Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit költe$z összesen így...

Mennyit költe$z összesen így karácsonykor?

Figyelt kérdés

Az ajándékokat a tág családra is beleszámítva. Hány emberre mennyit szánsz?

Érdekelne nagyon, szeretném megmutatni a férjemnek, szerintem ő túl sokat szán az ajándékokra, és megmutatnám neki, hogy biztos nem ez az átlag (ahogy mondja..)


2011. dec. 18. 17:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
78%
Én 7 főre (szülők + 1 testvér + 3 nagyszülő + asszony) olyan 80.000 - 100.000 forint között költök + a rengeteg elb@szott idő amíg ide-oda elmegy az ember, bevásárol, stb...
2011. dec. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
csak szűk családot tudok mondani, mivel a rokonokat szüleim intézik. de anyu+apu+tesó=15.000ft.-
2011. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Ilyen még soha nem volt de idén nem telik ajándékra!


Se a szülőknek, se a tesómnak, se a páromnak nem veszek semmit.


Szégyen vagy nem szégyen nem tudok a semmiből előteremteni most pénzt.


A párom nagyon megértő volt, mondta, hogy a következő karácsonyuk majd jobb lesz ne rágódjak ezen.


22/L

2011. dec. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Vőlegényemmel közösen vásárolunk idén:

Az én családom 6 fő, az ő családja 5 fő. Nekik fejenként 1500-3000 Ft értékben vásároltunk/fogunk vásárolni. Barátok közül kb. 10-en kapnak ajándékot ők fejenként kb. 1500-2000 ft-ért. Így összesen költünk kb. 45 ezer ft-ot, plusz amit egymásnak veszünk ajándékot, de azt nem tudom, hogy ő erre mennyit költ, én kb. 25 ezret szánok az ő ajándékaira.

2011. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Mi már évek óta csak a gyerekeknek veszünk ajándékot. Az idén már csak 2.000.- Ft jut egy gyerekre,és vannak 6-an unokák.
2011. dec. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
55%
Ha átlagosan nézem, akkor fejenként 5ezer jut mindenkire. De lesz olyan aki csak kétezres ajándékot kap, viszont olyan is aki negyvenezreset. Én idén kb. 100-1200 ezer ft körül költöttem, szerencsére már mindennel megvagyok, semmit sem hagytam az utolsó pillanatra. 18/L
2011. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%
*100-120 ezer. Elírtam, bocsi.
2011. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Mennyit szán a férjed ajándékokra? Az én párom is állandóan túlzásba viszi amúgy..

25 ezret költöttem összesen húgomra, szüleimre, párom anyukájára és a páromra

ennyi tellett most

2011. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Anyum: 1500 Ft

Férjem: 0 Ft, neki nem jut.

Leányom: 4000 Ft

Fiam 1900 Ft (mindketten azt kapnak, amit kinéztek maguknak.)

Gyerekek közös ajándéka: 3600 Ft

Húgom, és férje: 1300 Ft

Húgom gyermeke: 800 Ft

Öcsém: 1500 Ft

Sógornőm: 1500 Ft

Anyám pasija: 600 Ft


Másnak nem veszek, ez összesen 16 700 Ft.


Hozzájön még a süti, az ital, az étel, meg a fa, de az már nem az ajándék kategória.

2011. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
86%

Szégyen nem szégyen, nálunk sem lesz ajándékozgatás. Kishúgom kap egy jó vastag télikabátot, neki muszáj még (kicsit hosszabbat, hogy fel tudja venni jövőre is (ez turis, és amúgy is meg kell venni, mert a tavalyi kicsi)) most újítottuk fel a lakást ez elég nagy ajándék szerintem, plusz még a tanulmányaimra való kiadások sem kevésben vannak. Nagyszülők távol élnek, de majd telefonálunk nekik. A barátaimnak pedig karácsonyi sms-t írok (van ingyen sms-em).

A menühöz a hozzávalókat a héten már megvettük. Nálunk senki nem szereti a halászlét, így csak tescos pontyból készült rántott hal lesz, krumplipürével, meg egy üveg csemege ubival. Desszert: szaloncukor. Idén fa sem lesz, bár van adventi koszorúnk. Úgy tervezzük az ajtóra teszünk műgirlandot, és arra rá az égősort. Így olcsón megvagyunk, és örök dekoráció :)

Nem a nagy ajándék a lényeg, hanem az, hogy együtt legyen a család, és a szeretet ünnepe legyen.

Tudom nagyon sok család van ettől még sokkal rosszabb helyzetben, akik egy ilyen "ünnepi menüt, vagy dekorációt" sem engedhetnek meg maguknak.

Majd jönnek sokkal jobb idők is, de előtte ezt is át kell vészelni, meg kell tapasztalni.

Mindenkinek boldog karácsonyt, attól függetlenül, hogy mennyi van a zsebben! :]

2011. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!