Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anya...

Mit csináljak, hogy anya elengedjen a buliba?

Figyelt kérdés

Eddig nem tartoztam a menők közé,soha nem járkáltam sehova,mindig itthon ültem,de amióta együtt vagyok a barátommal,azóta bekerültem én is ebbe a társaságba.

Eddig nem mentem velük bulikba,inkább csak moziba és ott aludtam a lányoknál,ilyenek...


De most lesz egy szilveszteri buli és elhívtak engem is.


Mondtam anyának,de közölte,hogy nem mehetek sehová,itthon kell lennem és elkezdte,hogy a barátom és az Ő baráti köre mennyire nincs rám jó hatással,amióta velük vagyok jóba,azóta mindig a barátomnál vagyok délutánonként,kihívóan öltözködök,sminkelek és teljesen megváltoztam.


Nem értem,hogy miért ilyen...Nem akarok itthon ülni és tv-zni,annyira ciki :/


Meg elkezdte mondani,hogy az alkohol nem nekem való és hogy nem bírnám.Már ittam ezelőtt is,nem rúgtam be,észre sem vette rajtam.



14L


2011. dec. 13. 17:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Előző voltam: látom meggyőzni nem fogunk, pár év múlva majd biztos fogod értékelni a szüleid aggodalmát. Én viszont nem örülnék ha olyan társaságban lennék akik "nyominak" néznek mert nem mehetek bulizni. Pl. az én haverjaim, csoporttársaim ma mennek ki inni meg bulizni, reggel óta győzködnek de én akkor sem megyek mert voltam olyan hülye, hogy holnap reggelre felvettem egy vizsgát. Ettől viszont nem néznek "nyominak". Érdemesebb olyan barátságokat alkotni ami érzelmeken,bizalmon és szereteten alapul mint olyanokat ami érdekből vagy "menőségből".
2011. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nem iszunk soha sokat,csak pár pohárral,nem vagyunk részegek, én nem iszom sokat.

A barátom csak 1 évvel idősebb,a barátaim pedig 14-15-16 évesek,szóval nincs nagy korkülönbség.

2011. dec. 13. 18:21
 13/22 anonim ***** válasza:
70%

14 évesen? Mikor elkezdtem olvasni a kérdést még azt hittem minimum 16 vagy...

Szerintem maradj otthon, nézz tv-t, anyukádnak igaza van. Élvezd ki hogy vele lehetsz.

Na meg nem attól leszel menő mert bulizol meg iszol. Szerintem 14 évesen még innod sem kéne, nem hogy " keveset iszunk".

Anyukádnak nagyon igaza van!!!


Én is itthon leszek a férjemmel, és tv -t fogunk nézni, akkor ez most ciki? Alig várom már, olyan jó műsorok szoktak menni :)


22/L

2011. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

Ez tipikusan az a társaság ahol a hármasnál jobb jegy, meg a házi írás is ciki, nem? Én a helyedben nem keverednék ilyenek közé, bármennyire "menők" is. Négy év múlva vége a sulinak (ha továbbtanulsz, akkor van még néhány év), és onnantól senkit a világon nem fog érdekelni, hogy te milyen menő vagy, ellenben lépten-nyomon jól át fognak b*szni (pl. bankokban, mert még a százalékszámítás se megy), nem fogsz egy rendes állást találni, és még 27-30 évesen is anyukád nyakán fogsz lógni, akit most úgy szégyellsz a "barátaid" előtt. (vagy pedig elveszel egy gazdag pasit, ilyen körökben ez se ritka)

Még ha most normális, viszonylag jól tanuló típus vagy, egy ilyen társaságban eltöltött huzamosabb idő után, te is egyre inkább hozzájuk fogsz hasonlítani - anyukád ezt már most észrevette, gondolom aggódhat is érted rendesen.

2011. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

én 13 éves voltam mikor elkezdődött a bulizós időszak, diszkóba nem mehettünk csak valamelyikünknél házibuliztunk, soha nem voltunk részegek hisz ital sem igazán volt


16 éves lehettem mikor szilveszterkor nem léptem le otthonról már 7 órakor hanem még melegítőben rohangáltam és anyum megkérdezte, hogy nem megyek sehova, teljesen meg volt ijedve, szerinte ezen a napon a barátokkal kell bulizni és nem otthon ülni



a lányomat én sem engedem diszkóba de itthon annyi házibulit csinál amennyit csak szeretne

2011. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

Van arra valakinek megoldása, hogy egy 14 éves lány hogy élvezzen valamit ahelyett, amire vágyik? Vagy hogy élvezzen olyasmit, amit cikinek tart? Kellene egy jó módszer, hogy hogy lehet az ember fejébe máshogy gondolkodást tölteni, mert mondani könnyű, de ő okkal érez így és ez nem fog csak úgy megváltozni. Aki nem ilyen volt 14 évesen, annak is hosszú folyamat volt az, ami miatt nem lett ilyen és nem csak annyi, hogy ott volt üresen és na akkor azt akarod-e kislányom, hogy ciki legyen neked otthon lenni vagy sem... és onnantól olyan.


Aki meg saját döntéséből és akaratából van otthon, az mivel maga választotta, jóhogy élvezi, hiszen szabad.

2011. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Tévedsz 18:34,ez nem olyan társaság :)

Nem az a menő,ha nincs 3-asnál jobb jegyed,hanem az,ha nincs rosszabb...

A szüleik normálisak,a barátaim is egyetemekre fognak menni,mivel ez nem egy olyan csapat,ahol a "szar tanuló vagyok mindenből,hú de menő"...inkább ciki,ha valaki szar tanuló.

2011. dec. 13. 18:45
 18/22 anonim ***** válasza:
Kicsi vagy még menny aludni. Én korodbeli vagyok és jól megvagyok itthon is sőt szívesebben nézem a TV-t vagy gépezek mint hogy kinn bulizzak a sok idiótával.
2011. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát 14-15 évesen azért nem olyan biztos az ,hogy egyetemre fognak menni...Bár ha van elég pénzük...Akkor nem szóltam.
2011. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Mátyás3 ***** válasza:
Nyáron már szervezitek a sziveszteri buli? :D
2012. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!