Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bennem van a hiba, hogy ezt...

Bennem van a hiba, hogy ezt nem bírom elviselni?

Figyelt kérdés

Több mint két éve vagyunk együtt a párommal. Részben együtt lakunk, nagyon sokat vagyok náluk. Ők ketten élnek, az édesapjával. Az édesapjának van egy "barátnője", igazából nem tudom megfogalmazni, mert nem is élettársi viszonyban vannak, de nem is 20 évesek már, hogy így nevezzem. ( 60 felettiek).

Hétköznap sokáig vagyok suliban, de még így is bevállalom, hogy megyek hozzájuk.

A bökkenő ott kezdődik, hogy szombaton szabad a lakás, akkor mindig ott alszok, de a párom vallásos, így minden vasárnap a templomban van. Megy az édesapjáért és "élettársáért", majd hárman mennek a templomba. Én meg magamra vagyok hagyva abban a nagy lakásban, hogy ő majd jön... Addig főzök, illetve gépezek, ha úgy van időm.

Nem bírom elviselni, hogy fel kell keltenie 8 előtt, azért, hogy reggelit csinálja, 9ig kivasalgassam a ruháit, majd öltözik, és negyed 10kor lelép. Pihenésre lenne szükségem, és arra, hogy a vasárnap ne seregjek forogjak mindenki körül, hanem hozzábújhassak, és együtt legyünk.

Belefáradtam, hogy nekem ki van adva a feladatom. Nagyon szeretem, ragaszkodok is hozzá, de az ilyen dolgaival úgy eltud taszítani. Főleg hogy ebben a tanévben érettségizek, hétköznap és szombaton tanulok, a vasárnapot inkább teljesen rá, és a pihenésre szánnám.

Gonosz lennék, ha megkérném, hogy válasszon?

19/L (25F)


2011. dec. 18. 09:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem jött be, mert én elég jól főzök. Nem vagyok életképtelen nyomorék, ha épp nem nyalja ki a seggemet egy nő sem.
2011. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem hétvégén vasalnál, akkor mi lenne? Reggelit meg ő is tud csinálni.


Én sem vagyok tipikus háziasszony, sőt nem is leszek, főzés is szakácskönyvből, de hát aki olvasni tud, az főzni is... A ruha sem mindig tűnik simának, de bizti a vasaló a hibás. Sőt, nem is gyakran vasalok, a férjem pólóit gyűjtögetem 1 hétig, hogy legyen értelme vasalni, de ezért szerintem nem kell odalenni.

2011. dec. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
A párod egy igazi f@sz...sosem fog megváltozni, szóval még most lécelj le.
2011. dec. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nekem csak az a fura, hogy 2évig minden működött, aztán egyik napról a másikra, én csinálom, ő meg csak van... :(

Nem tudok rájönni, hogy mi az oka.

2011. dec. 18. 10:45
 15/19 anonim ***** válasza:
96%

10.15-ös és 10.31-es választ én írtam.


Mondom.

Ülj le, gondold végig, hogy amit ő kínál, és amit elvár tőled mindezért cserébe, az neked jó-e, elég-e.

Képes vagy-e egy életen át nyelni, és háttérbe szorítani az igényeidet, vagy sem.


Neki egy ilyen nő kell. Egyharmad házicseléd, egyharmad szakács, egyharmad szajha éjjel. Cserébe örüljön neki, hogy ilyen jóravaló fiút talált magának. Az asszony végzi a házimunkát, a konyhában a helye, nem jár bulizni, nem szórakozik, nem pihen. Ebben a felfogásban erény, ha addig gürcölsz, amíg a két lábadon meg bírsz állni, és össze fognak nézni, ha 40 fokos lázzal merészelsz ágynak dőlni. Ez van.

Kompromisszumra hiába törekszel, az lesz a vége, hogy két hétig igyekszik, aztán megy minden a maga útján tovább.


A párod anyja-nagyanyja, meg minden nő a családi legendáriumban ilyen életet élt, és ő is erre vágyik.


Te meg nem!


Amit még hozzáfűztél, abból kiderül, hogy cserébe sok mindent nem kapsz tőle. Mi az, hogy nem szeret nálatok lenni, ezért nem megy hozzátok?! Most ki udvarol kinek?!

Ha a családod nem fogadja el, akkor azt az életmódot se, amit ti éltek.


