Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy szokás? Hogy...

Nálatok hogy szokás? Hogy osztoztok a lakbér/rezsi költségeken?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Már egy ideje tervezzük az összeköltözést, de frissdiplomásként nem volt könnyű munkát találnom. Eltartott pedig nem akartam lenni. Nem sikerült a végzettségemnek megfelelően elhelyezkednem, ebből következik hogy a fizetésem meglehetősen kevés. Párom idősebb nálam, évek óta dolgozik a fizetése az én fizetésem közel 3szorosa. Képes teljesen felesleges dolgokra elpocsékolni a pénzét és állandó problémája a pénz hiány, (pedig csak be kellene osztania).

A problémám abból áll, hogy most amikor már elhatároztuk hogy összeköltözünk a véleményünk nagyon is különbözik a költségek megosztását illetően. Én ugy gondoltam, hogy a fizetésünk arányában osztozunk ő viszont fele-fele felállást szorgalmazza.

Kiszámoltuk, ha fele-fele felállás lenne az az én esetembe annyit jelentene hogy a fizetésem fele elmegy a rezsire/lakbérre és akkor abba még nem számoltam bele az élelmiszereket. Ennünk is kell valamit, mindig én gondoskodom az ennivalónkról 2év alatt párom már annyira hozzá szokott, hogy azt gondolom a későbbiekben is magától értetődőnek tekinti, hogy majd arról is én gondoskodom. Mellette mosok főzök takarítok. Így, nemhogy szabad időm nem marad, de még pénzem sem.

Egyre inkább elbizonytalanít ez a helyzet. Nem tudom mit gondoljak!

Ti mit gondoltok? Hogy osztoztok a költségeken?



2011. dec. 19. 18:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%

Minden ember olyan kasszát választ, amennyire komolyan gondolja a kapcsolatát. A külön kassza azt jelenti, hogy nem vagyok hajlandó anyagilag áldozni erre az egészre, mint amennyit Te, mert ha különmegyünk, akkor nehogy már megrövidítve érezzem magam.

A félig közös kassza, az megint csak ez. Hát jó-jó, együtt vagyunk valamennyit hajlandó vagyok rád áldozni, de mindent nem, mert mi van ha....


Aki a másik emberrel összetartozónak érzi magát, az a pénzét is feltétel nélkül bocsájta a közös élet rendelkezésére, hisz bármire is lesz elköltve, az a közös dolgaikhoz tartozik.


Egy kapcsolatba nincs Te és Én, csak Mi vagyunk,

A pénzbe meg nincs enyém tiéd, csak miénk van.

2011. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem számolgatunk így. Technikailag külön bankszámlánk van, de hozzáféréssel a másikéhoz.

A rezsit pl én fizetem, de ha nincs elég pénz a számlámon, akkor szólok a férjemnek és utal rá. Egyéb kiadások is akinél éppen van pénz alapon mennek.

Spórolás nekem megy jobban, úgyhogy néha rajtaütésszerűen bemegyek a bankjába és lekötök valamekkora összeget. Eleinte nem tetszett neki, de azóta már helyesli, mert egész szép összeg gyűlt így össze. Ha meg nagyon akarja, fel is lehet törni a lekötést.

2011. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
45%
19:25 ennél jobban meg se lehetett volna fogalmazni! Tökéletesen igazad van!
2011. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Olvastam a kérdésed, és most meg pont ráakadtam egy ezzel kapcsolatos cikkre, belinkelem hátha segítségedre

lehet: [link]


üdv

2011. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nálunk az összeköltözés pillanatától közös kassza volt.

Változó, hogy mikor melyikünk keres többet, így értelemszerűen az arányok is. De sosem számoltuk ki, hogy ki mennyit is fizetett ki konkrétan.

Amikor a férjemet kirúgták, én kerestem egyedül én "tartottam el" őt, amíg új munkát talált. Amikor én szültem és csak ő dolgozott, akkor nyilván ő tartott el minket.

Ez csak úgy megy, ha mindketten adni akartok a másiknak és nem azt számolgatjátok, hogy a másik mit adott már.

2011. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Én októberben költöztem össze a barátommal, ő még tanul, én már dolgozom. Mindkettőnknek körülbelül ugyanakkora bevétele van, de nagyon nem mindegy, hogy miből. Ő ösztöndíjból, állami támogatásból és diákhitelből él (nem magyar verzióra kell gondolni. A közös költségekre minden hónapban felezzük (lakbér, számlák, kaja, közös programok)de ő neki olyan extra igényei vannak, mint tv, új laptop, xbox, stb, amire október óta majdnem 2000 euró elment. Én ezekbe egy eurót nem adtam, mert nekem nem kellenek, én minden pénzemet félreteszem a tandíjra. (Jövőre tanulni akarok az itteni egyetemen, nem olcsó..)

