszek magunknak. Ha egyéb extra igénye van (sör estére, gumicukor,mert úgy enne, vagy akármi) felhív, hogy vegyek azt is. Ha valamilyen alkalom lesz, vagy venni akar magának valamit (szülinapok, vagy új headset, ruha, akármi) akkor elveszi a fizujából mielőtt nekem adja. Sosem kértem el a pénzét, nem volt előzetes megállapodás, nekünk ez így jött.
2011. dec. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanígy működik, ahogy nálatok, kedves utolsó :)
2011. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 fehér gandalf ***** válasza:
45%

ha nem egyenlően osztoztok a költségeken akk az érdekkapcsolat lehetne belőle.

jobb úgy ahogy a pasid mondta.

2011. dec. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
21 és 22 válaszát osztom én is,szerintem így a leghelyesebb dolog egy házasságban.
2011. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Álljunk meg egy pillanatra! Szerintem nagyon fontos, hogy ki mennyit keres, mert az ÖSSZEKÖLTÖZÉS arról szól, hogy együtt oldjuk meg ,szóval aki arra hivatkozott, hogy ha egyedül laknál akkor is kellene fizetni, az téved...egyedül nem költözöm albérletbe, ha 60.000-et keresek..


A másik fontos dolog, hogy kié a lakás? Ha nem az enyém, mi közöm van a törlesztőrészlethez? Ha esetleg szétmegyünk én mit kapok? Nem kapom a lakás általam kifizetett részét meg..Most majd jönnek a lehurrogások, hogy előre miért kell szakításon gondolkodni..azoknak csak annyit mondanék, hogy ha véletlen egyszer ilyen szituban találják magukat, akkor majd verhetik a fejüket a falba, hogy x évig fizettek egy törlesztőrészletet, majd költözhettek a csupasz seggükkel!


Szerintem az arányos osztozkodás az igazságos, ami pedig marad az nem közös, hanem enyém, tiéd..nálunk így van és ha valakinek elfogy a pénze, akkor a másik veszi meg helyette a dolgokat, vagy kölcsön ad...


Erre nagyon egyszerű magyarázat van..nekem nincsen autóm, a páromnak autója és robogója is van. Nem érzem úgy, hogy nekem kéne fizetnem az ő súlyadóját, benzinét, havi parkolási díját (belvárosban lakunk) stbstb...Az más, ha nyaralni megyünk, és az is más, hogy ő azzal jár munkába a 4000 Ft-os diákbérlet helyett..Ahogy azt sem érzem, hogy nekem kéne a nagy képernyős tv felét kifizetni, mikor be sem kapcsolom, ha itthon vagyok. Ráadásul ismét itt a kérdés: Ha szakítunk, meg kell vásároljuk egymástól a közösen vett cuccokat? Vagy övé a tv, cserébe enyém a laptop????


Mindezek ellenére sosem éreztem úgy, hogy ne szeretnénk egymást, a kapcsolatunk harmonikus és nincsenek anyagi vitáink. Tudjuk, hogy az övé a lakás, és 2 - 2,5-szer annyit keres, mint én!

2011. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Mi CSAK olyan dolgot veszünk meg a párommal, amit megbeszéltünk és a költség kiadásába mindketten belegyeztünk. Tehát nem vennénk olyan nagy képernyős tv-t, ami felesleges. A költségek is közösek, mert a közös kasszából közösen döntünk, hogy nekünk mire van szükségünk.


Apróbb dolgokban persze nem kérjük ki a másik véleményét, de akkor is megmondom, hogy ezt vagy azt vettem, hogy tudjon róla. Hiszen akkor fogyott pénz a közös számlánkról.


Volt amikor Ő keresett sokat, most én keresek többet, de ez sosem volt probléma. Kifizetünk a közös számláról mindent, a maradékot pedig közös megbeszélés alapján használjuk fel.


Szerintem egy jó kapcsolatban a kiadások szükségességét is meg kell tudni beszélni.

Én azokkal értek egyet, akiknél közös kassza van.


De persze nem ítélem el a többieket sem, de azt nem tartom jónak.

2012. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!