Azt meg kb. le fogja sz.rni, hogy gyógyszerész leszel, nem leszel, vagy takarítasz egy bevásárlóközpontban, az a lényeg, hogy délre az étel az asztalon legyen, és pont.


Most szerelmes vagy. Elvakult, ragaszkodó, és szerelmes.

Kicsit tedd félre a szíved, és vedd elő az eszedet.

KELL EZ AZ ÉLET NEKED, AMIBEN MOST RÉSZED VAN? ÉRDEMELSZ-E ENNÉL TÖBBET, JOBBAT?

KAPSZ-E ANNYIT CSERÉBE, AMENNYIT ADTÁL?


A kapcsolatod menthető, ha beáldozod magad, meghajolsz és nyelsz.

De meg kell menteni?


(... és beleszólok kicsit, de dönteni úgyis te fogsz. Ennél jobb pasit is fogsz találni, többet is. Ne pazarolj rá több időt, mert nem érdemes.)

2011. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez így működik.

Vagy elfogadod, hogy ő ilyen templomba járos-vasaltinges, vagy keresel mást.

Én 17 éves korom óta ötkor kelek. A férjem még alszik, éjszakás volt, de az ebéd már finisben van. Ha templomba akarna járni, elfogadnám.

Tudod a párkapcsolatnak több pillére van: szeretet, bizalom, hűség, kommunikáció, egymáshoz való kompromisszumkészség.

Nálad a kommunikációt kell erősíteni.

Azzal, hogy ebédfőzés közben neten panaszkodsz, nem fogsz semmit megoldani, itt csak tanácsot kaphatsz egy kívülállótól, aki az érem egyik felét látja.

Csak felhúzod magad, ha egyetértenek veled, de nem a pároddal beszéled meg, hanem idegenekkel.

Ebéd után üljetek le kettesben, és beszéljétek át a dolgokat!

2011. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem vasal, mert én gyerekkoromban kivasaltam a kezem (amikor tanítgattak vasalni) és azóta nem vagyok hajlandó megfogni a "szörnyet". Meg kézügyességem sincs, neki meg van.

Cserébe ő nem mosogat, mert ő meg azt nem szereti.

2011. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves 15. válaszoló! :)

Nagyon köszönöm, amiket leírtál, és teljesen jogos.

Át kell attól független beszélnem vele.

Amúgy a családom nagyon szereti, sőt mindig hívják, nem tudom mi az oka annak, hogy nem szeret nálunk lenni, hisz itt mindenki elfogadja. A másik, hogy fura, mert mi is vallásosak vagyunk, viszont nem ilyennek neveltek, sőt igaz, magunk módján vagyunk olyanok, amilyenek, nem kukksolunk minden hétvégén a templomban.


Az édesanyja meghalt, akit amúgy nagyon szerettem ( azelőtt halt meg, még mielőtt mi visszajöttünk).

Viszont náluk nem volt ekkora elvárás, sőt a testvérei se ilyenek. Lehet kifogtam :S


Át kell gondolnom nekem is, nehéz feladni egy két és fél éves kapcsolatot! :(

2011. dec. 18. 10:59
 19/19 anonim ***** válasza:
91%

No. 15. vagyok.


Nem feltétlen. Ahogy írták, egy kapcsolat több pilléren nyugszik, de nem neked kell mindet felépítened.


Szvsz nem vagytok egyenrangúak ebben a kapcsolatban. Alárendelt szerepet töltesz be, ő meg a dominánsat. Ezért nincs munkamegosztás, ezért nem mehetsz te a barátaiddal sehova, amíg ő igen, és ezért kelt fel reggel, anélkül, hogy belegondolna, te vajon fáradt vagy-e?


Ilyen helyzetben amit te beszélgetésnek nevezel, ő hisztinek fogja fel. Aztán legyint egyet, hogy "nők".


TE döntsd el, egyedül, hogy mit akarsz.

Előre elmondom, hogy ő ragaszkodni fog az anyapótlékhoz/ingyencselédhez/barátnőhöz, mert neki ez így jó! Ő erre vágyik!


Tegyük fel, hogy megerőszakolja magát, és besegít, elenged bulizni, stb. Akkor ő fog hisztizni, féltékenykedni, mert nem kapja meg, amit akar.


Ti nem illetek össze. Nem ugyanazt akarjátok, más életmódra vágytok, másképp szeretnétek élni.

Mindketten egyszerre nem lesztek boldogok.

2011. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!