Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb lenne a kapcsolatod...

Jobb lenne a kapcsolatod anyagi problémák nélkül?

Figyelt kérdés
Szomorúan látom a környezetemben, hogy rengeteg kapcsolat megy tönkre az anyagi gondok miatt, ez gondolom sokaknál így van. Robbanthat szét, vagy ronthat meg ez a tényező, egyébként jól működő kapcsolatokat?
2011. dec. 14. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
nem rosszabb lenne. ez biztosítja a mindennapi közös témát...
2011. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Mi még nem élünk együtt, így az anyagiak nem játszanak szerepet a kapcsolatunkban. Ő sokkal jobb helyzetben van, mint én, de ez a kapcsolatban nem érződik, nem erre alapul.


Gondolom összeköltözésnél azért lenne pár megbeszélni való, de remélem, addigra nekem is lesz munkám (vagyis nem is költöznék össze senkivel fizetés nélkül), és egyébként is eddig is mindent megoldottunk.


De amúgy én is sok kapcsolatot láttam már tönkremenni emiatt. :(

2011. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen, jobb lenne. A szegénység, nélkülözés próbára teszi a legjobb kapcsolatokat is!
2011. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Sokkal jobb lenne. Iszonyú sok pénz megy el a lakáshitelre meg a számlákra, a jövedelmünk meg, hát...

Mondjuk néha vicces is. Múltkor kifakadtam, hogy oké hogy erényt próbálunk kovácsolni a spórolásból, de őszintén jobban szerettem azt, amikor megtehettem, hogy bementem az orsayba vagy a promodba és a fél boltot felvásároltam. (Ma ott tartok, hogy legutóbb szeptemberben lett egy pólóm, mert anyukámtól azt kaptam szülinapomra, előtte meg idejét se tudom, mikor vettem utoljára ruhát magamnak, pedig úgy szerettem csinos lenni) Erre ő is mondta, hogy ugyanez a baja és ölelkezve szomorkodtunk, hogy nem tudunk csinosak lenni :D

De azért egyáltalán nem ilyen rózsás a helyzet sajna :(

2011. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

igen, százszor jobb lenne, egy rohadt moziba nem tudunk elmenni, nem hogy ennél nagyobb dolgot mondjak...szinte semmit sem csinálunk már együtt...mert hogy neki nincs pénze...pedig soha nem fizettettem a magam részét..

23L

2011. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bdavid0815 ***** válasza:
68%
Ez nem a pénzen múlik. Az egy alapvető emberi tulajdonság, hogy soha semmi sem jó. Akármerre nézel mindenhol panaszkodnak. Én is szoktam néha. Az ember mindig meg akar szerezni valamit pénzt, hatalmat, stb. Ennek soha sincs vége és mivel mindig van amit nem kapsz meg szomorú és ingerlékeny vagy. Eből csak úgy lehet kilépni, ha megelégedünk azzal amit éppen kapunk bármi is legyen az. Tapasztalatból mondom ez mindennek az alapja. Ezt nem könnyű elérni, de ha így kezdünk godolkodni, érezhet lesz a változás.
2011. dec. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jobb lenne igen. Nálunk ha vita van, akkor az általában a pénz(telenség) miatt van. Mi két és fél éve együtt élünk, de annyi mindenen átmentünk már, húú. Februárban kikapcsolták az áramot, aztán azt nagy nehezen visszakapcsolták, de azért eltelt egy jó hónap mire megint lett áram. Hozzáteszem, nem csak mi voltunk a hibásak miatta, kellett a tulaj felelőtlensége is hozzá. Aztán most pár napja kikapcsolták a gázt...így télen...tök jó. Na meg ilyen kis apróságok, így 23 éves fejjel :D Szerencsére mi eddig mindig összetartottunk, és együtt vagyunk ilyen nehézségek után is, remélem ez így is marad. De amit írt az egyik válaszadó is, hogy egy mozi, vagy valami program...az mind pénz. Sokkal jobb lenne minden, ha elég pénzünk lenne, és jutna szórakozásra is. A közös programok, közös élmények, mind kell egy jó kapcsolathoz. Kevés pénz, kevés élmény (és azt is kétszer meg kell gondolni). Kitartást Mindenkinek :)
2011. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Valójában a nehéz anyagi helyzetben sem az anyagiak, hanem inkább az anyagias emberek miatt romlanak el a kapcsolatok. Ha két ember igazán szereti egymást, akkor ennek szegénységben, tartozásokkal a nyakukban is így kell lennie.

Van, akinek még a jó anyagi helyzet is kevés, mert még többet akar, sokat követel a másikon és ez teszi tönkre a kapcsolatot.

2011. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem, fura de nálunk pont akkor lett a legerősebb a kötelék, amikor szegényebbek lettünk. Sokkal többet figyeltünk a másikra, ha másik elkeseredett volt ,akkor a másik mellett álltunk... Egy csomó olyan dolog bejött az életünkbe, ami addig nem volt vagy ritkán és ettől lett kerek minden.

Többet figyeltünk a másikra.

2011. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerencsére a lakhatásunk biztosított (saját lakás), de volt egy idő, amikor nem volt munkánk és mások támogatásából éltünk...a rezsire és hitelre futotta, de semmi több. Volt, hogy összegyűjtöttem az egész lakásban elkallódott 5 forintosokat és azzal mentem vásárolni...előtte a párommal berolniztuk és így jött össze 1500 forint, amiből ételt vettem. Kb. 2-3 hónap telt így.

Most mindkettőnknek van munkája, de az enyém legkésőbb nyár elejéig tart (helyettesítés), utána tanulnom kellene tovább (újabb főiskolai alapszak) amit kezdetben nekem kellene fizetni, utána átvállalná a munkáltatóm egy részét (kb. 80%)...és nem tudom megéri-e, mert biztosat nem tudnak mondani, hogy hely lesz-e utána.

A pénz hiánya nálunk ott jelenik meg, hogy nem tudunk továbblépni, mert nagyon szeretnénk összeházasodni és egy babát is. De arra várni kell, és ez néha megvisel minket... De én hiszek abban, hogy valami folytán jobb lesz a helyzet és sikerül mindkét tervünk. :)

23N

2011. dec. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!