Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb lenne a kapcsolatod...

Jobb lenne a kapcsolatod anyagi problémák nélkül?

Figyelt kérdés
Szomorúan látom a környezetemben, hogy rengeteg kapcsolat megy tönkre az anyagi gondok miatt, ez gondolom sokaknál így van. Robbanthat szét, vagy ronthat meg ez a tényező, egyébként jól működő kapcsolatokat?
2011. dec. 14. 21:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%

Engem mondhatni elhagyott a férjem a kisgyerekkel ezért. Elment külföldre, hogy pénzt keressen, mert itthon nem kapott munkát. Három éve próbálunk távkapcsolatban élni, de egyre kevésbé megy. Most karácsonykor se jön haza, mert inkább fuvart vállal, hogy több legyen a pénz...

Kell is, mert úszunk az adósságban és még évekig nem is fogunk kikeveredni belőle.

Közben pedig egyedül vagyok. MINDIG.

Már telefonon is alig beszélünk, mert az is olyan drága...

2011. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem rontott a kapcsolatunk, mióta rosszabbul állunk anyagilag. Előtte, és azóta is boldog vagyok a családommal. A gyerekeket sem arra neveltünk, hogy csak a drága dolgoknak tudjanak örülni. Ugyanúgy örülnek egy 30-40 Ft-os csokinak, mint a nem is tudom, milyen drága ajándéknak. Már nem járunk moziba az igaz, de mire való a számitógép, és a dvd? Ott is vannak filmek, és még meghittebb is. Mikor kikapcsolták az áramot, akkor romantikus gyertyafényben éltünk, és úgymond táboroztunk. Még egyfajta sátrat is csináltam a gyerkőcök ágya fölé, és zseblámpából eszkábáltam nekik olvasólámpát. Csak aznapra vásároltam, és anyósomnál mostam. Persze kicsit kényelmetlen volt, de megvolt a maga romantikája. Néha még most is játszunk ilyen táborozósat, anélkül, hogy kikapcsolnák az áramot. Történeteket meséltünk egymásnak, stb. Mióta nincs pénzünk, felfedezzük a környéket sétálni, biciklizni ingyen lehet. Csinálok szendvicset otthon, viszünk vizet, és ennyi. Rengeteg eldugott kis helyet fedeztünk fel azóta, és jól érezzük magunkat. Szerintem minden hozzáállás, és felfogás kérdése. Nem mondom, hogy nem örülök, ha összejön egy kicsit több pénz, de nem erről szól a világ. Legalábbis nekünk nem csak a pénz a középpont.
2011. dec. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen jobb lenne.Amikor jobban álltunk állandóan terveztünk,alkottunk és együtt örültünk annak amit elértünk.

Tegnap megkérdeztem mit veszünk karácsonyra,erre mondja a párom semmit,nincs pénzt,csak hallgattunk,és szomorkodtam hogy ide jutottunk.

2011. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nalunk pontosan a kevés anyagiak is szerepet jatszottak, hogy még mindig együtt vagyunk, ez szerintem nagy kötelék, mert csak lassan tudjuk megvalósitani a tervünket. En pl. mióta férjhez mentem,(de elõtte sem) nem voltam nyaralni. Soha nem jött össze a ravaló.De remélem a célok között egyszer ez is meg fog valósùlni.
2011. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!