Nem várom el tőle, hogy a hiteléből fizesse a tandíjamat, ő se várja el tőlem, hogy kiadjak 300 eurót a tvért.

Lehet egyesek szerint nem elég érett a kapcsolatunk, végül is csak 22 évesek vagyunk, 3 éve együtt, nem hasonlítható egy házassághoz, de nekünk így felel meg, és én tökéletesen boldog vagyok mellette, több nem is kell.

Közös kassza majd akkor lesz, ha mindketten dolgozó emberek leszünk, nem pedig diákok.

2011. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
35%
mi felezzük a költséget, megpróbáltuk a közöset de nem jött be...és lám komoly a kapcsolatunk, sokkal komolyabb mint pl a közös kasszások nagy százalékáé...úgyh ezt így nem lehet megítélni! 5 éve vagyunk együtt, esküvőre és gyerekre készülünk...hát kérdező, ilyen a világ nem fenékig tejfel, nem úgy zajlik hogy neked jó legyen, te ugyanúgy fogyasztod azt is amit ő teszem fel ugyanannyit szóval fele-fele, nem a fizetésedhez mérten megy ez...ha egyedül laknál akkor se a fizetésedhez mérten fizetsz, hanem a fogyasztás után...sajnos ez ilyen... a kaja is feles ezt mondd meg neki! Vagy marad a közös kassza...kinek mi jön be!
2011. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%
23:01: Ezzel értek egyet. Attól, hogy valaki keveset keres, ugyanúgy van fix rezsi. Mi felezzük ezeket a dolgokat, ami ezen felül van, ott már nem számít annyira, hol én, hol ő fizet. Emellett közös célokra gyűjtünk és költünk is. Most kb. hasonlóan keresünk, de ha ő keresne sokkal többet, akkor is feleznénk, szerintem ez így fair.
2011. dec. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
68%

szerintem meg nem fair. pont azért nem, mert mondjuk én kb. kafetériával együtt kb. 40-el keresek többet a páromnál. És neki általában annyi a fizetése, hogy ha mindent feleznénk, neki nem maradna. Én meg éljek vígan? úgyis kell ennie, az úgyis az enyémből menne. Vagy ha ő elveszti a munkáját, akkor nem lesz mit ennije, vagy utána számon kéritek? vagy hogy? hallottam olyat is, hogy a gyerek ajándékát is felezik. Szerintem ez azért furcsa. Ha egyikőtök házába költözik a másik, nyilván adjon bele. De ha már közös házat vesztek, építetek, albérlet stb, akkor nyilván miinden közösen kell, hogy menjen. Mi is közös kasszán vagyunk. A párom fizetése jön meg előbb, abból fizetjük az albérletet, plusz hagyunk a kártyáján egy tizest a biztosításra és kb. ennyi az övé. Megjön az enyém, és minden más abból megy. Kapásból elrakok egy 10-est a bérletére, majd 20-30 ezret egy borítékba és lezárom. a maradékból élünk. Én mindig azt kértem, hogy ott a pénz, vegyen belőle magának természetesen dolgokat, menjen szórakozni, de szóljon, mert én vagyok, aki a pénzt jobban be tudja osztani. De nincs olyan, hogy enyém, tied.


1 éve volt, hogy 160 körül kerestem. VAgy többet, vagy kevesebbet. A 120 feletti részt elraktam, úgymond dugipénz, viszont abból sosem költöttem magamra, mindig akkor vettem elő, ha meg voltunk szorulva. Nálunk ez négy éve így működik. én a külön kasszát nem tartom fairnek, de nem ítélem el, ha valakinek így működik.... akkor nem érdemes váltani.

2011. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

kira1: Aha, nem feleztek, de azért a kasszakulcs nálad van. Szerintem meg így sokkal rosszabb, ott kuncsorogni pénzért, meg "majd én beosztom, csak szóljál mire költesz". Brrr.


Nem kell sarkítani, ha az egyik munkanélküli, természetesen a másik utána nem nyújtja be a számlát. De még 40 ezres különbség sem akkora, hogy ne lehetne elfelezni. Többszörös különbség esetén már más a helyzet. De mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik.

2011. dec. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!