Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy szokás? Hogy...

Nálatok hogy szokás? Hogy osztoztok a lakbér/rezsi költségeken?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Már egy ideje tervezzük az összeköltözést, de frissdiplomásként nem volt könnyű munkát találnom. Eltartott pedig nem akartam lenni. Nem sikerült a végzettségemnek megfelelően elhelyezkednem, ebből következik hogy a fizetésem meglehetősen kevés. Párom idősebb nálam, évek óta dolgozik a fizetése az én fizetésem közel 3szorosa. Képes teljesen felesleges dolgokra elpocsékolni a pénzét és állandó problémája a pénz hiány, (pedig csak be kellene osztania).

A problémám abból áll, hogy most amikor már elhatároztuk hogy összeköltözünk a véleményünk nagyon is különbözik a költségek megosztását illetően. Én ugy gondoltam, hogy a fizetésünk arányában osztozunk ő viszont fele-fele felállást szorgalmazza.

Kiszámoltuk, ha fele-fele felállás lenne az az én esetembe annyit jelentene hogy a fizetésem fele elmegy a rezsire/lakbérre és akkor abba még nem számoltam bele az élelmiszereket. Ennünk is kell valamit, mindig én gondoskodom az ennivalónkról 2év alatt párom már annyira hozzá szokott, hogy azt gondolom a későbbiekben is magától értetődőnek tekinti, hogy majd arról is én gondoskodom. Mellette mosok főzök takarítok. Így, nemhogy szabad időm nem marad, de még pénzem sem.

Egyre inkább elbizonytalanít ez a helyzet. Nem tudom mit gondoljak!

Ti mit gondoltok? Hogy osztoztok a költségeken?



2011. dec. 19. 18:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

most üzleti vállalkozás ez, vagy szerelem?



én soha nem számoltam semmit a bnőmmel


5 évig éltünk együtt..


közös kassza, kiadások (persze mindenkinek volt saját pénze), tehát senki nem kunyerált a másiktól pl. cigire

2011. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is közös a kassza. Az előttem szólónak igaza van. Ez nem egy üzleti vállalkozás!


Ezt nem lehet amúgy igazságosan kiszámolni. Bármit teszel, folyton a vita lesz. A párod által szabott feltételekkel tutira nem költöznék össze vele.

2011. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
nálunk minden közös, nincs fele-fele, nincs enyém-tiéd, nincs "kunyerálás", én ezt tartom "normálisnak" és nem is tudnék úgy élni, ahogy ti készültök
2011. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem én az ilyet. Ugyan még mi is csak tervezgetjük az összeköltözést, de mi közös kasszát szeretnénk, tehát fizetés után minden megy majd a közösbe, és abból fizetünk mindent. Nem "én pénzem" és "te pénzed" lesz, hanem a "mi pénzünk"... Pedig ő is sokkal jobban fog keresni nálam, ha a kezében lesz a diplomája.
2011. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem jobb ha össze sem költöztök. Mi lesz, ha véletlenül munka nélküli leszel? Nem kapsz enni és hitelezi neked a párod a rezsi felét?

Szerintem a félig-meddig közös kassza a legjobb. Nálunk például úgy működik, hogy a párom kifizeti a rezsit, de általában én vásárolok. De ha például nincs pénz nála a villanyszámlára, akkor odaadom. De ha ő megy egyedül vásárolni, akkor azt ő fizeti. Soha nem számoltuk, hogy ki mennyit adott a közösbe.

2011. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Tipikus undorító Magyar mentalitás.
2011. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Diosbaba válasza:
35%
Szia, mi nem olyan régen költöztünk össze. A párom is jobban keres mint én de ez nem téma, segít amiben tud és én is. A lakás amiben élünk az én nevemen van, első 3 hónapban fizettem a hitelt rezsit,ő vette a kaját, de végül már feleztük a rezsit és most 7 hónap együttélés után, úgy érezzük ez komoly, és hosszútávon együtt szeretnénk maradni, így mindent felezni fogunk, persze nem forintra, de így igazságos. Szerintem az lenne a jó ha feleznétek a költségeket, de persze akkor a vásárlást is, légy határozott. Úgy kell csinálni hogy minden jó legyen és mindenkinek, ezeket az elején kell tisztázni h ne legyen tüske senkiben:) Remélem segítettem,üdv,Orsi
2011. dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Erről a fele fele dologgal akár az is lehet a baj,ha kötekedni akar az ember,hogy én 2 percig zuhanyzok te meg 10 percig akkor miért a felét fizessem a víznek stb stb
2011. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
közös kassza. Nem is értem egy párkapcsolatban hogy jön fel akár a fifty-fifty akár az arányos megosztás...
2011. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
22%
Nálunk én fizetek mindent pedig nem is ott lakom.
2011. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!