Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Nem tudom lesz-e valaha...

"Nem tudom lesz-e valaha kapcsolatod" Erre mit mondjak?

Figyelt kérdés
22 éves elmúltam, nem volt még kapcsolatom. Tudom ez már lassan beteges (idegesít is, minden nap ezen rágódom) de itthon ülős, visszahúzódó vagyok. Csúnyának nem mondanám magam, de nem járok el társaságba. A nagyim ma beszélt egy ismerőssel telefonon és mindig megkérdezik, hogy "És az unokának van-e már valakije?". Erre a válasz: Nincs, de ma kijött belőle hogy "Nem tudom lesz-e neki valamikor is, nem fűzök hozzá reményeket". Erre mit mondjak?
2011. nov. 22. 14:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Alapból bizonytalan vagyok magamban, és mégis így legbelül bizakodom hogy hátha egyszer lesz, de az ilyen mondatok összetörnek mindig. Amúgy eddig 3 alkalom volt hogy valakinek tetszettem (mármint próbálkozott nálam) 2 olyan akinek talán tetszettem. De egyébként meg bárhova megyek mindig megnéznek, nincs olyan nap hogy ne kapnék olyan jeleket hogy tetszem valakinek. Közben meg mégsem tudok kapcsolatot kialakítani...
2011. nov. 22. 14:51
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Ahelyett, hogy panaszkodsz és szerencsétlenkedsz, itt az idő hogy összeszedd magad. Ha otthon csücsükélsz, hiába akarsz magadnak valakit, nem lesz, mert NINCS rá esélyed se. Járj emberek közé, kávézni, moziba, sétálni, beülni valahová, bármit, légy nyitott és ismerkedj. A nagymamádra, ahelyett, hogy megsértődsz, inkább vedd komolyan, amit mondott, mert ha ezt folytatod, tényleg nem lesz senkid. Ha csak nem esel szerelembe a vízvezeték szerelővel.
2011. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem meg tegnap előtt mondta testvérem, hogy ő úgy gondolja, hogy nekem sose lesz gyerekem.

Elmondhatatlanul fájt ez a megjegyzés, pláne, hogy jó hosszan kifejtette.

És azért is fájt ilyen nagyon, mert az ő gyerekét imádom, és ő is engem, nagyon jól megvagyunk.

Erre beszól, hogy nem vagyok anyatípus!

Nagyon fájt, de túl kell tennem magam rajta!

Az emberek néha ilyen hülyék.

Lesz kapcsolatod nyugi, és nekem is lesz gyerekem!

De nehogy belelépj egy kapcsolatba, csak azért, hogy "megmutasd" nekik.

Várd ki a szerelmet!

2011. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vízvezeték szerelőn úgy nevettem :D.

Amúgy igaza van a válaszolónak kérdező, teljesen egyetértek vele.

Otthon kuksolsz a szobádban, nem mozdulsz ki sehova, akkor most őszintén, mit vársz?

Hogy majd becsengetnek hozzád a pasik?

Elhiszem, hogy önbizalmad nulla, de ez sem fog változni, ha nem "edződsz" meg.

Nem írtad, vannak-e barátaid.

Ha nincsenek akkor iskolatársak/munkatársak biztos vannak, velük is szépen ki lehet alakítani kapcsolatot (ha ez eddig nem történt meg) és elmenni ide-oda.

Menj szórakozni koncertre, ott könnyen lehet ismerkedni.

Ha nagyon gátlásos vagy, akkor igyál egy picit.

Persze nem azt mondom, hogy részegedj le, távolról sem, csak éppen annyit, hogy valamelyest oldódjanak benned ezek a gátak.

Persze nem mondom, hogy egyből találsz majd valakit, akivel komoly kapcsolatod lehet, de ne is görcsölj erre rá.

Eleinte csak szórakozz, flörtölj, beszélgess, így "gyakorolsz" is.

Ha az önbizalmad a helyére került, akkor meg már bárhol, bármikor képes leszel fiúkkal barátkozni.

L/24

2011. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Internetes társkereső - az otthonülők mentsvára. Szerintem érdemes lenne megpróbálnok, az ö9nsajnálatnál sokkal nagyobb hatásfokkal rendelkezik.


Nem is azért kell társaságba járnod, hogy legyen valakid, hanem hogy önbizalmat szerezz, és lásd, hányféle ember van, hogy kell őket kezelni, stb. Így csak belesüppedsz a magányba, a nagymamád meg jóhogy nem láétja a kiutat, ha te sem teszel érte egy lépést se, és hogy őszinte legyek, ilyen lelki állapottal és elkeseredettséggel nem kelthetsz túl vonzó benyomást.


Szóval, ha az otthonülést folytatni is akarod, akkor is tegyél magadért: képek a világhálóra, frappáns bemutatkozószöveg, szelektálás a jelentkezők közt. Nem ördöngősség.


19L

2011. nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Kérdezz szépen vissza a nagyinál, ha a képedbe mondja ezt a szöveget, hogy "nagyika, azt szeretnéd, hogy ne legyen, vagy attól félsz?" Valamint legközelebb mondd meg neki, hogy törődjön a maga dolgával és ne alázzon meg téged azzal, hogy a hátad mögött - vagy akár a füled hallatára is - másoknak kiteregeti a magánéletedet, mert ez sértő és neked ezzel fájdalmat okoz.


A nagymamád azt szeretné, hogy ne legyen, ez a mondatából világosan kiderül. Nem csoda, ha nincsen önbizalmad.


Keress meg egy pszichológust, ha nem boldogulsz egyedü,

de kezdésnek magad is változtathatsz pár dolgon - csak arra figyelj, hogy a személyiségeddel ellentétes, attól gyökeresen eltérő szokásokat ne kezdj el felvenni.


Ha introvertált ember vagy (nőként ez ritka vonás, de van), akkor színházba járj sokat, könyvtárba, képtárba, múzeumba. Ott fogsz a hozzád hasonló alkatú férfiakkal összefutni. Fölösleges elmenni egy diszkóba, mert úgyis pocsékul fogod magad érezni, ha nem vagy olyan alkat, aki jól érzi magát ilyen helyeken. Ilyenkor csak mégjobban lerí az emberről, hogy más (ami nem baj!), és csak még jobban taszítani fogod magadtól az embereket.

2011. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj! Akár el is járhatsz valahova - persze, normális helyre. Suliba jársz? Ott milyen a közösség?

Szerintem hülyeség, mikor azzal piszkálnak v.kit, hogy mikor lesz pasija. Majd lesz. Rajtad kívül másra nem tartozik. Semmivel nem vagy elkésve.


Annak jobban örülne nagyanyád, ha egy részeges, züllött rongy lennél?

2011. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg gáz!!!Suli,munkahely??
2012. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nagyid meg a kérdező nyilván nagy bncok voltak a korodban, ha ezt furcsállják. Majd kérdezd meg a nagyidtól, hogy hány férfival feküdt össze mielőtt férjhez ment! Kérdezd meg, hogy boldog házasságban él-e ezzel a férjével és nem zavarja-e! Ha bármilyen védekező reakciót kapsz akkor szégyenli a számot! Hehehehe!!!
2012. aug. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!